Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Problem z nawiewem powietrza


gawlak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

mmaarrcciinn

Dnia 10.06.2017 o 08:25, mmaarrcciinn88 napisał:

Odgrzeje trochę kotlet. Mam to samo u siebie, ale w iDrive mam tylko ustawienie na centralny nawiew i jak puszczę pokrętłem na szybę lub nogi to zasuwa gorące...

 

Kolego miałem to samo z kratek na środku leciało zimne powietrze a na nogi i szybę tylko gorące ( wrzątek). Uszkodzony był elektrozawór wody, koszt używanego na allegro 20 zł. Po wymianie wszystko działa jak należy. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego PrzemWroc, znalazłem go, jest przy kielichu tak? Mam z niego dwa wyjścia na przewody w kierunku grodzi silnika. Czy jeśli zamowie na allegro drugi z innymi nr, to będzie działał? Tzn czy muszę kierować się jakimś oznaczeniem czy wystarczy że będzie z takiego samego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej - czy masz ustawianie temperatury na dwóch, czy na jednym pokrętle. Jeśli na jednym to zawór pojedynczy, jeśli dwa pokrętła to podwójny. 

Zawor znajduje się Na lewym nadkolu blisko przepustnicy. Do wymiany elektrozaworu trzeba wymontować obudowę filtra i przewód dolotowy przepustnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mmaarrcciinn88 napisał:

Kolego PrzemWroc, znalazłem go, jest przy kielichu tak? Mam z niego dwa wyjścia na przewody w kierunku grodzi silnika. Czy jeśli zamowie na allegro drugi z innymi nr, to będzie działał? Tzn czy muszę kierować się jakimś oznaczeniem czy wystarczy że będzie z takiego samego silnika?

Hehe widzisz dopiero pisałem :)

tak to ten :) zamawiałem na Allegro używany. Nie patrzyłem na żadne oznaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mmaarrcciinn88 napisał:

Wrzucę fotkę. Mam go. Patrzę że jak bym się trochę pobawił to wyjdzie bez wyjmowania obudowy filtra itp.... Ale czy mam się kierować nr przy zakupie czy tym tylko żeby był z tego samego silnika?

1502213725748-2044589512.jpg

Czyli masz pojedyńczy - jak ja. 

Nie ważne od jakiego silnika i jakie ma oznaczenie - ważne żeby był sprawny i pojedynczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mmaarrcciinn88 napisał:

Mam E60 z 2004 r z tymi starszymi pokrętłami nie okrągłymi. Miałem zakupić bo znalazłem na allegro tel elektrozawór ale piszesz że podwójny.... Gdzie ja znajdę ten elektrozawór???? Z góry dzięki za odpowiedź. 

Takk aż dziwne to ale i mnie pomogło. Na szyby i na nogi leciał wrzątek a kratkami po środku takie zimne ale nie lodowate. Po wymianie zaworu jak ręką odjął wszystko działa wyśmienicie. Ja za zawór na allegor dałem 20 zł + przesyłka. Po wymianie zaworu rozbierz ten stary. U mnie zmiażdżona była taka membramka ( gumka ) w środku i przez to ten zawór się nie zamykał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mmaarrcciinn88 napisał:

Zaraz zamawiam i jak przezuce to dam znać. Ogromne dzięki za pomoc bo te gorące powietrze to masakra. Jak zadziała to będzie wielka ulga

Mi pomogło - mam nadzieje że u Ciebie zadziała ;)

Edytowane przez PrzemWroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrzemWroc! Właśnie skończyłem wymianę, sprzedający szybko ogarnął wysyłkę i kurier też. Działa!!!!! Dałem nawiew na szybę i git! Chłód leci! Na nogi też! Nawet jak wrzucę klimę to mocniej chłodzi. Ogromne dzięki, chwila roboty i jaka radość ???????  Polecam innym też tak zrobić jeśli mają taki problem ponieważ spotkałem się z opisami że tak musi być w E60. Otóż nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mmaarrcciinn88 napisał:

PrzemWroc! Właśnie skończyłem wymianę, sprzedający szybko ogarnął wysyłkę i kurier też. Działa!!!!! Dałem nawiew na szybę i git! Chłód leci! Na nogi też! Nawet jak wrzucę klimę to mocniej chłodzi. Ogromne dzięki, chwila roboty i jaka radość ???????  Polecam innym też tak zrobić jeśli mają taki problem ponieważ spotkałem się z opisami że tak musi być w E60. Otóż nie. 

Hehe super ze się udało :) w razie "W" wal jak w dym będę radził. Może kiedy się spotkamy na jakimś złocie.!? 

Ps. Widziałem ze masz ringi w zwykłych lampach. Może podpowiesz jak najlepiej to zrobić ??! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nic nie modziłem przy tych lampach... Wszystko fabryka, te ringi są zasilane zwykła zarowką h8. Ringi widać tylko jak się sciemni.... Jedyna rada żeby ładnie świeciły także w dzień to wymienić wszystkie 4 sztuki żarówek na mocne markery LED które parę zł kosztują.... Ale później efekt jest zadowalający...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mmaarrcciinn napisał:

PrzemWroc, mam jeszcze jeden  problem w e60 tylko nie wiem czy zakładać nowy temat czy pomożesz mi Ty. Odkopalem nareszcie moje hasło do profilu starego, przypomnienie nie działało i dopiero teraz przyszło. Daj znać 

 

Dawaj znać tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...