Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


m52b25 silnik --- Bulgocze ?


Wojtec1987

Rekomendowane odpowiedzi

Siema miałbym pytanie do ogółu, może jestem przewrażliwiony ale wolę się zapytać:

Mianowicie po ostatnich naprawach mam wrażenie jakby silnik dziwnie pracował ....nazwałbym to "bulgotaniem" ale tylko jak jest zimny podczas przyśpieszania ...

Żadnych innych objawów nie ma, odpala od strzała, obroty jak wmurowane, nie zauważyłem aby olej ubywał tak jak i płynu chłodzącego ubywa tyle ile zawsze ( odkąd mam auto (przez lpg))

Teraz pytanie:

Czy przepływ płynu chłodniczego przez silnik ma wpływ na jego dźwięk ? W sensie jeżeli jest wrzucona gdzieś redukcja wody i jest ona za mała czy może dźwięk się zmienić ? Pytam orientacyjnie na razie bo przy wymianie sprzęgła coś zauważyłem, gdzie normalnie tego nie widać.

Uszczelki między kolektorem a wydechem zostały wymienione tydzień temu na nowe oem, więc wątpię żeby już padły, ale dźwięk jest podobny do tego jak kiedyś bawiłem się wydechem z 3.0 i miałem dziury w wydechu ... tylko tak jak piszę wydech jest cały, a uszczelki nowe eyiq.gif Jak to sprawdzić czy tam jest szczelnie ?

Edytowane przez Wojtec1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat jest na miejscu ... wiem co jest robione przy aucie bo jestem przy naprawie i w miarę możliwości pomagam ... kurczę czyli obstawiasz gdzieś nieszczelny wydech ? A co z tym zwężeniem na jednym z węży ? Może mieć wpływ na pracę/dźwięk silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Układ hamulcowy nie był odpowietrzany bo płynu nie wymieniałem, odpowietrzyłem tylko wysprzęglik, poza tym co to ma do dźwięku silnika ?

Jeżeli mowa o odpowietrzaniu silnika w m52 to robiłem to tyle razy że zajmuje mi to góra pół godziny roboty, i jest to proste jak ruchanie :mrgreen:

Edytowane przez Wojtec1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany, okazało się że wąż o którym pisałem na początku tematu i sugerowałem czy nie ma za małej średnicy przepływu , miał właśnie takową, wymieniłem go na oryginał i dźwięk wrócił do normy :mrgreen: wygląda na to że silnik miał problem z przepchnięciem płynu przez tamten wąż, dlatego wymiana pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...