Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Uwaga: PEL-CARS Torun Michal P. Allegro 'BMW Torun'


polakosbanditos

Rekomendowane odpowiedzi

 
Kupilem dwa mechanizmy gwintow domykania dachu E36 cabrio. Jeden przyszedl bez gwintu i linki...

Sprzedajacy twierdzil, ze tak bylo na zdjeciu na aukcji, mimo tego, ze cena za oba byla taka sama. Po wyslaniu screenów oczywiscie zmiana 180stopni. Pod numerem podanym w aukcji jako jedna z osob do kontaktu, jest czlowiek, ktory delikatnie mówiac ma braki w kulturze. Po wyslaniu wiadomosci opisujacej cala sytuacje, zero reakcji... po dwóch tygodniach przysylaja kuriera po odbior czesci i cisza... zwrotu oczywiscie nie ma na koncie... Po kolejnych 3ech moze 4ech tygdniach dzwonie... milutka pani (wspolwlascicielka) mnie informuje, zebym podal szczególy transakcji (byl sierpien a kupowalem to w kwietniu:))) oczywiscie wyslalem SMS i czekalem kolejne kilka tyg... kasy nie ma...

Dzwonimy z przypomnieniem po raz chyba 4ty... To juz byly grube 4 miesiace...

Uwierzcie mi, ze te pieniadze nie sa warte tego, zeby oszykiwac ludzi na takie kwoty, ale jednak to sie dzieje. Mam nadzieje, ze ludzie, ktorzy to przeczytaja beda sie mieli na bacznosci. Z tego co widze po czesciach to duzo czesci do BMW Cabrio maja, rozne typy. Kilkanascie tysiecy przedmiotów, glownie BMW. Ciesze sie tylko, ze nie zakupilem od nich wiecej bo jesli bym tam zostawil wiecej pieniedzy i wyszly by jakies dziwne historie to chyba bym sie tam przejechac musial.

Sam jestem sobie winny po czesci, ze nie pociagnalem tej sprawy do konca i przez allegro nie dochodzilem tego zwrotu. Mialem sporo na glowie, nie chcialo mi sie najzwyczajniej w swiecie latac za tym i dzwonic bo bylem tez w rozjazdach a czesc sobie zalatwilem od razu z innego zrodla.

Moze ktos sie spotkal z taka grafika na Allegro.
x5.jpg
Ku przestrodze i w imie darmowej reklamy (-;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dla Urzędu Ochrony Konsumenta. Polecam się przejść, porozmawiać i zgłosić sprawę. Ja miałem podobnie, zostałem oszukany, kupiłem części do roweru, przyszły uszkodzone. Gość nie chciał na początku odebrać zwrotu, a jak odebrał to nie oddał pieniędzy. Urząd wysłał do niego policję, składał zeznania, a i tak sprawę Urząd przekierował do sądu. Ja pieniędze odzyskałem, a gość otrzymał 2 tysiące kary.. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pawel4freak napisał:

Dostał byś tylko zwrotkę, że ich to nie dotyczy i sprawę macie załatwić między sobą ;) 

 

Masz 3 miesiące na otworzenie dyskusji sprzedawcy lub wystawienie komentarza i allegro zawsze stanie po twojej stronie bo to im się porostu oplaca,  jeżeli gość ma status super sprzedawcy może go stracić za nie zamknięte dyskusje lub negatywy, więc częściej będzie wolał oddać kasę niż płacić duzo większa prowizję (przy duzej ilości akcji) za utratę statusu.  

Jeżeli to nie pomoże proszą o zgłoszenie sprawy na policję, a oni udostępniają historię transakcji. 

Edytowane przez Wojtas_wrock
  • Dziękuje 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa juz raczej nie do podniesienia, za duzo czasu uplynelo... NIe wiem jak w tej firmie to teraz wyglada, ale wtedy jak sprawdzalem to bylo cos kolo 90% pozytywów (bycmoze troche ponizej). Ale przy takim wolumenie sprzedazy to juz daje do myslenia...Co 10ty klient ma jakies iksy. A na domiar zlego, nigdzie indziej wtedy nie moglem dostac tego mechanizmu i zaryzykowalem... Wlepilem temat zeby kazdy sobie skojarzyl firme i logo. Taka darmowa reklama bo pewnie nieraz szukajac czesci ktos sie natknie. Dzieki za rady, nastepnym razem juz jade z tematem do spodu, bo takia kwota niby do tego progu (chyba) 500PLN nie kwalifikuje nikogo pod KK, ale jak jest opcja narobic komus kolo d***y przez allegro to na pewno skorzystam (-;

Edytowane przez polakosbanditos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też przechodziłem przez procedurę zwrotu towaru (trochę inna sprawa ale ma wiele wspólnego). Masz 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej na odległość (internet) bez podawania przyczyny. Odsyłasz towar razem z taką informacją że odstępujesz i czekasz na zwrot. Jeśli go nie ma wysyłasz list polecony za potwierdzeniem odbioru w którym piszesz, że to ostatecznie wezwanie do zapłaty zwrotu. Dajesz termin 7 dni. Jeśli nie ma zwrotu nadal, a sprzedający ma to w nosie, idziesz do sądu. Sprawę masz wygraną jeśli masz wszystkie papierki, potwierdzenia, przelewy, maile.

  • Dziękuje 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2019 o 12:17, szocha1991 napisał:

Masz 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej na odległość (internet) bez podawania przyczyny.

 

Tutaj muszę trochę Cię sprostować, bo owszem tak jest, jak sprzedawcą jest firma, a nie osoba prywatna. Ostatnio dość często widzę wystawione przedmioty nowe, ale od zwykłej osoby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...