Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zablokowane drzwi pasażera


kacperj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o wyrozumiałość ponieważ to mój pierwszy post na forum ;). Zauważyłem, że w moim bmw e46 coupe 323ci, ciężko chodzi klamka zewnętrzna drzwi pasażera. W ostatni weekend postanowiłem się tym zająć, zacząłem regulować klamkę za pomocą śruby na imbus 4 tak jak w tym filmie :

. Po regulacji klamka chodziła juz dużo lepiej, lecz następnego dnia drzwi przestały się otwierać ani za pomocą klamki wewnętrznej, ani zewnętrzej. Może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak to naprawić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i niestety nie da się, zobaczyłem jak to wygląda z drugiej strony, odgiąłem uszczelke szyby i nacisnałem na taką metalowa "wajchę" przy zamku, która ruszała się przy otwieraniu działających drzwi. Niestety to też nie poskutkowało. Podejrzewam, że mechanizm zamka jest zepsuty i trzeba będzie sciągać boczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam.

Z racji, że ostatnio miałem identyczny problem, a nie znalazłem żadnej odpowiedzi jak to naprawić, to opiszę wam jak to ogarnąłem.


Na początek przy zamkniętej szybie musicie odkręcić boczek drzwi i go odchylić.

 

304923273_595397462268942_2349013917702628735_n.thumb.jpg.819083f1e263ca4ef10b7895b183d951.jpg

 

Później odkręcacie poduchę która trzyma się na 3 śrubach i oderwać trochę tej maty wygłuszającej. Po tym wszystkim macie dostęp do zamka.

 

IMG_5612.thumb.PNG.4cdb2904fed2adae5d50997bc651542a.PNG

 

I teraz musicie ten biały cypelek pchnąć do góry i drzwi się otwierają :) Możecie zrobić to śrubokrętem, ale mi np. było ciężko to odkręciłem czarną belkę która chyba usztywnia drzwi (trzyma się ona na dwóch śrubach) trochę ją odchyliłem, wcisnąłem ręke i podniosłem ten biały element (jak nie możecie wyczuć gdzie on jest to polecam włożyć tam telefon nagrywając z fleshem i ogarniecie).

 

Na obrazku macie gdzie znajdują się śruby od tej belki.

obraz_2022-09-11_185836600.thumb.png.33f4419112829edae5fffda632e4fb96.png

 

Na koniec poluzujcie w lewo tą śrubkę do regulacji klamki, tak aby przy ciągnieciu klamki a póżniej jej puszczaniu ta śrubka wracała na swoje miejsce czyli w tą dziurkę, bo jak za bardzo ją przykręcicie to bedzię się blokowała trochę wyżej i znów drzwi się zablokują.

Edytowane przez kuba00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...