Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jak długo może wytrzymać akumulator bez jeżdżenia?


MiNos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy może mi ktoś powiedzieć jak długo może stać auto bez odpalania? Borykam się z rozładowującym się aku, ale co dziwne nie ma reguły.

Jakiś czas temu padł akumulator ze starości - kupiłem nowy (został zakodowany) taki jak fabryka każe, ze 2ms było dobrze aż w któryś dzień wsiadam a tu brak prądu. Podładowałem go prostownikiem (od przodu) i było dobrze ale znów jakiś czas. Okazało się że świecił się błąd klemy. Kupiłem nową, wymieniłem sam. Było dobrze przez 4 miesiące. Teraz zrobiło się chłodniej i nagle po około półtorej tygodnia stania odpalił ale... włączam wycieraczki a one działają w jakimś zwolnionym tępie, ekran idrive co chwile migał ale nic przejechałem jakieś 200m do stacji zatankowałem bo już pusto było, wsiadam odpalam i i **** nie ma prądu. Odpaliłem na kable - zaskoczył od strzała bez ładowania.

Nie mam bladego pojęcia co się dzieje z autem. Jak długo auto może stać bez jeżdżenia? Wiem może to śmieszne ale z reguły odpalam 1-2 w tygodniu, robię trasę koło 50-70km. To chyba wystarczy by się bateria naładowała?

W sumie to nie wiem czy winę za sytuację ponosi rzadka eksploatacją czy faktycznie coś nie gra w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje po uruchomieniu silnika auto nie korzysta z akumulatora tylko z alternatora. Jeśli Ci szybko pada akumulator to alternator może nie ładować go w pełni i jeśli po odpaleniu dalej jest problem z elektryką to nie akumulator. Pamiętam, że E60 ma problem z rozładowywaniem aku na postoju ale to by padał Ci po jednej nocy. Auto czuwając pobiera niewielkie napięcie i rozładowanie akumulatora trwa sporo dni. Jak dla mnie powinieneś sprawdzić ładowanie alternatora. Ale może wypowie się ktoś kto spotkał się z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina aku na bank, moje auto bardzo rzadko jeździ, nie raz po dwa tygodnie stoi w garażu i nic, odpala od strzała

Druga sprawa, miałem czas temu problem z prądem podczas zatrzymywania się na skrzyżowaniu itd, wyłaczało mi się radio, ekran i zapalały się kontrolki tak jakby właśnie brakowało prądu,okazało się że miałem luźną kleme,jednak aku się nie rozładował

Myśle że coś Ci kradnie prąd, tylko dziwi mnie ze podczas jazdy ci się nie ładuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to mi chodziło, dałem do zrozumienia że jednak prąd nie pobiera tylko z samego alternatora podczas jazdy ale także z aku i podczas jazdy możliwe że ci siorbie prąd tylko z aku i altek go nie doładowywuje bo padnięty :wink: teraz wiadomo o co mi chodzi:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to mi chodziło, dałem do zrozumienia że jednak prąd nie pobiera tylko z samego alternatora podczas jazdy ale także z aku i podczas jazdy możliwe że ci siorbie prąd tylko z aku i altek go nie doładowywuje bo padnięty :wink: teraz wiadomo o co mi chodzi:mrgreen:

Teraz załapałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze że nowy aku to nie znaczy że dobry, po drigie w tym aucie jest ibs który steruje pracą alternatora i moduł zasilania który zozprowadza napięcie na poszczególne moduły. Podmień aku i sprawdź power modul, doagnostyka komputerowa była?

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, ja mówię o pomiarze jak już auto się całkowicie wygasi czyli podpinasz aku przez amperomierz, zamykasz auto, czekasz z 20 min myślę i widzisz realny pobór - może jest złodziej :D

Dokładnie muszę iść tą ścieżką - może wina właśnie leży tu albo.. albo problem z alternatorem/ładowaniem.

to muszę widzę zbadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problematyczny okazuje się chyba regulator napięcia - w teście podczas jazdy a dokładnie przy hamowaniu napięcie skakało. Komputer wykazał błędy za wysokie/za niskie napięcie.

Czy sam poradzę sobie z wymianą regulatora czy lepiej oddać auto do mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wymiana regulatora napiecia to pikuś. Jest bardzo dobry dostęp, ja wymieniałem niedawno i zajęło mi to 20 min ale wszystko po drodze czyściłem plastikową obudowę alternatora np. W razie problemu służę pomocą. I regulator koszt 200zl Valeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

(&@##^& oszaleje, zabrałem się za wymianę regulatora...

1. zimno

2. śnieg pada

3. nie mogę odkręcić śruby pewnie to plusowy przewód

Czy aby zdjąć osłonę plastikową czeka mnie odkręcenie tej jednej śruby czy są jeszcze jakieś mniejsze trzymające obudowę?

Jak na razie utknąłem w martwym punkcie. Prąd odpięty, wtyczka odpięta i zastała mnie noc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poradziłem sobie jakoś ;)

Z podważaniem ciężko bo od dołu nie bardzo jak, ale poszło.

Dziś od rana ładuje się aku mocno się wyładował po tym padzie.

Czy weryfikacja poprawnego ładowania wystarczy np z poziomu krytego menu i śledzenie napięcia jakie wskazuje czy należy dla testu pojechać do elektryka by zbadał 'jakoś' konkretnie czy wszystko teraz gra?

Nie bardzo kumam elektrykę ale jeżeli świrowało napięcie (to prąd ładowania również mógł być różny?) co powodowało w praktyce brak ładowania aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jest tak - aku lądował się prawie 24H (kupiłem prostownik Bosch C3), auto wystartowało - HURRA ;)

Nie było jednak wspomagania, świeciła się żółta kierownica, kręcenie lewo prawo nic nie dawało, ale wyskoczyłem na krótki test i po przejechaniu może 300 metrów powróciło, ostrzegawcza ikona kierownicy znikła - wszystko wróciło do normy.

Zgasiłem auto, próbowałem wejść w ukryte menu ale w trakcie 'klikania' do numer 19 wyskoczyła ikona żółtego akumulatora i nie mogłem wejść w nie. Czy któryś układ mógł zakodować że aku był ostatnio ciągle rozładowany i uznać że czas wymienić baterię? Wymieniałem go chyba rok temu wraz z IBS bo też wyświetlał błędy w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...