Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

olej syntetyczny wszedł na rynek w 97/98 roku wczesniej auta jezdzily tylko mineralnych olejach wiec ja proponuje pol syntetyczny castrola to jest max co mozesz wlac napewno nie pelen syntetyk

Edytowane przez Fabian Turała
zapomniałem dokonczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półsyntetyk to bezpieczne rozwiązanie ale Ty porobiłeś w silniku wszystko na co miałaby wpływ zmiana oleju na syntetyczny.

Nowe pierścienie więc nie ma strachu jeśli chodzi o utratę szczelności przez usuwanie nagaru przez syntetyk.

Nowe uszczelki więc ich rozszczelnienie przez syntetyk znacznie się zmniejsza.

Nowe panewki-syntetyk utrzymuje lepszy film olejowy więc nic się tam złego nie będzie działo.

W Twoim przypadku przeglądnąłbym jeszcze układ odpowietrzania komory korbowej i wlał pełny syntetyk 5W.

Pozatym jeździj narazie jak na dotarciu i tyle a więc nie wylatuj za często poza 3500obr/min i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Producent zaleca Castrola bo ma podpisaną z nim umowe o wspołpracy , co nie znaczy ze jest to najlepszy olej do BMW :D

pokusiłbym się o stwierdzenie ze dzieli go przepaść miedzy Motulem i Valvoline :)

Dla przykładu znajomy miał E34 535i zrobił nią 630tys bez remontu bo od kiedy ją kupił (215tys) latał własnie na pełnym syntetyku i

pilnował limitu kilometrów czyli 9tys i syntetyk do wymiany a najlepsze w tym wszystkim było to ze bez problemu ją sprzedał z

tym przebiegiem za 9tyś i co wiecej kupiec doskonale wiedział o przebiegu i nawet byli na hamowni i M30B35 z 89roku

z przebiegiem 630tyś wykręciło 207KM czyli raptem 4KM mniej niż seria a top speed miała na poziomie chyba 237km/h :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
olej syntetyczny wszedł na rynek w 97/98 roku wczesniej auta jezdzily tylko mineralnych olejach wiec ja proponuje pol syntetyczny castrola to jest max co mozesz wlac napewno nie pelen syntetyk

Z tego co piszesz to powinienem w moim M60B30 jezdzic tylko i wyłacznie na półsytnetyku bo został zbudowany w 92 roku :)

Wybacz ale dopóki bedzie w moim posiadaniu bedzie jezdził na wysokiej klasy SYNTETYKU :)

Z tego co napisałes to również do E38 również max co można nalać to półsyntetyk , ja sobie nie wyobrażam zalania niczego innego

do silnika zbudowanego na NICASIL'u niz syntetyka :)

Ale jak w kazdej sytuacji każdy leje co uważa za stosowne , niektórzy to najchetniej jezdzili by na wodzie zeby zaoszczedzic

na eksploatacji :) notabene przy wymianie castrola magnateca 10W40 własnie po przebiegu w okolicach 7tys robi się taka

rzadzizna ze można ja porównac do wody bo niestety ale nie trzyma juz swoich parametrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wiesz co było lane wczesniej a napewno nie był to syntetyk poniewaz nie było go w 92 roku a castrol jest zalecany przez bmw wiec ktos kto to opracował jest troche madrzejszy od nas ja osobiscie wole niemiecki castrol niz polski motul lub inne g...o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
ale nie wiesz co było lane wczesniej a napewno nie był to syntetyk poniewaz nie było go w 92 roku a castrol jest zalecany przez bmw wiec ktos kto to opracował jest troche madrzejszy od nas ja osobiscie wole niemiecki castrol niz polski motul lub inne g...o

Widze ze Cie nie przekonam :) ale ok kazdy jezdzi na czym uwaza za słuszne :)

wole niemiecki castrol niz polski motul lub inne g...o

Sory ale tym to sam sobie strzeliłes w kolano bo jest zupełnie odwrotnie , szansa ze jezdzisz na oryginalnym niemiecki castrolu jest

dramatycznie niska jakies +/- 1% :D

Natomiast Motul i Valvoline są własnie tylko importowane a nie rozlewane i mieszane z jakimis dolewkami na terenie Polski :)

Starałem się uzasadnic merytorycznie oraz przykładami z życia wziętymi dlaczego uważam ze syntetyk byłby lepszy , natomiast

u Ciebie odpowiedz brzmi NIE bo NIE lub tez bo castrol to partner bmw , ale luzik niech kazdy zalewa co uważa :)

I tak na zakonczenie zadna szanująca się firma nie wejdzie ze swoim olejami na półki do hipermarketów a przy okazji

zakupów sam zobacz co mozna znalezc w tesco i innych marketach Orlenoskie oleje , Shell Helix , Elfa i własnie Castrola :)

Nie pracuje dla zadnego koncernu olejarskiego ani tez nie handluje olejami zebym miał robic reklame poprostu pisze

jak jest bo nie mam w tym zadnego interesu :D

Edytowane przez Mordulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś trafiłem na półce jednej ze stacji paliw na promocję castrola 10W40(2 litry w cenie 1).Pięknie ładnie ale jak porównałem kolor i zachowanie przy przechylaniu butelki tej promocyjnej i tej ze standartową ceną to tragedia(ciemniejszy z jakimiś osadami więc to pewnie jakaś końcówka z szarży mieszania)Porównywałem też oryginał niemiecki z oryginałem polskim i różnica taka na oko to kolor deko jaśniejszy i zachowanie przy rozcieraniu na palcach inne)

Motul to francuski chyba olej i w sumie nie dostaniesz ich od ręki w większości sklepów motoryzacyjnych.

Po 8000km castrol wygląda fatalnie to z mojego doświadczenia dlatego będę próbował z Valwolinem lub motulem zeby zobaczyć jak to na tych markach wygląda.

Nie jestem fanem castrola ani motula czy valwoline ale jestem za tym by w granicach klasy próbować sobie różne marki olejów i zostać z najleprzym ktory jaki się okaże.

Autorowi tematu polecam zamianę 10w na 5w z uwagi na przeprowadzony remont jednak pozostanie przy 10w nie jest błędem.

Silniki samochodów po 97(jak rozumiem) jeżdzą na syntetyku a przecież materiały z których budowano silniki i części te ktore mają kontakt z olejem nie zmienily sie tak by silnik z 95r nie mógł juz pracować na syntetyku jak silnik niejednokrotnie taki sam tylko z 97r także trzymanie sie ostro tych ram nie jest podyktowane konstrukcjami silników a raczej przebiegiem więc po takim remoncie jak kolega pisał nic jak tylko wlać taki 5w na próbę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gadzam się w 120% z Mordulcem Motul i Valvoline to sa prawdziwe oleje nawet Mobil 5W50 to szajs przekonalem się na sobie jak mi rosła temp oleju do 140 stopni no a Castrol full syntetic testuje teraz w dieslu i jeśli doleje chociaż krople do nastepnej wymiany to kupię prawdziwy olej:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale tym to sam sobie strzeliłes w kolano bo jest zupełnie odwrotnie , szansa ze jezdzisz na oryginalnym niemiecki castrolu jest

dramatycznie niska jakies +/- 1% :D

Natomiast Motul i Valvoline są własnie tylko importowane a nie rozlewane i mieszane z jakimis dolewkami na terenie Polski :)

"Nie wydaje mnie sie :)" Skoro kupuje castrola w niemczech to chyba raczej jest on niemiecki co?

Osobiscie polecam castrola 10W40, wczesniej w poprzednim aucie lalem midland i bylem zadowolony do czasu az polscy spryciaze zaczeli go z czyms rozrabiac. Wracajac jeszcze do castrola to skoro BMW ma z nimi umowe to chyba cos w tym jest, jak by motul czy valvoline byl odpowiedniejszy to fabryka na pewno by go stosowala. Jezeli zalozyciel tego tematu bedzie mial ochote przetestowac dobry NIEMIECKI olej to na pw udziele mu wskazowek jak go zdobyc. Nie polecam kupna oleju z polskich pólek bo nigdy nie ma pewnosci czy kupujac np Valvoline nie kupimy ladnie opakowanego Lotosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kupnen tego castrola to troche cie ponisło mozna zdobyc bez problemu no chyba ze u ciebie go niema no to wybacz audi ktore wygrało lemans jechało własnie na castrolu a nie na olejach ktore sa na rynku od niedawna w porownaniu do castrola popieram to co napisał PREDATOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
"Nie wydaje mnie sie " Skoro kupuje castrola w niemczech to chyba raczej jest on niemiecki co?

Hehe i co myslisz ze każdy tak jak TY specjalnie jedzie do niemiec zeby kupic CASTROLA , nie rób jaj doskonale wiesz

ze mówimy o zakupach na terenie RP :D Jesli jezdzisz na sprowadzanym oleju przez kolesia z allegro to doskonale

potwierdzasz to o czym napisałem wczesniej :

szansa ze jezdzisz na oryginalnym niemiecki castrolu jest

dramatycznie niska jakies +/- 1% icon_biggrin.gif

Natomiast Motul i Valvoline są własnie tylko importowane a nie rozlewane i mieszane z jakimis dolewkami na terenie Polski icon_smile.gif

A jesli chodzi o zakup Motula i Valvoline bez problemu kupisz go w G4 na rogu armii krajowej i tarnogajskiej , pogadaj

z chłopakami którzy na codzien zajmują sie samochodami rajdowymi i wiedzą co jest najlepsze z praktyki a nie

z reklam , jak dla mnie to nawet mozesz jezdzic na selektolu prosto z rafinerii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
audi ktore wygrało lemans jechało własnie na castrolu a nie na olejach ktore sa na rynku od niedawna w porownaniu do castrola

Tak dla wyjasnienia to Motul produkuje oleje od 150lat , Castrol deczko krócej bo jakies 110 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jezdzisz na sprowadzanym oleju przez kolesia z allegro to doskonale

potwierdzasz to o czym napisałem wczesniej :

szansa ze jezdzisz na oryginalnym niemiecki castrolu jest

dramatycznie niska jakies +/- 1%

Hehehe a co ty wiesz na temat tego oleju z allegro. Myslisz ze "koles z allegro" bylby w stanie zrobic sobie 5 litrowa banke ( w polsce niedostepna bo sa tylko 4 l ), plombe, naklejke a potem zalac to olejem i jeszcze sprzedac go taniej niz w polskich sklepach? To smieszne heheh. I jeszcze to wszystko bezkarnie, taki maly zuczek hhehe, przeciez castrol by go za to zniszczyl, Pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Hehehe a co ty wiesz na temat tego oleju z allegro. Myslisz ze "koles z allegro" bylby w stanie zrobic sobie 5 litrowa banke ( w polsce niedostepna bo sa tylko 4 l ), plombe, naklejke a potem zalac to olejem i jeszcze sprzedac go taniej niz w polskich sklepach? To smieszne heheh. I jeszcze to wszystko bezkarnie, taki maly zuczek hhehe, przeciez castrol by go za to zniszczyl, Pomysl.

Wez przeczytaj mojego posta jeszcze raz , bo chyba masz mega problemy z czytaniem ze zrozumieniem :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Mam mega problemy ze zrozumieniem twoich postow:lol::lol::lol:

To objaśnie Ci tak łopatologicznie zebys nie musiał przeciążać swojego intelektu :

1% - oleje importowane bezpośrednio z niemiec najczesciej przez prywatne firmy na własną ręke

(ktorego jestes posiadaczem , mozesz się poczuć teraz jak dziecko w reklamie Werthers Originals czyli jak ktos zupełnie wyjątkowy :D )

99% - olej który jest rozlewany w polsce i ktos przykleja na nim naklejke ze to podobno "castrol" , dostępny wszedzie

jakościowo mocno odbiega od tego ktory Ty posiadasz :)

Mam nadzieje ze już teraz mój wcześniejszy post jest zupełnie zrozumiały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1% - oleje importowane bezpośrednio z niemiec najczesciej przez prywatne firmy na własną ręke

(ktorego jestes posiadaczem , mozesz się poczuć teraz jak dziecko w reklamie Werthers Originals czyli jak ktos zupełnie wyjątkowy :D )

Heheheheh od poczatku mówimy o oleju z niemiec, jak juz kolega fabian turala napisal nikt nie poleca g...nianego oleju rozlewanego w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...