Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


530D nie startuje progowa pompa paliwa


Pakos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni mam problem z progową pompą paliwa. Muszę po dwa trzy razy uruchamiać zapłon, żeby zaskoczyła. Dzisiaj rozebrałem osłonę pod progiem i okazuje się, że w chwili, kiedy pompka nie startuje to nie dostaje prądu, więc napewno nie jest to wina pompki (która jak się okazało jest nowa). Ktoś na szybko podpowie, który przekaźnik jest od pompki paliwa?? w bagażniku mam 3 przekaźniki pierwszy zielony po środku czarny i trzeci też zielony. Jak zamieniłem dwa zielone miejscami to nic się nie dzieje, więc to raczej nie one a może to której pod maską obok sterowników silnika?? W INPIe pokazuje tylko błąd wstępnego ciśnienia.

No chyba, że ktoś to juz przerabiał i to może być jakaś inna przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaźnik pompy w rocznikach do 09.2000:

sedan - w bagażniku drugi od przodu

touring - pierwszy od przodu

po 09.2000 za schowkiem w desce po stronie pasażera schowany dość głęboko

zasilany bezpiecznikami F54 i F31 do 09.2000 a po tej dacie F22 i F31,

F22 i F32 są w schowku, F54 w bagażniku

sterowanie z DDE pin 10 wtyk X2414 (czrna 40sto pinowa wtyczka)

sprawdź przekaźnik i najlepiej wiązkę elektryczną z pomiarem napięcia i rezystencji

Edytowane przez grzesiek2304
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to usterka usunięta :) po wymianie przekaźnika wszystko śmiga :) ale fakt, że głębiej już nie można było go schować. Trochę gimnastyki było, ale najważniejsze, że wszystko śmiga.

Grzesiek dziękuje za szybką odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...