Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mordulec
Heheheheh od poczatku mówimy o oleju z niemiec, jak juz kolega fabian turala napisal nikt nie poleca g...nianego oleju rozlewanego w polsce.

Zapisz się na jakis kurs korespondencyjny ESKK , czytanie ze zrozumieniem , bo faktycznie albo nie czytasz , albo nie rozumiesz tego co czytasz :lol:

Co do oleju ja mam swoje zdanie , ty masz swoje i po sprawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Tak dla jasnosci to firma Motul zeczywiscie powstala w 1853r ale handlowala tluszczem wielorybim i zostala sprzedana w 1932r

Moja pomyłka zamiast Valvoline napisałem Motul - jesli chcesz sie juz tak licytowac to proszę bardzo :

Valvoline jest częścią amerykańskiego koncernu chemicznego Ashland Inc. Istnieje od 1866 roku i jest najstarszą na świecie marką olejową kojarzoną z najwyższą jakością, doświadczeniem i tradycja. Valvoline posiada swoje filie w 140 krajach i jest czołową firmą w Stanach Zjednoczonych oraz na całym kontynencie amerykańskim, Australii i Azji. Produkty firmy rekomendowane są przez czołowych producentów pojazdów, takich jak Ford, Volkswagen, BMW, Rover, General Motors, Volvo, MAN, Cummins i wielu innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do oleju to proponuje zobaczyc strone castrola i troche poczytac czy do kazdego silnika olej syntetyczny jest dobry? no i oczywiscie czy to prawda ze do niektorych marek samochodow nadaja sie tylko oleje okreslonych marek? tak jak w przypadku castrola jako jedyny ma wyłaczne dopuszczenie do stosowania w silnikach BMW serii M3/M5/Z8 http://www.castrol.com/castrol/genericarticle.do?categoryId=82916980&contentId=7001110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
wiec prosze nie pisac bzdur i nie wprowadzac w bład innych posiadaczy bmw

Mozesz wskazac bzdury i wprowadzanie w błąd w moich postach ?

Przytoczyłes "bezstronne" opinie o oleju Castrol ........... ze strony Castrola :D nie musisz mi wierzyc

poprostu pogadaj z mechanikami poczytaj opinie na necie a nie ślepo wierzysz w to co piszą o oleju

ktory mozna kupic w Tesco :D

Powiedz mi tylko , jezdziłes na Motulu albo Valvoline ?

Przytaczasz przykłady o M3 a my tutaj jakbys nie zauważył rozmawiamy o oleju do silniku M20 po kapitalce .

Swietny tekst z wymiocinami <padłem na cyce ze smiechu> :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtracajac sie troche do waszej klutni.

BMW zaleca do mostow tylko Castrola a jak wlalem Lotosa albo Mobila to sie rozpadl most....

a co do olejow silnikowych to mysle ze Castrol z niemiec nie jest duzo gorszy niz Motul czy Valvoline z tego co wiem sa one uzywane w sporcie wyczynowym (chodzi mi o Motul i Valvoline zeby niebylo zadnych niedomowien). Ale mysle ze do normalnej jazdy Castrol z niemiec spokojnie wystarczy. A wracajac do tego m20 to jesli masz troche kasy i czasu to wlej full syntetyk jednak moze sie okazac ze bedziesz musial przejsc na pol syntetyk i dlatego potrzebujesz troche kasy i czasu.. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
a czy silnik m20 jest z wartburga? nie to jest silnik bmw. jezdziłem kolego na motulu motorem suzuki gsxr 1000 i byłem rozczarowany a to ze oleje castrol sa dostepne wszedzie to chwała za to nie trzeba sie pałowac z kupnem

Dobra , jeździj na Castrolu :D

Ja nie będe :D

Mysle ze temat wyczerpany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta wasza klutnia byla troche bez sensu ktory olej jest lepszy castrol czy np Motul Valvoline. Bo z gory wiadomo ze Motul i Valvoline sa lepszymi olejami od Castrola. Mozna to troche porownac np do sprzetu grajacego. 95% ludzi kupi dobry sprzet firmy Sony Panasonic Philips uwazaja oni tez ze jest on najlepszy jaki mozna kupic. Ale jest tez 5% ludzi ktorzy chca wiecej i kupia np Technica albo Yamahy. tak samo jest z olejami Castrol jest bardzo dobry tak jak wierza Sony ale Yamaha jest lepsza tak jak Valvoline. Ale jesli chodzi o sinik m20 to castrol napewno starczy chodz z drugiej strony BMW tez mozna poorownac troche do Castrola bardzo dobre ale sa lepsze np Porsche ktore mozna porownac do oleju Valvoline. To jest moje osobiste zdanie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moje osobiste zdanie. Pozdrawiam :) na takiej samej jak twierdze ze BMW jest lepsze od Opla :) na takiej ze zaczeliscie sie licytowac ktory jest lepszy a temat dootyczy jaki olej do m20 a nie ktory jest lepszy. Sam stosuje Castrol poniewaz uwazam ze dla m10 taki starczy tak samo jak do m20. Do wyzylowanego nowoczesnego silnika bym wlewal lepszy olej niz Castrol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowalski kupuje BMW - i dostaje instrukcję obsługi.

np e34(rysunki przedstawiają M50 ale w instrukcji niemieckiej jaką widzę przed sobą ze swojego modelu na tym rysunku jest M30 więc widać ,że mimo tak rozległej gamy silników M50 poprzez M30 i M20 producent nie różnicuje tematu oleju a na instrukcji modele /520/525/535/524td i tekst dotyczący olejów jest ten sam )

Pomijając fakt ,że 90% zadań firma zaleca wykonać w ASO to co widzi Kowalski:

instrobs142.jpg

instobsl85.jpg

Ani jednego słowa o CASTROLU.

"Markowy olej" -skoro BMW rekomenduje tylko Castrola to dlaczego nie ujmuje tego w instrukcji obslugi?

Przecież prościej i łatwiej napisać Castrol niż olej markowy choćby z racji samej długości ciągu znaków czyż nie tak?

Bo nie wyklucza tym używania innych marek olejów a głównym kryterjum jest specyfikacja.

Olej syntetyczny wprowadzono w 97/98?

No dziwne mi się to wydało wogóle bo co jest w instrukcji obsługi?

Zalecana specyfikacja m.in.CCMC-G5 a to jest specyfikacja dla syntetycznego oleju m.in.5W40

A o co należy pytać w serwisie (ASO)w przypadku chęci zastosowania takiego oleju?

O to- czy olej ten jest wielosezonowy.

Instrukcja obsługi z 90r więc oleje już dawno znane.

Wiele olejów posiada specyfikację CCMC-G5 a skoro w instrukcji BMW zaleca się stosowanie markowego oleju i tą specyfikację

to znaczy ,że Castrol jest tak samo akceptowalny jak inna marka spełniająca tą specyfikację inaczej instrukcja kłamie

a to byłby już spory zarzut pod adresem Firmy BMW.

Pozostaje tylko określić czy Motul i Valvoline lub też inny olej tej specyfikacji mają miano producentów olejów markowych a myślę ,że Valvoline i Motul jaknajbardziej.

I bazować na opiniach związanych z doświadczeniem w przypadku tych olejów a nie na tym który producent od kiedy jaki olej robi lub podoba mi się i już dlatego go wlewam.

Edytowane przez Dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wymieniałes kiedys olej w serwisie? wiesz co leja castrola badz bmw sygnowany przez castrola

Widzę ,że interpretacja instrukcji obsługi mimo że zaznaczyłem i podkreśliłem pewne fragmenty w których sama firma Bmw jest bardzo ostrożna w generowaniu jedynego producenta to jednak dla Ciebie jest dziwnie bardzo precyzyjna i pod każdym słowem widzisz tylko Castrola choć nie pojawia się tam ani raz a słowa że w dopuszczeniu oleju miarodajna jest WYŁĄCZNIE specyfikacja choć są i ja je widzę to dla Ciebie nie istnieją lub widzisz tam Castrol.

Dość subiektywna interpretacja instrukcji obsługi.

Bardzo ładnie że jeździsz z wymianą oleju do Aso i wiesz co zalewają do silników.

Czyli jedynymi argumentami z Twojej strony to to że BMW rekomenduje Castrola.

I to że w serwisie zalewają Castrola.

Ja sugeruje,że zakładający temat ma jednak prawo wyboru i to wcale nie jest zabronione ba zalewająć olej inny niż Castrol ale spełniający wymaganą specyfikacje pozostanie w pełnej zgodzie z instrukcją obsługi.

A rekomendacja danego producenta nie jest równoznaczna z bezwzględnym nakazem stosowania co potwierdza w pełni instrukcja obsługi.

O tym czy i jak została skonstruowana umowa rekomendacyjna nie mamy pojęcia lecz napewno nie wynika z niej że jedynym olejem dla BMW jest Castrol.

Firmy zawsze mają alternatywne rozwiązania jeśli chodzi o poddostawców a łączenie się z tylko i wyłącznie z jednym producentem to conajmniej dziwne i podejżane sważające zagrożenie w przypadku problemów poddostawcy.

Jeśli autor tematu chce poprawić zachowanie silnika to wlewając każdy olej markowy zgodny ze specyfikacją jest zgodny z samą instrukcją obsługi auta więć niech próbuje z Valwolinem/Castrolem/Motulem/innym markowym olejem a widać ,że niejako skazuje sie go na Castrola.

Mnie zastanawia tylko to jaki olej obecnie siedzi w tym M20 i czy to aby nie jest czasem polski Castrol z racji ze jest na każdej półce.

Jakość polskiego castrola jest tu przez wszystkich podważana a przecież to olej posiadający specyfikację i butelka ma odpowiednią nalepkę,plombe trala lala-dlaczego centrala Castrola nic z tym nie robi?przecież to szkodzi jej wizeronkowi.

Wielu z was opiera sie tylko na tym co się mówi lub na marketingowych działaniach firm a o tym jak zachowuje się olej w waszych silnikach pomijacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja nikomu nie mowie co ma lac , a skoro wiesz jak szkola w Amway-u to to musisz byc jego przedstawicielem ja mam zalany castrol i jestem b.zadowolony jezdzilem wczesniej na roznych markach i zostałem przy castrolu poniewaz spełnia moje oczekiwania a ty jak chcesz to zalewaj to co tobie odpowiada a zycie kolego mozna oddac za rodzine lub Ojczyzne pozdrawiam wszystkich ktorzy sie preza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...