Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Przedstawiam mój świeży zakup: W210 E420 z 1996 roku.
DSC-1005.jpg
DSC-1012.jpg
DSC-1013.jpg
DSC-1011.jpg
DSC-1014.jpg
DSC-1015.jpg

Samochód kupiłem z przebiegiem 265000km. Jednostka V8 sucha jak pieprz, podobnie jak automatyczna skrzynia biegów. 
Nie jest to najbogatsza wersja wyposażenia, ale i tak ma bardzo dużo nie tylko jak na swoje lata, ale ogólnie nawet jak na dzisiejsze standardy. Fotele pompowane z masażem i grzaniem dwustopniowym, pełna elektryczna regulacja, składane zagłówki tylnej kanapy czy choćby spryskiwacze xenonów. Jest nawet alarm w razie odholowania samochodu.
Długo szukałem auta w benzynie z gazem lub dieslu, zjeździłem dużo kilometrów, godziny przegadałem przez telefon a w efekcie znalazłem przypadkiem tego Merca w czystej benzynie, pojechałem, wziąłem na przejażdżkę, na serwis - kupiłem.
Do zrobienia była klimatyzacja - już działa. Czasem zacinają się elektrozawory regulujące temperaturą (do wyczyszczenia) oraz z jakiegoś powodu nie działa wentylator na chłodnicę klimatyzacji, choć prąd do niego dociera. Drugim minusem jest kwestia braku ABS/ESP, obecnie jestem w fazie szukania kabla do czujnika ciśnienia w układzie bo prawdopodobnie tutaj jest kłopot - wtyczka nie wytrzymała próby czasu.
Poza tym blacharsko jest dobrze jak na W210. Pod spodem jest blacha, nie trzyma się tylko na rdzy i farbie, choć był malowany i to bardzo nieudolnie skoro ja widzę to gołym okiem. Cóż, w końcu za tą kwotę jaką za niego zapłaciłem nie będę oczekiwał igły mechanicznej i blacharsko lakierniczej.
Spalanie w mieście z lekką nogą to 15,6/100km. Poważnie kontempluję instalację LPG...
Dziś odebrałem go z warsztatu, gdzie poza klimatyzacją (1000gram) został też ogarnięty olej i filtr (8l oleju Motul 6100 10W40), termostat i płyn chłodniczy (11litrów). Do tego filtr paliwa i powietrza i diagnostyka komputerowa. Cenowo byłem przygotowany, przekroczyli mój założony budżet o 40zł, więc nie jest źle.
Jestem zadowolony, nie zaskakuje mnie negatywnie tak, jak zwyczajowo czynił to Saab...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jes to, że wszystko w nim jest sprawne poza tym cholernym ABSem. Ma 23 lata, a wewnątrz nic nie trzeszczy, nic nie zgrzyta i nie skrzypi, drewno jest pęknięte tylko delikatnie w jednym miejscu, a skóry są w na prawdę ładnym stanie i wymagają jedynie pielęgnacji. Jestem bardzo zaskoczony.
System nagłośnienia jest co najmniej dramatycznie kiepski, samochód wg. VIN fabrycznie wyszedł bez radia (ciekawe kim był człowiek, który wybiera V8 z masażem foteli, ale bez radia...) i po jego założeniu chyba wolę nie korzystać z tych, pożal się boże, głośników.
Co również mnie ciekawi to to, że za 2.0T w Saabie płaciłem z ojcem jako współwłaścicielem 1200zł prawie OC. Tutaj wzięte na siebie auto z pojemnością ponad 100% większą kosztuje mnie w PZU 890zł. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, r4ll napisał:

Cena takiego oc to z szacunku do okularnika :D
Ładne, ciekawe jak się odpycha.

Ogarnij kierę i koło i będzie malina.

Nie zachęca do szybkiej jazdy, aczkolwiek 279KM i 400 niuta pozwala nie bać się o wyprzedzanie.  

Chciałbym włożyć kierownicę drewno i skóra, ale jak cenowo nie znajdę sensownej, to obszyje tą na nowo. 

Co do kół to mam oryginalne monoblocki AMG aktualnie założone, tylko troszkę ten prawy przód jest przytarty. Na zimowe koła jak go wrzucę to może je ogarnę w fabryczny kolor - srebrny, choć kusi mnie polerowany rant..^^

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie update'owałem w sumie od dawna, a pierwszy serwis mam za sobą. 
Poszukuję wtyczki od czujnika ciśnienia od ABS, która może być winowajcą niesprawności.
Poza tym wymieniony olej (Motul 6100 10W40 - 8 litrów), termostat + płyn chłodniczy (11litrów), wymiana filtra paliwa, powietrza oraz nabicie klimy (1000g czynnika) oraz jej odgrzybienie. Klimatyzacja działa super, chłodzi i ciśnienie trzyma. Niestety jednak nie załączają się wiatraki od klimy, które również chłodzą silnik. Prąd dochodzi, ale same stoją więc może być kwestia szczotek, podobno to częsta przypadłość W210 podobnie jak elektrozawory od regulacji temperatury na nawiewach - u mnie też czasem są problemy. Rozbieralne, do naprawienia samemu. To właśnie jest fajne w starej motoryzacji...
Przegląd wczoraj zrobiłem bez problemu - do wymiany linki ręcznego i gumy stabilizatora, reszta zwarta, sztywna, hamująca i amortyzująca. Diagnosta zaskoczony, bo przyznał, że jak zobaczył okulara to już był pewien, że zajechany szrot jak 99% które napotkać można na drodze. Miłe słowa od człowieka, u którego wiecznie miałem problem zrobić przegląd xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka. Jedne z moich ulubionych kólek w mercedesie ? Co do radia to wlasnie mam ten sam temat na tapecie. Mianowicie, kupilem auto bez radia, bo wlasciciel wyciagnal swoje graty i auto bylo sprzedane bez niczego. Pozniej dopiero zwrócilem uwage, ze jest z winu ta opcja bodajze '533- speakers front rear without radio' a o navigacji nic nie wspomniane (?) Na forum jednym mi ktos powiedzial, ze skoro nie ma radia i navi z vinu to tego nie bylo (nierealne wg. mnie), bo pytanie sie nasuwa- co bylo zamiast? Dziura w aucie za $60K? ? Jak bys sie cos dowiedzial w tym temacie to daj info, bede wdzieczny.
Bezawaryjnosci zycze.

BTW. AMG Monoblock jest wlasnie po to z rantem zrobiony, zeby zrobic tam lustro ?

Edytowane przez polakosbanditos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trudno coś znaleźć z informacji jak wychodziły samochody fabrycznie. Ja też fabrycznie miałem auto bez radia i jedyne co mi się nasuwa jako możliwa zaślepka, to po prostu kolejny schowek w samochodzie, w którym jest milion już takowych. Nic innego nie miało by sensu. Półeczka, coś tego no bo taka dziura? Nierealne.
Z nowości czasu ostatniego: na pokładzie zawitała instalacja LPG sterowana centralką Optima Pro-tec. Za podłużnicą i w ogóle pasem przednim ukryty jest reduktor Turbot obsługujący moc do 320KM (wg. producenta), a sam gaz podawany jest przez pojedyncze Barracudy. Wlew klasycznie ukryty pod klapką, a butla w kole, największa jaką się udało upchnąć, mieści 62litry LPG. Dodatkowo przycisk schowany jest w schowku na okulary, więc jak nie wiesz że jest gaz to go nie znajdziesz.
Na butli w cyklu miejskim jestem w stanie zrobić około 250km. Mam raczej ciężką nogę, a dźwięk V8 nie ułatwia mi bycia ekonomicznym kierowcą. Pewnie przy odpowiednich staraniach udałoby się zbliżyć do tych 300km na butli. Dla mnie wynik jest zadawalający - ogranicza mi koszty paliwa o ponad połowę. 
Ponadto ostatnio padło mi podświetlenie klimatronika, a dwa dni później również jedna z żarówek w liczniku. Wymiana jest banalna, ale dostać oprawkę W5W u mnie w mieście to jest jakiś dramat. Konieczny był zakup na allegro...4x1zł za oprawki i 9zł za przesyłkę. 
W załączniku mały soundcheck na szybko, ale trochę oddaje faktyczne brzmienie choć i tak nie do końca.

https://drive.google.com/file/d/11yd***u7ejUpBzRSdw8HmRxUUhSlE9i4h/view?usp=sharinghttps://drive.google.com/file/d/128ayU5ichQYODWK_1svnU3EC0UL1kBQM/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/12DcGGu5tUyIbfI2AkrVKBYIB85NexME9/view?usp=sharing

Edytowane przez ArchitektPlacowBoju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Doszedlem do wniosku, ze wrzuce normalne radio z CD i tyle... Kupujac command to zawsze ryzyko, ze czegos w aucie nie bedzie i trzeba bedzie grzebac sie w kablach i cos dokladac a ten temat to juz raczej nie na moje nerwy po przekladce dachu w cabrio z semi na full auto :-D
Mankamentem tych MB z tamtych lat jest niewatpliwie ruda, gdyby nie to- ceny by byly juz duzo wyzsze. Zawsze mnie tez troche ciagnelo w strone starszego Merca, ale sam wyladowalem z czyms innym... Moze nastepny zakup cos wleci juz z lat '90. U siebie jak chcialem lampe wyciagnac do polerowania i zobaczylem, ze zderzak trzeba odkrecac to az z kumplem musielismy po piwie otworzyc, zeby wk... nam zeszlo :-D
BTW: Jak chcesz naklejke na szybe, klejona od wewnatrz, to klepnij adres na PM to ci wysle (-;

Furafajnie gada- tak dyskretnie w miare.

DSC03579-Copy.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wracam po długiej nieobecności, zaszło trochę zmian :D
Nowe przewody sztywne do samego tyłu, zaciski po regeneracji, nowe tarcze i klocki bo poprzednie raz się zaświeciły - nigdy nie widziałem tak zgrzanych tarcz, chwyciło mi zaciski. Całość wyszła 1700zł. 
Poszukiwałem też długo czujnika ciśnienia w układzie ESP, no nie do dostania. Nówka kosztuje od 2250zł w górę, nie ma zamienników a i oryginał jest trudno dostępny. Będąc w pracy trafiłem na ogłoszenie na allegro, gdzie człowiek sprzedawał cały moduł z tym czujnikiem za 1000zł, więc się nawet długo nie zastanawiałem. Za kilka tygodni już zamontowany w samochodzie, a ja znów lżejszy o 1500zł (bo jeszcze robota). Poza tym z pierdół to dokonałem naprawy elektrozaworów od klimy, ale wciąż są dziwne usterki, a mianowicie na 4 nawiewy z przodu z 3 dmucha zimne, a z 1 ciepłe i nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobić xD no i czujnik położenia kierownicy jeszcze wariuje. 
Obecnie kompletuje hamulce na przód. Półka części taka średnia, a jestem przy 1000zł obecnie za tarcze i klocki tylko. Przyjdzie mi jeszcze do regeneracji konwerter skrzyni biegów i mam nadzieję, że na dłuuuuuuugo zapomnę o takich wydatkach, bo nawet na kopalni nie ma tak dobrze, żeby mnie było stać regularnie mnożyć wartość samochodu w wydatkach na naprawy i wymiany ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...