Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


3.0d automat jak optymalnie jeździć?


stoker83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakichś 6 tygodni jestem w posiadaniu e61, w sumie jestem bardzo zadowolony, przesiadka z e36 2.0i więc niczego mi, na razie, nie brakuje, ale mam pewne spostrzeżenia na temat spalania i chętnie poznałbym Wasze. Mieszkam na Hallera, pracuje w centrum więc mam do pracy jakieś 7km, przez ostatnie kilka tygodni nie miałem żadnych tras, wyłącznie miasto i wychodzi mi 14l/100km, staram się naprawdę delikatnie z prawym pedałem, wiem że waży swoje, wiem że automat i wcale się nie spodziewałem spalania typu 8l w korkach ale zastanawiam się czy drążyć temat czy w takim trybie to norma. Dodam że trasa przy średniej do Białegostoku 118km/h wyszła w granicach 8,3. Próbowałem jeździć tylko na trybie manualnym i spalanie bez zmian a może nawet trochę więcej, czy ktoś to praktykuje i jakie ewentualnie ma efekty? Kolejna rzecz zaskakująca dla mnie to to że jak pozwalam sobie na bardziej dynamiczna jazdę to pali tyle samo, i zastanawiam sie czy warto się wlec skoro o tak musi wziąć te 14 w mieście?

Może to ja jakoś źle jadę ale w automacie to niewiele mam do powiedzenia, chyba że się mylępytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze policz ile czasu auto stoi na światłach zamiast jechać :) i ile razy zatrzymuje się do zera i rusza :) moje e39 3.0d jak jeżdżę tylko po mojej pipidówie zwanej Wołowem to też poniżej 12 nie chce zejść, więc myślę, że wszystko w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile czasu Ci się nagrzewa do temperatury roboczej? W sumie 7km to nie za dużo i może nie zdążyć sie nagrzać i dlatego komp daje większą dawkę paliwa, a może jeszcze termostat leży co też nie pomaga. Na pocieszenie napiszę Ci, że moje 3.0i też niezależnie czy spokojnie czy na pełnej spala około 15...tyle że podtlenku lpg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja e60 3.0d w automacie w mieście max 12 litrów, trasa 7-9, zobacz korekcję wtrysków, może któryś leje, ja jak wymieniłem jeden to od razu półtora litra mniej mi spalała...., trzeba by też zobaczyć kolektor czy nagarów lub innych takich nie ma, przegoń też furę po AOW, ja tam mam ciężką nogę ale 14-15 to już na pełnej piź**** brała....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...