Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jaka rozpórkę najlepiej wybrać ?


michael9091

Rekomendowane odpowiedzi

A co codziennie silnik wymieniasz? Ja mam ją rok i raz ściągałem do wymiany filtra powietrza ;] Też mi problem odkręcić 6 13tek Myśląc Logicznie Panowie pomyślcie .. U mnie rozpórka sztywno nachodzi na śruby i dopiero nakrętkami dociągam ! Jeśłi ten bubel od nakrętki dzięki śrubie umożliwia łatwy demontaż poprzez wyciągnięcie tej śrubyto nie spełnia ona swojej robi bo po skręceniu mojej staffa na kielichach u mnie jest ona bardzo naprężona więc po wybiciu tej śruby byście już jej nie włożyli za cholerę więc i tak odkręcanie ! rozpórka musi być sztywna żeby nie pracowała karoseria po skosie, itd a nie pic na wodę, że auto się rozszerza i zwęża Moim zdaniem to kasa w błoto a jak pół polski na tym lata to szukali po taniości i raczej to tylko ozdoba bo na staffa auto mi się prowadzi jak po sznurku !

Chyba sie posłucham i zamówie Staffa.

Także nie wliczajcie mnie do listy chętnych u Pana Nakretki.

Tylko nie wiem jaki kolor bedzie do mnie pasował :) Myslicie zeby wziąc pod klor auta? Czyli niebieska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie posłucham i zamówie Staffa.

Także nie wliczajcie mnie do listy chętnych u Pana Nakretki.

Tylko nie wiem jaki kolor bedzie do mnie pasował :) Myslicie zeby wziąc pod klor auta? Czyli niebieska?

Bym brał czarną bo będzie się rzucać pod maską :) Ja mam granatowe auto i mam Czarną ale połysk i ogólnie ciężko mi było z wyborem ale czerwona/biała i inne by wyglądały na kurnik pod maską... strzeliłem sobie tylko na środku naklejkę białą i gitarka ;p

Wersja dla 2.0d M47N

Zobaczcie .. raczej nie bez powodu w miejscu gdzie nakrętka dale śruby w Staffa są jeszcze WZMOCNIENIA !

TuRtcDY.jpg

Edytowane przez danieldeni20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz kolego na ten kawałek płaskowniczka od Staffa a na dwie rury plus wzmocnienie na środku od Nakrętki jak uważasz że ten płaskowniczek nie pracuje to ok nawet tego nie skomentuje z drugiej strony montujcie co chcecie ja na tej od Nakrętki latam już kilka lat i nie było problemu nigdy pozdro

[ATTACH=CONFIG]37345[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A latałeś z rozpórką innej firmy? Wtedy mógłbyś miec porównanie.

każde auto zachowuje się inaczej ja latam w cabrio i powiem tylko tyle z rozpórką a bez różnica ogromna tym bardziej że cabrio mniej sztywne jest niestety nie mam możliwości technicznych montować różnych firm i sprawdzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde auto zachowuje się inaczej ja latam w cabrio i powiem tylko tyle z rozpórką a bez różnica ogromna tym bardziej że cabrio mniej sztywne jest niestety nie mam możliwości technicznych montować różnych firm i sprawdzać

Aha :)

Kurcze ludziska !! robicie wode z mózgu :) Chyba trzeba bedzie rzucic monetą lolol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dlaczego niektórzy atakują rozpórki od p. Nakrętki, jeśli usunie się ten luz (poprzez tulejki lub ciasną śrubę) to taka rozporka będzie jak najbardziej OK, nawet optycznie rozporka od nakrętki bardziej mi leży, ale to tylko moja opinia.

Pozdr:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba kupie od Nakrętki, na przód i tył ;)

W razie czego tulejki sobie dorobię, bo mam Pana znajomego, który ma zakład tokarski :D

Niech każdy weźmie to co uważa za słuszne. Jak wiecie Staffa nie produkuje do R4 benzyna, to pozostaje tylko Nakrętka. Ci co mają R4 diesla i R6 benzyna mogą wziąć Staffa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kiedy robicie zamówienie od nakrętki bo juz nie mogę się doczekać:mrgreen:

A kontynuując temat jedna i druga wg mnie ma swoje wady i zalety. Staffa ma fasolki na śruby kielichów i jeśli mocno nie dowalisz nakrętek od amorów to będzie się ślizgać podczas pracy (a za mocno też nie można bo gwint się zerwie :lol:) A wadę w rozporce od Nakrętki można usunąć poprzez chociażby zamontowanie tych tulejek.

No to kiedy zamawiacie?:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz kolego na ten kawałek płaskowniczka od Staffa a na dwie rury plus wzmocnienie na środku od Nakrętki jak uważasz że ten płaskowniczek nie pracuje to ok nawet tego nie skomentuje z drugiej strony montujcie co chcecie ja na tej od Nakrętki latam już kilka lat i nie było problemu nigdy pozdro

[ATTACH=CONFIG]37345[/ATTACH]

Co ty za bzdety opowiadasz :lol:

Oczywiście , że delikatnie pracuje ;D ale spełnia zadanie i jest sztywno a ten bubel mimo, że grubszy a może być to nawet metalowa belka o grubości 7cm ścianki i wadze 100 kg a da Ci tyle co jej brak w wykonaniu nakrętki ;D

masz bubel to chwalisz pewnie a nie miałeś prawdziwej rozpórki ;]

Kupić rozpórkę , żeby ją przerabiać to chyba jakiś nonsens :lol: a żeby zdemontować ja i tak będziesz musiał odkręcić z kielichów bo nie naciągniesz jej na tyle żeby śrubę wsadzić ;) Ja nie mam tu na celu reklamy czy coś w tym stylu tylko to przerabiałem i swoim bmw_1 chcę doradzić dobrze a nie ma kolosalnej różnicy ceny.. Ta od nakrętki nie różni się niczym od chińszczyzny na allegro która jest nawet ładniejsza ;D

Edytowane przez danieldeni20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić rozpórkę , żeby ją przerabiać to chyba jakiś nonsens a żeby zdemontować ja i tak będziesz musiał odkręcić z kielichów bo nie naciągniesz jej na tyle żeby śrubę wsadzić

nic nie naciągasz jak masz proste auto bo bez żadnych naprężeń wchodzi :) ona pracuje podczas jazdy nie na postoju :) i ja w swojej nic nie przerabiałem żadnych tulei nie robiłem jak kupiłem tak jeździ już tam któryś rok i jest ok :) widzę że znasz się super zacznij własną produkcję co będziemy na bublach jeździć ehhhh :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie naciągasz jak masz proste auto bo bez żadnych naprężeń wchodzi :) ona pracuje podczas jazdy nie na postoju :) i ja w swojej nic nie przerabiałem żadnych tulei nie robiłem jak kupiłem tak jeździ już tam któryś rok i jest ok :) widzę że znasz się super zacznij własną produkcję co będziemy na bublach jeździć ehhhh :wink:

Stary trup e36 co masz nie musi być krzywy, krzywe auto jest po biciu..twoje stare blachy pewnie tak pracują, że ten bubel coś daje bo by się rozleciala :lol: dlaczego pełne są droższe? Bo działają :D Chiński szmelc ma śruby i się nie osmieszaj bo nie masz pojęcie chyba w jaki sposób nagina się karoseria :) auto się nie rozszerza czy też zwęża żeby od nakrętki coś dała.. Totalna głupota

Kupujcie co chcecie tylko wstyd mieć bmw a szczędzić parę zł żeby mieć polską chińszczyznę..

Edytowane przez danieldeni20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujcie co chcecie tylko wstyd mieć bmw a szczędzić parę zł żeby mieć polską chińszczyznę..

widzisz Przemo ci polecił i nie szczędź parę złotych na byle Staffa jak ori za grosze jest :D ja do starej e36 nie kupię bo to połowa wartości mojego auta :) ale Ty jak się nie pochwalisz ori rozpórką to będę zawiedziony :4:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś cisza ze strony chętnych na zamówienie nastała, aktualne jeszcze zbiorowe czy każdy osobno zamawia?

Jak cisza będzie do czwartku to w piątek sam zamawiam.

Jako ciekawostkę znalazłem fotki z moich ex e36 z silnikiem M53d25 i M52b25.:mrgreen:

Obie od nakrętki.

M52b25

[ATTACH=CONFIG]37359[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]37364[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]37365[/ATTACH]

M53d25

DSC05699.jpg

DSC05700.jpg

[ATTACH=CONFIG]37362[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]37363[/ATTACH]

DSC05699.jpg

DSC05700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...