Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zgasł w czasie jazdy /lift 320d/


tazunio

Rekomendowane odpowiedzi

siemka,

po 4 latach pierwsza przykra niespodzianka z silnikiem/układem paliwowym...

dzisiaj w czasie jazdy po autostradzie, przy około 120km/h zgasł silnik, przed zagaśnięciem lub w trakcie zapaliła się kontrolka świec z napisem DDE

nie było oznak dławienia się, po prostu zgasł

kilkadziesiąt km przed zgaśnięciem zapaliła się kontrolka "rezerwy", lecz w momencie gdy silnik zgasnął komputer pokazywał paliwa na dokładnie na 87km

fart, bo stało się to kilkaset metrów przed zjazdem na stacje paliw i samochód dotoczył się na luzie uklon_bmw

na postoju samochód nie chciał zapalić, sprawdziłem co mogłem i... poszedłem po paliwo... zalałem i samochód po chwili zapalił i do tej pory pali bez problemu, jednak kontrolka świeci cały czas

u kuzyna podpięliśmy jakiś tani uniwersalny program diagnostyczny i wykazało tylko błąd EGR (EGR zaślepione)

---

filtry w aucie wymieniane częściej niż trzeba, paliwo dobrej jakości, zawsze tankowane pod korek... w ciągu tych 4 lat tylko z 5 razy było jeżdżone dłużej na "rezerwie"

sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...pompa paliwa w baku raczej nie pada nagle.

Powinny być objawy spadku mocy na wyższych prędkościach obrotowych 4 i 5 bieg.

Mi też kiedyś auto zgasło po zatankowaniu na Shellu w Lubinie.

Podobna sytuacja, kontrolka świec i silnik kaput.

Auta nie mogłem uruchomić, już miałem dzwonić po lawetę ale po kilkunastu próbach zaskoczył.

I też właśnie miałem zapaloną rezerwę.

Zalałem na Orlenie, wymieniłem filt paliwa, wlałem do baku:

LIQUI MOLY 2666 Diesel Spulung 0.5L Czyści Wtryski (5330901406) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

i od tamtej pory zero problemów.

Życzę by nie było to nic poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem to samo, fura zgasła podczas jazdy , do końca miałem podobne Km (ok 80) jak Ty na rezerwie, próbowałem go odpalić, nie pomagało, podskoczyłem z kumplem po drugi kluczyk, bo myślałem że może w nim coś padło. samochód ściągnołem do teścia, zmieniłem pierwszy wtrysk, dalej nic, decyzja, próbujemy na plaka, odpalił, mówię *****, pewnie paliwa brakło, Franuz przywiózł dyszkę, jeszcze raz na plaka.... i chodzi do dzisiaj normalnie, po prostu pewnie zawiesił się pływak w pąpce w baku, od tej pory minimum 100 km do końca i już tankuję.

obstawiam, że u Ciebie stało się to samo na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,równa a4 Zgorzelec - Legnica.

Przed chwilą bylem w garażu, odłączenie aku nie pomogło.

Podepnę go przez weekend pod jakiś lepszy program diagnostyczny. Skoro kontrolka świeci to musi coś być.

...by Tapapapapatatalaka

Edytowane przez tazunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem u Kazika (stary dobry Dirty z forum)... Kontrolka paliła się bo komp załapał dużo błędów (11). Żaden nie byl statyczny wiec po wykasowaniu kontrolka zgasła. Najprawdopodobniej poprostu zabrakło paliwa... Wskaźnik się zawiesił i pokazywał, ze jeszcze cos tam jest. Problem rozwiązany. Temat można zamknąć.

...by Tapapapapatatalaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...