Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jaka rozpórkę najlepiej wybrać ?


michael9091

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry :)

rozmawiałem właśnie z Panem Nakrętką i w temacie tulei mówił że są to jednostki co twierdzą że to nie jest stabilne i tez się z tym spotkał, w ramieniu jest przelot fi 16 a jest skręcane na śruby fi 10 ale z tego co mówi to po skręceniu jest to stabilne i według niego żadnych tulei nie potrzeba bo mają to sprawdzone i wzorują się na jakimś modelu, który w ori też ma tego typu połączenie (niestety nie zapamiętałem na jakim). W związku z powyższym Panowie jakie decyzje w tym temacie? czy chętni są nadal czy temat umarł i lista nieaktualna?

miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie bez różnicy jaka będzie firma czy staff czy nakrętka byle to spełniało swoje zadanie więc może każdy niech zrobi burzę mózgów i zaktualizuje listę jaka jest :) dzwoniłem do staffa (STAFFA Rozporka przednia BMW E46 sedan touring (5674772877) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.) i jak widać cena jest insza niż poprzednie. Nakrętka przy naszej liście może zrobić cenę 125 pln (ze 140) nie licząc przesyłki, natomiast staff 160 pln (ze 179,99) i do tego zrobić w kolorze czarny mat bo standard to biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popytałem w innych źródłach i większość powiedziała mi, że lepiej sztywną, czyli STAFF w tym przypadku. Co usłyszałem, przy gwałtownych wgłębieniach, dziurach, lepiej spisze się sztywna, ponieważ na śrubie może się coś ruszyć. Co do demontażu/ montażu, no to niestety jest większy problem, ale nie oszukujmy się, bez przesady. Rozpórka to rozpórka, ma być sztywniej i w tym rzecz. Takie informacje dostałem od innych, nie są to moje wymysły, więc proszę nie naskakiwać na mnie, ja się z tym zgadzam.

Zaktualizuję dla Was listę, proszę o potwierdzenie ( rozpórka Nakrętki )

1. cziko

2. Kandyn E46 Coupe R6 Przód

3. Sajmonowski E46 Coupe R4

4. technic E46 sedan R4

Co do STAFFA, ktoś ma zamiar zamawiać z Wrocławia w najbliższym czasie, bo nie ukrywam, chciałbym już mieć rozpórkę jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra świeże info od Staffa jeśli chodzi o moje R4 "Niestety do tej wersji silnikowej, nie mamy rozpórki." Także panowie jakby co to podczepiam się pod Nakrętkę bmw_1

Ponoc do poliftowej wersji pasuje, tak przynajmniej mi mowili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyslałem, że można zamiast tych dwóch śrub M8 o średnicy 10mm wsadzić śruby pasowane o średnicy zewnętrznej 16mm (akurat taki jest otwór pod te śruby z tego co ktos wyzej pisał). Z tym, że na szybko znalazłem śrube o śr. zewnętrznej fi 16mm, ale gwintem nie M8 tylko 12 (różnica w wielkości nakretki)

[ATTACH=CONFIG]37334[/ATTACH]

Może jak by tak poszukac to by znalazł cos ciekawego :) W ten sposób nie trzeba byłoby toczyc zadnych tulejek itp.

A różnice w cenie rozpórek, która by została po kupnie od Nakretki mozna wydać na jakieś inne rzeczy :):drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. cziko

2. Kandyn E46 Coupe R6 Przód

3. Sajmonowski E46 Coupe R4

4. technic E46 sedan R4

+5. Skopster E46 Coupe R6 Przód (jeśli temat jeszcze akutalny)

Tylko jeszcze chciałem zapytać jak z płatnością i odbiorem

Kolega Kandyn wyżej ma racje taka śruba pasowa w 100% zastąpi tulejkę (ewentualnie można kupić śrubę nadwymiarową stoczyć do rozmiaru otworów w rozpórce i wszystko ciasno spasować bez żadnych luzów):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyslałem, że można zamiast tych dwóch śrub M8 o średnicy 10mm wsadzić śruby pasowane o średnicy zewnętrznej 16mm (akurat taki jest otwór pod te śruby z tego co ktos wyzej pisał). Z tym, że na szybko znalazłem śrube o śr. zewnętrznej fi 16mm, ale gwintem nie M8 tylko 12 (różnica w wielkości nakretki)

[ATTACH=CONFIG]37334[/ATTACH]

Może jak by tak poszukac to by znalazł cos ciekawego :) W ten sposób nie trzeba byłoby toczyc zadnych tulejek itp.

A różnice w cenie rozpórek, która by została po kupnie od Nakretki mozna wydać na jakieś inne rzeczy :):drunk:

Koledzy mam znajomego haandlujacego srubami więc jutro go podpytam czy mozna cos takiego kupić zeby nie toczyc i nie rozwiercac otworow w elemencie mocowanym do kielichow. Czy posiadacze rozporki od Nakretki moga podpowiedziec jaka jest dlugosc tulejki na poprzeczce zeby zadac konkretne pytanie co do srub. I tez przylaczam się do pytania dotyczacego platnosci, komu przedplata? Numerowi 1 z listy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to dobrze, kolor można wybrać sobie samemu u STAFFa ?

Tak, staffa maluje w dowolnie wybrany kolor ze wzornika Ral. Współpracują z jakąś lakiernią. Niestety u mnie kolor 1036 nie pokrywał się w żaden sposób ze wzornikiem.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba koledzy wprowadzilem male zamieszanie tym wpisem, tak jak napisal Mariusz13 te sruby sluza do szybkiego demontazu bez ruszania kielichow ale dlugi tez cos wspomnial o tulejach :) poszukam w historii to moze znajde ta dyskusje :) a jutro zadzwonie do nakretki i podpytam i podziele się wiesciami :) chyba ze ktos uczyni to szybciej :) albo kupujemy u nakretki a kolege dlugiego poprosimy o pomoc z tulejami i sukces 100%

Mi tulejki toczył kumpel w pracy,jak będzie trzeba to zapytam.Będę w sobotę około 11.00 w Mojęcicach koło Wołowa u kolegi darozxr to można będzie zobaczyć jak to u mnie wygląda,nawet mogę wymontować jak będzie trzebabmw_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do śrub pasowych to są różne długości (zwiększaja sie co 5mm), oraz sa takze rozne dlugosci samego gwintu. Ja mam w pracy takie śruby, ale chyba o srednicy 16mm nie widzialem. Ale jutro zerkne. Jak by były to bym dał za free :) Bo przecież za moje nie kupione :D

Własnie. Na kogos zamawiamy? Na Cziko? Jak byśmy wzieli na mnie, to odbiór bylby w Oleśnicy oraz na Psim Polu (ul. Kowalska)

Ale jak macie daleko do Psiego Pola, to mozna na inna osobe zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgupiałem juz
lolol Teraz sam juz nie wiem co wziąć. Staffa bym zamontował i git. tylko potem trzeba odkręcac więcej srub na kielichach. Nakretki bym szybko sciągnał, ale musiałbym toczyc tuleje dobrze spasowane bo zaraz je wyklepie pewnie.

A co codziennie silnik wymieniasz? :D Ja mam ją rok i raz ściągałem do wymiany filtra powietrza ;] Też mi problem odkręcić 6 13tek :D Myśląc Logicznie Panowie pomyślcie .. U mnie rozpórka sztywno nachodzi na śruby i dopiero nakrętkami dociągam ! Jeśłi ten bubel od nakrętki dzięki śrubie umożliwia łatwy demontaż poprzez wyciągnięcie tej śruby to nie spełnia ona swojej roli bo po skręceniu mojej staffa na kielichach u mnie jest ona bardzo naprężona więc po wybiciu tej śruby byście już jej nie włożyli za cholerę więc i tak odkręcanie ! Rozpórka musi być sztywna żeby nie pracowała karoseria po skosie, itd a nie pic na wodę, że auto się rozszerza i zwęża :D Moim zdaniem to kasa w błoto a jak pół polski na tym lata to szukali po taniości i raczej to tylko ozdoba bo na staffa auto mi się prowadzi jak po sznurku !

W sumie masz rację...teraz tak patrzę. Chyba jednak staffa wpadnie w przyszłym tygodniu. Pany wypisuję się mimo że opinie są ok bmw_1

Ma być sztywna jak pała w tedy będzie gitara bmw_2

Edytowane przez danieldeni20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...