Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak sprawdzić czy auto posiada szpere. Posiadam od ponad roku e46 330CI i nie wiem czy mam ją czy nie.

Dodatkowo chciałbym dowiedzieć się o chiptuningu BMW e46 320d 136KM. Jest to autko rodziców, głownie użytkowane przez ojca. Podobno ktoś ogłaszał się na forum ze jest w stanie podnieść moc za niewielkie pieniądze 600 zł, co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Podwinduj jedną stronę auta i postaraj sie ręką obrócic tylnym kołem :

-jak sie uda to nie masz szpery

-jak sie nie uda zakrecic to duża szansa ze masz szpere

Drugi patent bardziej pewny to wjechac gdzies na kanał i poszukac tabliczki

znamionowej na dyferencjale ,jak numer bedzie poprzedzony magiczną literką "S"

to sprawa bedzie jasna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do szpery to wjedź na kanał do podnośnik i sprawdź czy na deklu tylnego mosty jest wybita litera S, jeśli będzie to wszystko jasne, dodatkowo po literce powinny być wybite cyfry, które będą wyznacznikiem przełożenia mostu,

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
A u mnie oznaczenie zaczyna literka S i jeszcze na moście wbite jes takie duze S a szpery za chu.. nie ma....bo na śniegu tylko bokiem poleci...

No własnie dlatego nie zawsze trzeba sie sugerowac "S" , bo szpere mozna rozbebeszyc i zostanie zwykły most :)

Metoda z pokreceniem kołem na podwindowanym aucie jest praktycznym sprawdzeniem działania szpery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ktoś ogłaszał się na forum ze jest w stanie podnieść moc za niewielkie pieniądze 600 zł, co o tym sądzicie?

Ze szpera mysle,ze juz chyba wszystko jasne, a co do Twojego drugiego pytania to poczytaj sobie to:

http://www.maxbimmer.pl/threads/9831-CHIPTUNING-Do-40-wzrostu-mocy-przy-zmniejszonym-spalaniu

Bedziesz mogl sam ocenic czy warto oddac tam auto czy nie.

Oni maja tam taki nowy sposob pomiaru mocy tzw."na oko"

Edytowane przez Tomek v8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem autko do góry, kręcąc jednym kołem drugie stało w miejscu.

Przeglądałem dyfer i nigdzie nie odnalazlem tabliczki, nie wiem w którym miejscu znajduje sie ona, ale na dyfrze znalazłem dwa numery 1428123 i 1214822. Nie wiem co one oznaczaja. Dodam również że po podniesieniu tylko jednego kola i kręcąc nim nie odczułem żadnego oporu.

Wiec jest szpera czy nie? Mi osobiście wydaje się ze jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Dodam również że po podniesieniu tylko jednego kola i kręcąc nim nie odczułem żadnego oporu. Wiec jest szpera czy nie? Mi osobiście wydaje się ze jej nie ma

No to nie masz szpery , troche to dziwne bo przy takim silniku powinna byc szperka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chipowania rozmawialem z tym Panem, co się reklamuje. Podobno robił już te silniki i podobno te osoby były zadowolone, ale to oczywiście każdy powie, aby ściągnąć Klienta do siebie. No, ale gwarantuje wzrost mocy o jakieś dodatkowych 30 koni 60nm i to wszystko przy zmniejszonym spalaniu. Do tego jeszcze cena 600 zł za usługę wydaje się być niewygórowana. Co o tym sądzicie, czy takie przyrosty według was są OK. dla silnika? Prawdopodobnie skorzystam z usługi, ale jeszcze z tym się prześpię.

Postaram się jeszcze sprawdzić u rodziców jak wygląda sprawa z ta szperą.

Podobno były szpery 25 i 100% czym się różniły od siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Te numery to ani numer czesci ani wartosc przełozenia mostu , nie mam pojecia co to jest.

Jesli chodzi o szpery to najczesciej były 25%

100% to mozesz sobie w garazu zaspawac most na stałe , ale to juz raczej nie bedzie sie nadawało

do normalnej jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% to most pospawany-takie garażowe rzemiosło(nie oryginał a przynajmniej nie słyszałem o takim oryginale)

25% oryginał

"100%"oznacza że moment nie wędruje z koła na koło dlatego oba zawsze tak samo mocno się kręcą

"25%"oznacza że moment z koła odciążonego przekazywany jest na koło dociążone w wartości 25%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, przeglądałem cały most u rodziców i u siebie w aucie i nie odnalazłem żadnej blaszki. Co prawda nie mam, szpery ale dobrze by było wiedzieć, jakie jest przełożenie.

Co do modyfikacji umówiłem się z gościem na wtorek w celu dokonania modyfikacji, dam znać jak wyszło. Pytanie moje czy warto na coś uważać przy takiej modyfikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...