Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem z wycieraczkami


yab

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku miałem wycieraczki Alca, zwykłe szkieletowe. Działały ok, ale zaczęły mazać po roku więc wymieniłem. Kupiłem Oximo szkieletowe, ale się rozleciały (odpięło się pióro od stelażu). Kupiłem ponownie Alca szkieletowe. Teraz mam z nimi taki problem, że piszczą niemiłosiernie, aż głowa boli. Zbierają ok, ale i tak się nie da jechać w deszczu bo nie idzie wytrzymać hałasu. Jak mocno pada jest jeszcze w miarę ok, bo mają poślizg, ale lekki deszcz to zazwyczaj jest huk. Poczytałem na necie i to też może być problem z ramionami, ale tych akurat nie ruszałem a w zeszłym roku było ok. Idzie jakoś skontrolować czy ramiona są pod poprawnym kątem czy wymienić wycieraczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei słyszałem (ale nie wypróbowałem), żeby natrzeć gumy wycieraczek denaturatem. Niby trzeba porządnie zmoczyć szmatkę i tak mocno pocierać, żeby guma się nagrzała. Jednak powtarzam, nie próbowałem więc nie wiem na 100%. Warto spróbować bo efekt "gumki do mazania" jest strasznie irytujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Photo2.rails?f=img0030.bld&b=3397001271PHANWHGR0000.JPG&d=Rysunek&t=1&height=260&width=380

Ja mam coś takiego z Boscha cena 110 zł i jestem zadowolony jak by ktoś chciał to wyśle.

Strona zabudowy z przodu
Długość 1 [mm] 580
Długość 2 [mm] 500
Nr Użyt. 394 S
Pojazd z kierownicą po lewej /prawej stronie dla pojazdu z kierownicą z lewej strony
Jednostka ilości Komplet
Stylizacja ze spojlerem

 

Albo coś takiego jak ktoś chce 85 zł aero twiny:

Photo2.rails?f=img0030.bld&b=3397007045PHANWHGR0000.JPG&d=Rysunek&t=1&height=260&width=380

Strona zabudowy z przodu
Długość 1 [mm] 600
Długość 2 [mm] 475
Nr Użyt. AR 607 S
Pojazd z kierownicą po lewej /prawej stronie dla pojazdu z kierownicą z lewej strony
Jednostka ilości Komplet
Informacje Usunąć kabłąk prowadzący

 

aha to e46 akurat inne też załatwie ;)

Edytowane przez BMW-MANIAK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje zawsze szkieletowe BOSCHa ze spoilerem.

I wydaje ok 100zł raz na 2,5-3 lata. Wycieraczkom marketowym i nie markowym mówię stanowcze nie :)

Szkoda czasu i pieniędzy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem co wy robicie z tymi wycieraczkami bo ja mam alca z tesco kupione zaraz po kupnie auta i nadal działają tzn nie rozmazują, nie skrzypią i nie przeskakują. Ja bym najpierw porządnie odtłuścił szybę, a nie wydawał miliony na wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...