Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


blokada kierownicy


ricardo_tat2

Rekomendowane odpowiedzi

witam... mam znowu problem, zostawilem auto na myjnie ręcznej, po powrocie okazalo sie, ze nie mozna odpalic auta.

pojawił sie żółty/pomarańczowy symbol (kierownica z kłódką)

patenty z kreceniem kierownicą z kluczykiem w stacyjce i bez kluczyka nie pomogły. przetoczenie kilka metrów auta i ponowne próby odpalenia bezowocne...

w tej sytuacji mam kłopot i czyste auto....

w necie doczutalem sie ze mozna skasowac bład programem TOOL32, pytanie czy ktoś by to ogarnął we wroclawiu i jaki koszt?

podobno mozna ogarnac to tak:

Kasowanie blokady kolumny kierownicy

1. TOOL32 >> otworzyć plik ELV.PRG i wykonać:

- odczyt błędów

- kasowanie błędów

- inicjalizację

1. Odpalamy DIS, łączymy się i wykrywamy model/moduły (std. procedura)

2. Klikamy na Function selection (z lewej od dołu) i wybieramy w kolumnie Functions: Service functions/Drive/CAS i

w Components dwuklik na Reset internal ELV fault counter

3. Po wybraniu 'reset ELV', klikamy na Test schedule. Zaznaczamy w Own test schedule: Reset internal ELV fault

counter i [>] (zielona strzalka po prawej od dołu)

4. Zaznaczamy [1] (czyli Continue service function) i ponownie [>]

5. Czekamy kilka(nascie) sekund...

6. Po zakończeniu można już skasować błąd.

7. Klikamy na Control unit functions i kasujemy błędy z CAS Car Access System

8. komunikat zablokowana kierownica znika

ratujcie, jak cos to moj tel: 604 866 656 -Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna to ogarnac na 3 sposoby:

-ponowne programowanie i wrzucenie najnowszego softu

-wymiana przekłądni jesli co wyzej nei pomoze

-usuniecie blokady kierownicy i oszukanie systemu przed odpowiedni modół

wszytsko to jestem w stanie zrobic w zasadzie od ręki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie poproszę o nr tel na priv.

dodatkowa komplikacja jest taka, ze juz dzwonilem do Kamcia... wstepnie zadekalorwal ze problem usunie.... kwestia tylko czy znajdzie czas, bo mial plany weekendowe, puki co nie mam informacji jak u niego sprawy się mają.

a problem chcialbym rozwiązac mozliwie szybko. uffff... nie ma to jak namieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie na tym nie znam niestety... puki co nie ma kto mi tego naprawić,

Uzytkownicy forum: Kamcio bedzie mógł cos zaradzic dopiero w poniedzialek.

Leo nie odbiera telefonu... i cisza.

nie wiem nawet na jakie koszty sie nastawiac. do serwisów jechac nie chcę, bo amatorzy i zdzierają kasę.

poza tym nigdzie nie dojadę bo auto nie odpala.

żeby problem nie wracał najlepiej zrobić update ELV i CAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie.... badanie problemu komputerem nie dało rezultatu.... czyli problem mechaniczny.

sprawa nie dawała mi spokju, wiec temat wziąlem w swoje ręce. rozebralem obudowy kolumny kierownicy by uzyskac dostep do blokady.

niestety... natrafilem na problem ze śrubami obudowy mechanizmu blokady (torks, pięcioramienny z trzpieniem w srodku) wiec nie wiele mysląc rozwierciłem sruby by

dostac sie do srodka. nastepnie zacząłem wkładałem i wyciągałem kluczyk ze stacyjki, by zobaczyc co jest z mechanizmem.... w nim tkwił jakis problem mechaniczny, bo to powodowało pojawianie sie komunikatu "blokada kierownicy".

znowy stanąłem w martwym punkcie... wreszcie sie zdenerwowalem i scisnąłem w palcach mechanizm blokady (nie dośc mocno)... i co sie okazało, mechanizm nie zmienił połozenia...

komunikat zniknął i moglem odpalic auto. wiec unieruchomiłem mechanizm trzema opaskami zaciskowymi (te plastikowe zwykłe błyskawiczne) calosc wrzuciłem pod tapicerkę i po temacie.

aha w trakcie zatrzsnęła mi sie na stale blokada..... wiec rozwierciłem szelmę i pozbylem sie rygla na stałe.

jak mi sie uda wkleje foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...