Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Komunikat o zbyt wysokiej temperaturze silnika


mmaarrcciinn

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten delikatny problem tylko w temperaturach na zewnątrz około 30 stopni i powyżej, lato tylko. Gdy jeżdżę po mieście można powiedzieć w miejscu koło komina długo z włączoną klimą, raz na jakiś czas pojawi mi się komunikat o zbyt wysokiej temperaturze silnika, każe się zatrzymać i zgasić silnik w celu ostygnięcia. Dodam że wentylatory zasuwają zawsze no i mam nowy termostat, na starym to samo było, ale wymieniałem bo ktoś wcześniej w nim rzeźbił i miałem błąd. Czy to normalne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij tak jak efendi pisze, od najprostych rozwiązań.

Weź kompresor i przedmuchaj porządnie chłodnice. Zapchane liścmi, piachem tracą sporo na wydajności - nie zdajesz sobie sprawy ile tam może być nawalone. Ja czyszczę raz-dwa razy w roku i masakra ile tam się tego gromadzi.

Następnym krokiem bym wymienił płyn chłodniczy i przed zalaniem wypłukał układ. Powinno się go wymieniać co ~3 lata a jak średnia w Polsce jest 10 lat to byłbym mile zaskoczony.
Tutaj miłe faq jak to dobrze zrobić: 



Działaj szybko, wierz mi nie chcesz mierzyć się z konsekwencjami przegrzanego silnika.

Edytowane przez r4ll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem chłodnice i jest czyściutka, co do układu to jak wymieniałem termostat to prawie wszystko wyleciało i zalałem nowego płynu więc nie wiem.... Ale jeśli nie ma innego rozwiązania to może przelece powietrzem z kompresora i jeszcze raz konkretnie wysypie ten płyn na nowy.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go zgasiłem i poszedłem pod maskę to nie mogłem niczego dotknąć bo było tak gorące... Węże miękkie były i tam z prawej strony z przodu tylko słyszałem wodę jak się coś tam przelewa.... Zobaczę jeszcze jakąś dobrą instrukcje odpowietrzania i sprawdzę to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...