Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[e46] Problem z kluczykami


xaryon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

od dwóch miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem e46 coupe z 2006r. Mam jednak pewną bolączkę dot. kluczyków. Otóż przyciski od otwierania drzwi i bagażnika działają prawidłowo, jednak zamykanie niestety odmawia posłuszeństwa. Wolałbym sam przy tym nie grzebać, żeby kluczyki potem nie wyglądały tandetnie, moje pytanie do Was: co można z nimi zrobić, aby działały prawidłowo, ew. kto z Wrocławia/okolic potrafiłby to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pawel4freak napisał:

@Kamcio ?

Na każdym kluczyku jest problem czy tylko jednym?

Jak masz kompa z INPA możesz spróbować zakodować kluczyk (chociaż jak tylko zamykanie stanowi problem to chyba nie to).

 

Na obu jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, makar_krk napisał:

Dokłądnie, zacznij od sprawdzenie baterii. CZasami najprostsze rzeczy są najtrafniejsze.

 

Jak to zrobić bez otwierania kluczyka? Poza tym bateria nie wydaje mi sie uszkodzona, gdyz otwieranie działa prawidłowo, nawet jeśli samochód stoi nieużywany parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.11.2018 o 07:54, tom 3 napisał:

Wymiana baterii i kodowanie kluczyka powinno pomóc.Miałem to samo. Za jakiś czas przestanie ci działać też zamykanie.

 

Dnia 5.11.2018 o 12:29, BASTARS napisał:

Po pierwsze panowie nie bateria tylko akumulatorek, wymień zakoduj, a będzie wszystko normalnie   

 

Słuchajcie, naprawdę nie wiem, dlaczego mam wymieniać akumulatorki w kluczykach, jeśli one ładują się prawidłowo? Problem jest z przyciskami od zamykania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych kluczykach najczęstszym problemem są właśnie padające już akumulatorki lub mikrostyki. Tak czy siak, do sprawdzenia potrzeba rozebrać kluczyk. Jak będziesz to sam robił to kup mikrostyki i akumulator, to kosztuje grosze, najwyżej wymienisz sobie i jedno i drugie.

 

https://allegro.pl/akumulator-bateria-vl2020-3v-do-kluczyka-bmw-i6936612575.html

https://allegro.pl/mikrostyk-kluczyk-bmw-mikrowylacznik-oryginal-i6026494098.html?reco_id=dde08f11-ed53-11e8-a86b-ecf4bbd61b40&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2018 o 07:10, Andrii napisał:

W tych kluczykach najczęstszym problemem są właśnie padające już akumulatorki lub mikrostyki. Tak czy siak, do sprawdzenia potrzeba rozebrać kluczyk. Jak będziesz to sam robił to kup mikrostyki i akumulator, to kosztuje grosze, najwyżej wymienisz sobie i jedno i drugie.

 

https://allegro.pl/akumulator-bateria-vl2020-3v-do-kluczyka-bmw-i6936612575.html

https://allegro.pl/mikrostyk-kluczyk-bmw-mikrowylacznik-oryginal-i6026494098.html?reco_id=dde08f11-ed53-11e8-a86b-ecf4bbd61b40&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

 

 

Wciąż mnie jakoś to nie przekonuje... a co z kodowaniem? Nie trzeba będzie go wykonać jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, dindon1234 napisał:

Jeśli nie będziesz miał już pomysłu to mogę dorobić Ci nowy kluczyk we Wrocławiu po dobrej cenie.

 

Może odezwę się końcem grudnia/w styczniu :) Grunt, żeby wszystko działało jak należy a kluczyk miał logo BMW (w sensie wyglądał oryginalnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2018 o 17:28, xaryon napisał:

 

Może odezwę się końcem grudnia/w styczniu :) Grunt, żeby wszystko działało jak należy a kluczyk miał logo BMW (w sensie wyglądał oryginalnie)

Kluczyk wygląda tak jak kluczyk BMW diament i trzy przyciski (otwieranie, zamykanie, bagażnik) działają jak w oryginalnym. Jak coś to pisz tutaj lub na Facebooku: LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 11.12.2018 o 17:49, dindon1234 napisał:

Kluczyk wygląda tak jak kluczyk BMW diament i trzy przyciski (otwieranie, zamykanie, bagażnik) działają jak w oryginalnym. Jak coś to pisz tutaj lub na Facebooku: LINK

 

Dnia 1.01.2019 o 16:44, abdank_325i napisał:

A nie będzie to raczej wina padniętych przekażników w module komfortu?

No wlaśnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 19.02.2019 o 14:53, Broder napisał:

Tematu do dzisiaj nie rozwiazales? 

Wsiadz do auta i probuj zamykac i otwierac auto z przycisku na konsoli. Jesli za ktoryms razem nie zadziala to bedziesz mial odpowiedz.

 

Jednak kluczyki - zamykanie ze środka działa za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...