Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam pytanie odnosnie kupna Bmw e39. Szukam E39 z mocnym silnikiem. Mam dwie opcje 528 + Gaz 1997r za 17500 albo 530D 1999r za 19000 do rejstracji. Przy tym diselku jest jeszcze troche pracy kosmetycznej. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Poniżej 20tys E39 to bedzie raczej szrot-wagen , niestety za zadbany egzemplarz

E39 w dobrym stanie trzeba dac w okolicach 22-23tys w góre , jesli znajdziesz cos

taniej w przyzwoitym stanie to albo bedzie fart albo poprostu sprzedający bedzie

zmuszony szybko spieniężyć auto.

Do 20tys znajdziesz w dobrym stanie ale raczej z duzymi motorami np 540i :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to diesel chyba nigdy nie przekona (choć miałem chwilę "załamania"). Mimo że technika poszła do przodu i teraźniejsze dizle są o niebo lepsze niż te z przed 15-20 lat, a osiągi nieraz lepsze niż w benzynie, to nadal są delikatniejsze niż Pb, zarówno wtryski jak i turbiny. Wiadomo że zależy to od właściciela jak eksploatuje, ale kupując nie wiemy kto jak traktował dane auto. Benzyna może znieść więcej moim zdaniem i jeśli chodzi o jakiekolwiek naprawy będzie tańsza,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesle są strasznie drogie w utrzymaniu <bmw_3>

Co masz na myśli?W marcu mija rok jak jeżdżę dieslem i poza nowym akumulatorem i przekaźnikiem od klimy w nic nie musiałem inwestować...Jeśli wiesz jak postępować z turbiną to auto nie powinno sprawiać problemów.A niejedna benzyna wymięka.Na youtube jest filmik e46 2.8 benzyna vs e46 330d na 1/4 mili.Benzynka niestety została sporo w tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! jesli moge sie wypowiedziec to wybralbym diesla co tez uczynilem do tej pory jezdzilem zawsze w benzynie mialem e34 2,5litra 24v potem e39 2,8 i powiem ci ze super mi chodzily na sekfencji lovato ale postanowilem kupic diesla i okolo 3 miechow temu kupilem e39 3,0 w dieslu zanim postanowilem to zrobic sporo poczytalem na temat tego silnika rozmawialem z ludzmi ktorzy mieli takie cos i powiem nikt niepowiedzial inaczej jak poprostu rewelacja ten silnik jest nie do zniszczenia najlpeszy silnik jaki moze byc byl uznany silnikiem roku i jak niebedziesz katowal turbiny na zimnym silniku to ona bedzie chodzila bardzo dlugo a silnik jeszcze dluzej kazdy kto mial i sie zna powie ci ze silnik 3,0diesle w bawarce oparty na najnowszym systemie zasilania common rail to rewelacja ja mam i powiem ci ze nic nierobie poprostu leje i jezdze a buta ma niesamowitego zbiera sie duzo lepiej niz moje 2,5litra kazdy kto mial wie jak chodzi ten silnik rasowy chod i zbiera sie jak benzyna w koncy ma prawie 200klaczy wiec jest czym pocisnac ale jak koledzy mowia na takie cos trzeba wydac przynajmniej 30dychy a jak niemasz to wez w benzynie z gazem cos kolo 20tys bo za zadbanego dieselka 3,0 niestety trzeba sie duzo wiecej wyplacic.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda diesel wyglada ladniej ale skoro mowicie ze za taka cene to jakas padaka to jeszcze sie wstrzymam. A benzynka jest zadbana gaz zalozony fachowo bo gosc zakladal go w warsztacie mojego bardzo dobrego znajomego, u ktorego ja tez jestem stalym klientem. i co nawazniesze autem jezdzi gosc ok 45 lt.

[ Dodano: 17 Marzec 09, 21:43 ]

kolego damiano widze ze masz e39 528 co mozesz mi powiedziec o tej Bawarze. A moze masz jakies materialy na necie co do tego modelu i silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! jesli moge sie wypowiedziec to wybralbym diesla co tez uczynilem do tej pory jezdzilem zawsze w benzynie mialem e34 2,5litra 24v potem e39 2,8 i powiem ci ze super mi chodzily na sekfencji lovato ale postanowilem kupic diesla i okolo 3 miechow temu kupilem e39 3,0 w dieslu zanim postanowilem to zrobic sporo poczytalem na temat tego silnika rozmawialem z ludzmi ktorzy mieli takie cos i powiem nikt niepowiedzial inaczej jak poprostu rewelacja ten silnik jest nie do zniszczenia najlpeszy silnik jaki moze byc byl uznany silnikiem roku i jak niebedziesz katowal turbiny na zimnym silniku to ona bedzie chodzila bardzo dlugo a silnik jeszcze dluzej kazdy kto mial i sie zna powie ci ze silnik 3,0diesle w bawarce oparty na najnowszym systemie zasilania common rail to rewelacja ja mam i powiem ci ze nic nierobie poprostu leje i jezdze a buta ma niesamowitego zbiera sie duzo lepiej niz moje 2,5litra kazdy kto mial wie jak chodzi ten silnik rasowy chod i zbiera sie jak benzyna w koncy ma prawie 200klaczy wiec jest czym pocisnac ale jak koledzy mowia na takie cos trzeba wydac przynajmniej 30dychy a jak niemasz to wez w benzynie z gazem cos kolo 20tys bo za zadbanego dieselka 3,0 niestety trzeba sie duzo wiecej wyplacic.pozdrawiam

Podpisuję się pod tym <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

2.8 super silnik, na gazie przejeździłem w e36 ponad 50 tys. bez żadnych problemów. Ale do e39 trochę słaby może się czasem wydawać. Teraz mam 4.4 i można taką wyrwać nawet u sąsiadów na zachodzie za dobrą kasę. To jest auto nie do zmęczenia, jeszcze jak automat to masz gwarancje że motor raczej zdrowy i auto nie piłowane jak manuale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 lat jezdze osobiscie 528i na podwójnym Vanosie i nie ma lepszego auta (m technik zawieszenie to podstawa według mnie) i silnika dla mnie. Chociaż 530d jest identycznie rewelacyjny a jednak w spalaniu o 2 litry ekonomiczniejszy, ale drozszy w zakupie. Na temat 528i w skrócie, nie do zajechania, moc przyzwoite spalanie i ładna praca silnika towarzyszy mi od początku jak zrobilem 200tys km tak było wszystko ok jest i będzie. Wymieniam tylko filtry olej, płyny i nic więcej. Polecam na podwójnym Vanosie (od roku 99). Jakbys też wybierał to staraj sie zakupic z fabryczną zawiechą M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

3.0 D swietny silnik oszczeddny dynamiczny mocny. minus tego auta to skrzynia do robienia prawie kazdy egzemplarz od 4tys w gore....

2.8 swietny silnik dynamiczny mocny paliwo rzerny swietnie spisuje sie na dobrym gazie.

Oby dwa auta znam od paru lat i moge o nich napisac przocz tego co wyzej

3.0 D:

pali miasto ponizej 10l/100km

trasa ok 7l/100km

niezawodny silnik

dosc cichy

jeden podstawowy minus tego auta to te skrzynie automatyczne GM oraz przebiegi (wiadomo po co niemcowi Diesel)

2.8i + gaz

spalania

Miasto: ok 20l/100km

Trasa ok 12l100km

bardzo wytrzymala jednostka

mega cicha

bezawaryjna

same plusy oprocz spalania.

Oby dwa auta znam od ok 2lat i znam dokladnie ich stan wiec to co napialem to sa informacje oparte o uzytkownikow.

Co do bicia piany niema co pisac ze cos jest lepsze od 22tys i ze 20tys bedzie gorsze... trzeba podpiac do kompa i zobaczyc co drzemie w Beemce. Podstawa to przebieg !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

wiesz ja bym bral 528i z sekwa bo sam takiej szukam tylko ze sianko na nia bede mial oklo stycznia. mialem diesla tylko e34 525tds automat i powiem Ci ze fajny dzwiek ale bez szalu z moca scigalem sie ostatnio 530d e39 automatem z 525i e34 manualem i e34 mnie polknela bez problemu

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 2.8 na podwójnym Vanosie czyli egzemplarze od polowy 98r pali 7,6 do 10 na trasie, miasto ok 10 litrow !!! Jak jade autostrada ok 210km/h cala trase to 11,7 spala. Rewelacja osiągi, w tej budzie idealnie sie sprawuje i nie jest za słaby. Gdyby byl to bym nie użytkowal 6 lat a nadal mam i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

528 pali ci 10 po miescie? No jaj sobie nie robmy.... nie znam ZADNEGO 528, ktore w miescie spalalo by ponizej 12. (z przynajmniej 5 znanych mi samochodow). Za to zgodze sie do co spalania po trasie - jest jak najbardziej realne, ze srednia polozona w granicach 8,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...