Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat



tomasso12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze.Rzadko jestem na forum bo dużo jeżdżę, przeważnie za granicę.Więc czasu mało na pisanie.Ale do rzeczy: posiadam e39 528i i po ostatnim serwisie w postaci wymiany płynów eksploatacyjnych(płyn hamulcowy, chłodzenia, oleje itp.) pojawił się mały problem z ogrzewaniem w kabinie.Otóż po nagrzaniu silnika,od strony kierowcy dmucha wciąż ciepłe powietrze, zaś od strony pasażera czasami się krzaczy( raz ciepłe,raz chłodniejsze) .Układ to dwustrefowy klimatronic. Przypomnę też, że nie jest to wina ektrozaworów, bo przewody na ich wylocie są ciepłe.Z opinii , które słyszałem to zapowietrzony układ chłodzenia.Czy może to być i jak ewentualnie go poprawnie odpowietrzyć.Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostszej nie ma ale zrobisz raz i masz spokój, BMW z duzym silnikiem ma duży układ chłodzenia wiec musisz całe powietrze wydmuchać niestety :) Pociesze Cię że jak miałem walnietą uszczelke pod głowica to robiłem to co tydzien:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Godzina to chyba przesada , mi odpowietrzenie V8 zajmuje około 20-30 minut , najlepiej jedna reką przytrzymac dzwigienke na przepustnicy tak zeby było

koło 2tys obrotów i pompa szybko przerzuciła a drugą ręką sciskasz węze i szybko sie odpowietrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelkę wykluczam.Nic nie wskazuje na jej uszkodzenie, tym bardziej, że wcześniej przed wymianą płynów było ok.

Nie nio ja tylko opisałem swój problem bo uciekała mi woda i musiałem dolewać po kilka litrów dlatego odpowietrzałem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Troszkę zamotałem, nie mam układu V w moim aucie tylko rzędówkę 6R

Ja tylko napisałem dla porównania w 528i masz płynu tyle co ja w V8 wiec jesli dobrze pamietam to chyba koło 12L wchodziło

odpowietrzanie przy takiej ilosci płynu niestety musi chwile potrwac zanim pompa to przerzuci przez układ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.Jak obiecałem. Trochę czasu i po odpowiednim odpowietrzeniu śmiga ciepełko, klima elegancko chłodzi. Do układu weszło niemal litr płynu. Skorzystałem z metody przema. Za podpowiedzi i pomoc chciałbym gorąco wszystkim podziękować <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...