Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Trzeszczące sprężyny


Jelonkowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , założyłem używany gwint od jednego z forumowiczy. Są założone camber . I problem pojawia się podczas bardzo wolnej jazdy gdy skręcam . Sprężyny jak by przeskakiwaly z przodu . Co można zrobić żeby się tego pozbyć ? Dodam że gwint to bilstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , założyłem używany gwint od jednego z forumowiczy. Są założone camber . I problem pojawia się podczas bardzo wolnej jazdy gdy skręcam . Sprężyny jak by przeskakiwaly z przodu . Co można zrobić żeby się tego pozbyć ? Dodam że gwint to bilstein

Wywal te cambery, załóż normalne mocowania amorków i powinno być ok.

Bo myślę, że to jedyny powód takiego zachowania. No chyba, że sprężyna lata luźno. Ale to by było słychać stuki nawet przy jeździe na wprost. A skoro coś trzeszczy przy skręcie to obstawiam, że camber dokonuje żywota :)

Edytowane przez michal_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leo zapewniał ze przejechane ma 500 km

To najlepiej podejdź do niego ;) Sprawdzi co i jak :) bo tak to ciężko powiedzieć co to może być. Najlepiej na kanał, jedna osobą kręci kierownicą, a druga siedzi pod autem i patrzy co się dzieje:)

Edytowane przez michal_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam do niego 150 km wiec trochę słabo . Spróbuję się do niego dodzwonić

a nie masz górnych mocowań ze starego zawieszenia żeby je założyć zamiast camberow? Roboty ze zmianą to chwila, a przynajmniej będziesz mógł wyeliminować jedna z możliwych przyczyn.

Podjedz to pierwszego kumatego mechanika i Ci to sprawdzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzela sprezyna po talezyku teflonowym. Można włożyć 2 teflony i je dobrze nasmarować. Ewentualnie można włożyć helpera ale i ten pewnie bedzie strzelał. Trzeba pamietac ze camber nie ma łożyska, tam jest tylko uni-ball który pod obciążenniem napiera na sprezyne w taki sposób że nei pozwala jej sie przekrecić. Dlatego założenie ori poduszek wyleiminuje ten problem ale podniesie auto do góry. Tu cambery są nie tylko po to zeby dało się połozyć koło ale też po to żeby dało sięto na prawdę nisko posadzić. Podstawy tuningowców się kłaniają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...