Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem z silnikiem


grzesiek26.85

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie mam problem z bmw e39 z silnikiem 520i 150km z 1998r . chodzi oto że zaczeła gasnąć gdy dojeżdżam do świateł i ciężko pali . Na kompie pokazało błąd 83 engine speed/crankshaft position sensor , 8 air mass flow meter drugi szło skasować . a do tego na wykresach wyszło obciążenie silnika 88.09 mg/suw i pobór powietrza przez zawór biegu jałowego .12.50kg/h i przy obu wartościach był wykrzyknik . Pomoże ktoś co się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalożyłeś pewnie używke, nie sądzę żebyś dostał nowy ori od wczoraj do dziś

Pewnie walnięty a jeśli sprawny to błąd nie tkwi w czujniku, proste :mrgreen:

Ktoś już kiedyś pisał na forum o takich objawach, musisz poszperać

Ja miałem taki problem że za trzecim razem odpalał jak był zimny, wymieniłem wtedy czujniki i pompę paliwa w zbiorniku, usterkę zlikwidowano

Edytowane przez koko090681
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faluje ale tylko jak podpięty jest czujnik wału korbowego . ma może ktoś porzyczyć albo sprzedać ten czujnik 12141703277 . już jeden kupiłem dałem 300 i jest lipa a błędy jakie wyskakują to 83 signal crankshaft sensor i 8 air mass flow meter problem jest tylko z odpaleniem bo później idzie jechać i silnik też równo pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powinienem mieć takie czujnik.Jak coś to wyciągnę od siebie na próbę.Powinieneś podpiąć pod kompa i popatrzyć na parametry z pracy silnika.Ciężkie odpalanie bliższe jest do uwalonego czujnika wałka.Długo kręci.Może to być problem z krokowcem lub jak pisali poprzednicy z nieszczelnym dolotem.Odepnij przepływkę i zobacz,czy coś się zmieni.Zmiana nie świadczy jednak o uwalonej przepływce!Jak coś to pisz na priv.tooże coś pomogę.Mieszkam w B.D. k Orlena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...