Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Problem z E39 M52B25 głowica? uszczelka? blok? pomocy


CharzyN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak się stało że zostałem posiadaczem E39, lecz niestety po miesiącu wyszło dlaczego ją sprzedawali, problem jest taki wziąłem się za wymiane świec, po zdjęciu cewki na 2 cyl stał olej wydawało mi się że nie tylko jest olej bo i płyn, wymieniłem uszczelke pod deklem, i po przejechaniu 300 km zaczyna juz widać ze jest to plyn, wywala z pod świecy albo jest gdzieś pęknieta głowica. Objaw prawie nie ma, trzyma temperature, odpowietrza się, nie kopci itd. Teraz pytanie w tym silniku jest blok aluminiowy, czy często jest że pęka? Obstawiam najgorsze bo głowice mam kupioną i obrobioną w razie draki, znając życie nie będzie to tylko uszczelka sama w sobie. Czy też ktoś miał taki problem w tym silniku? że zbiera się tam płyn? po odkręceniu swiecy elektroda jest sucha lecz gwint świecy mokry, wyglada na to że płyn leci do góry od komory spalania i osiada w tulei.. Pomocy 3 sierpnia ruszam nad morze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to płyn na 100% sprawdziłem nawet smakowo.. wiesz jak jest ze stanem płynu w bmkach, pokazuje różnie, nie ubywa dużo, gorzej jesli blok strzelił, wtedy cały słupek trzeba szukać a szkoda bo mój silnik chodzi jak marzenie..

Dla mnie to nie byłaby żadna szkoda, te silniki nie są drogie, a w razie wymiany będziesz miał swój na wymianę części, a skoro chodzi jak marzenie to już grosza na drugiego nie wydasz a tylko będziesz brał części ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...