Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zdechł jeżyk w mojej e39 520i (97 r.) i rozładował mi aku. Odpaliłem z kabli, wymieniłem jeża i jeździłem dalej,

bo akumulator ładował się w czasie jazdy. Ale przy -16 zaliczył padaczkę. Chiałbym go naładować prostownikiem, ale znajomy ostrzegł mnie, że po odpięciu akumulatora i ponownym podłączeniu mogą być problemy z kompem i centralką alarmu. Jeżeli ktoś ma jakieś konkrety na ten temat to proszę o pomoc.

Poozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po odlaczeniu aku przestaje dzialac ekonomizer po kolejnym odlaczeniu zaczyna ale dzieje sie to bardzo spontanicznie nie potrafie stwierdzic co musi byc spelnione aby znow zaczal dzialac.... narazie 5 nie udanych prob... ktos wiec cos na tem temat? ile trwa reset tego kompa? ile odlaczac? na ile ??

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie będzie dziać. W e38 730 v8 nic się nie działo na kompie. Nic z centralką i nic z alarmem. Tylko jeżeli masz automat skrzynia od nowa "uczy" się zmieniać przełożenia (programuje się) co pociąga niesforną jej pracę przez jakiś czas i lekko większe spalanie, oraz na jałowym może trocszkę nie równo chodzić. Ale to tylko chwilowe. Co do tego ze skrzynią na to też jest sposób.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak mialem walnietego jeza to wyciagalem aku prawie codziennie zeby przez noc naladować - jedyne co sie kasowało to zegarek i "mały" licznik przebiegu, nawet radia nie musiałem nowo programowac.

Nic sie nie stanie

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze temat juz zakonczony, ale... nic sie nie stanie, a do tych ktorym cos sie dzieje po odlaczeniu akumulatora- przed odlaczeniem aku mozna podlaczyc cienkimi przewodami baterie 9 voltowa, a wtedy nic sie nie zresetuje (radio, zegarek itp.). Odpalac auto na baterii 9 voltowej raczej bym nie probowal:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed odlaczeniem aku mozna podlaczyc cienkimi przewodami baterie 9 voltowa, a wtedy nic sie nie zresetuje (radio, zegarek itp.)

Sory ale ja bym takich patentów nie robił , zasilanie układu napieciem mniejszym niz 12V moze własnie wywołac rózne dziwne akcje.

A podłączenie baterii 9V do aku w ktorym napiecie jest 12V zaowocuje rozwaleniem bateryjki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli akumulator siada to przeciez tez spada powoli napiecie i w ktoryms momencie ma 9 volt, a potem nawet mniej, prawda? Jezeli podlaczymy baterie na dluzej to napewno ja rozsadzi, ale na chwile to nic sie nie dzieje. Ja stosuje ten szalony patent i nic sie nie dzieje. Czytalem gdzies na temat zabezpieczania auta przed kradzieza, ze mozna zalozyc centralny zamek na pilota, a wkladki zamkow zastapic zaslepkami, zeby nie mozna bylo otworzyc wytrychem i zalecano, zeby wyprowadzic na zewnatrz ukryte przewody od zamka, aby w razie awarii aku podlaczajac do nich baterie 9 v otworzyc auto. Pozdr.

Edytowane przez Importer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...