Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wymiana sprzęgła


matise32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś z was zmieniał sprzęgło w BMW E39 tak to jakie są koszta silnik m52b25 i jakie sprzęgło polecacie

Koszt kompletnego sprzęgła firmy LUK to ok 550zl, w tym masz docisk, łożysko i tarcze. A jakie pieniądze za robocizne to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam firmę Sachs nic lepszego juz nie kupisz nie licząc oczywiście oryginału... koszt samego sprzęgła bez dwumasa to ok 500-600 zł natomiast z dwumasem ok 1900-2000 zł

Co do ceny za robocizne to różnie 200-400 zł

No właśnie wszyscy znajomi mi polecają sachs takie zamówiłem nie dwumasa mam ok sprawdzano a wymienię jednak sam bo widze ze nic trudnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podelku Sachsa będziesz miał raczej docisk Luka a tarcza może być Sachsa ogólnie to jeden hu... Awarie sprzęgieł samonastawnych wynikają przeważnie z nieumiejętność przy ich montażu. Sprawdź jakie masz czy SAC czy nie to będziesz wiedział czy sam zrobisz czy nie. Przy Sacu trzeba mieć boleć do centrówania tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podelku Sachsa będziesz miał raczej docisk Luka a tarcza może być Sachsa ogólnie to jeden hu... Awarie sprzęgieł samonastawnych wynikają przeważnie z nieumiejętność przy ich montażu. Sprawdź jakie masz czy SAC czy nie to będziesz wiedział czy sam zrobisz czy nie. Przy Sacu trzeba mieć boleć do centrówania tarczy.

W pudełku sachsa na pewno nie bedzie żadnego luka jeśli tak miałeś to ktos cie zrobił w Ch..a Co do sprzegieł samonastawnych to masz racje ale nie z bolcem tylko trzeba miec przyrząd do wcisnięcia słoneczka żeby poprawnie dokręcić docisk a bolec służy do wycentrowania tarczy sprzęgowej nie tylko z dociskiem samonastawnym... Gdzieś Ci coś tam dzwoni ale dokładnie nie wiesz gdzie... w silnikach m52 nie ma sprzęgła samonastawnego stosowano je od silników m54 na pdwójnym vanosie

Edytowane przez pawel83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe sprzęgło samonastawne nie wymaga wciskania słoneczka bo jest zblokowane taką blachą która zasłania frez tarczy i dlatego potrzebny jest bolec który mieści się podspodem. A propo dzwonienia to wiem do czego służy przyrząd bo na takim pracuje i trochę tych sprzęgieł już wymieniłem

c29925438ec1dcfaadbd9f464c9afa29.jpg

Tak jak pisałem jeśli masz zwykłe sprzęgło to wystarczy Ci zestaw kluczy jeśli to SAC to mogę podać Ci wymiary bolca i byle tokarz Ci dorobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem kiedys była na docisku blacha która zabezpieczała docisk ale teraz producenci nie dają tych blach bynajmiej nie wszyscy , co do przyrządu to właśnie taki jest potzrebny do tego typu sprzęgieł... Ale tak jak mówiłem jeśli to motor M52 to nie na SAC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...