Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Bmw e39 535i problem z elektroniką


quad4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pare dni temu zakupiłem swoje wymarzone e39 535i Auto jest fenomenalne, po przesiadzce z e34 2.5 czuje sie jakbym zrobil wielki krok milowy ale do rzeczy.

Dlugo sie nie nacieszylem moje autko strzela fochy od pierwszy dni mianowicie:

Rano otworzylem auto z pilota i otworzyly sie tylko tylne drzwi, przod w ogole nie reaguje lewy jak i prawy.

Szyby- da sie otworzyc tylko szybe kierowcy z panelu glownego i ustawic lewe lusterko, reszta martwa.- Podejrzenie padlo na panel, podmieniony, nic nie dalo

Szyby tylne z tylnych drzwi normalnie sie otwieraja ale nie dziala otwarcie calej szyby jednym kliknieciem.- Podejrzenie modul komfortu, podmieniony na dwa takie same, sprawne, nic to nie dalo.

Sprawa jasna pewnie jakas przerwa w obwodzie. Ruszalem kablami od drzwi do budy i nic to kompletnie nie zmienia- jedynie po tym jak nimi poruszalem, w czasie jazdy nacisnalem aby dwie szyby tylne poszly w dol i o dziwo poszly, pozniej mialem klopot zeby je zamknac ale jakos po wielkich przycinkach sie udalo.

Teraz MOJE PYTANIE: Gdzie dalej szukac? Rozbierac drzwi kierowcy i tam patrzec?

myslalem, ze jest problem ze stykiem kostki ktora idzie z drzwi do budy, odkrecilem ja przejzalem, ale wszystko wyglada bardzo dobrze.

Wydajem i sie ze jest to typowa usterka i pare osob mialo taki problem i znaja rozwiazanie w ktorym dokladnie slabszym miejscu moglo sie cos stac.

Czekam na odpowiedz, dziekuje i pozdrawiam !

quake222

rank1.gifPosty: 99Dołączenie: 01 Lip 2012 19:38Moje BMW: jeszcze nic


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcić złącze wtyczki co idzie w gumie od drzwi kierowcy do przodu w słupek jedna śruba taki plastik może złamany być albo puszcza wodę i wtyczka będzie cała zaśniedziała ;) U mnie czasem nie działały szyby i tak miałem bo ten plastik co dociska resztę z uszczelką był pęknięty więc wymieniłem,wyczyściłem i nowy cały plastik oraz odrobinę silikonu aby było szczelne.Nie wiem czy u Ciebie to samo ale takie miejsca masz 4 idą z każdych drzwi i jeśli któryś plastik pęknięty to może tam być syf na wtyczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcić złącze wtyczki co idzie w gumie od drzwi kierowcy do przodu w słupek jedna śruba taki plastik może złamany być albo puszcza wodę i wtyczka będzie cała zaśniedziała ;) U mnie czasem nie działały szyby i tak miałem bo ten plastik co dociska resztę z uszczelką był pęknięty więc wymieniłem,wyczyściłem i nowy cały plastik oraz odrobinę silikonu aby było szczelne.Nie wiem czy u Ciebie to samo ale takie miejsca masz 4 idą z każdych drzwi i jeśli któryś plastik pęknięty to może tam być syf na wtyczkach.

Dziekuje za odpowiedz, sprawdzalem te laczenia i wygladaja naprawde idealnie, nie sprawdzalem ich miernikiem niestety tylko na oko, ale nawet na oko wydaja sie OK.

btw.

Dzisiaj wszystko znow zaczelo dzialac.

W dzien przed kiedy usterka sie ujawnila mylem samochod, mozliwe ze teraz po paru dniach ewentualna woda, ktora sie gdzies dostala mogla wyshcnac. Gdzie w e39 sa slabe miejsca, gdzie taka woda ewentualnie moze przedzierac sie do srodka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...