Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj przyszła mi ramka do zamontowania mojego clariona cz509 tak jak znalazłem w sieci jak zdemontować radio czyli zdjąć pokrętło wetknąć śrubokręt w otworek i przesunąć w prawo i radio powinno wyjść... Za nic nie chce wyskoczyć :/ okazało się że poprzedni właściciel skleił górny odtwarzacz z dolną częścią która powinna wyskoczyć po czym odsłoniły by mi się 2 śrubki i bym wyciągnął odtwarzacz.... zdemontowałem kawałek tapicerki przedniej że wysuneło mi się całe radio z tapicerką ale nie mam pojęcia jak się do tego dobrać żeby to zdemontować!! Może zna ktoś jakiś magiczny sposób na to albo to znak żebym nie wymieniał oryginału i tego pięknego oświetlenia na "zwykłe" radyjko w cudzysłowiu bo mam w nim mp3 usb bluetooth pilot mikrofon winde i dużo pierdół i nie wiem co ma zrobić! ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest BC?? mój brat ma u siebie w e39 większy komputer midi na całą długość ja mam krótszy i on ma inaczej niż ja właśnie ma na torxa przekręca o 90 stopni a u mnie jest przesuwka zaraz obok bolca co od głośności po prawej stronie i w prawo się przesuwa przesuwam więc i coś ciągle trzyma nawet wyjąłem panel klimy żeby ręką wypchnąć i coś trzyma i widać że trzyma się górnego panelu. A co do sklejonego panelu to widać że jest jakby klej czy coś w tym stylu może to nie klej nie mam pojęcia

Edytowane przez Kasior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia dzisiaj nie wrzucę bo mam złożony kokpit i nie mam możliwości teraz sprawdzić ale radio CD z takim samym dołem mam takie jak na tej aukcji http://allegro.pl/radio-cd-business-bmw-e39-gratis-radio-rds-i1930396543.html a co da nr vin?

Zaczerpnąłem z innego forum: mam takie coś dokładnie

http://imageshack.us/photo/my-images/714/16072011001t.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/850/16072011003.jpg/

I jest takie coś co zaznaczyłem wsadza się śrubokręt i odpycha w prawo.

Edytowane przez Kasior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest takie coś co zaznaczyłem wsadza się śrubokręt i odpycha w prawo.
i co nie poszło!!!???????? ja tam wsadzam śrubokręt miedzy BC (jest to co jest na nim wyświetlacz i głośność.:) a deską i podważam i wychodzi!! może mam coś nie tak ale ze 20 razy tak wyciągnąłem!!
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim linku Tiger pisze że jak zdejmie się pokrętło głośności to jest ta zapadka co się przesuwa ta co zaznaczyłem na zdjęciu i on jeszcze coś pisze że jak sie przesunie ją to pokaże się śrubka hmmm ciekawe po co tyle bawienia sprawdzę jutro ja tą zapadkę przesuwałem z 50 razy u ręką próbowałem wypchnąć radio i ciągle się trzymała górnego cd :D hehe z takim czymś żeby tyle czasu się męczyć nie spotkałem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie radio wyszło, bałem się to zrobić ale nie miałem wyjścia. Wziąłem cienką blaszkę wsadziłem między cd a rds i przez całą długość przeciągnąłem kilka razy bo raz nie wystarczyło żeby puściło aż w końcu usłyszałem dźwięk rozklejania! nie wiem po co komu było sklejenie może ktoś pomyślał że się rozkleiło i se skleił ... radio wyjęte i wsadzony clarion jeszcze zostanie mi wycięcie dziury za podłokietnikiem tylnej kanapy i podłączenie sprzętu. Dzięki wszystkim za chęć pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem nie mam zdjęć po kolei jak robiłem wyciągałem radio bo dużo jest tego w sieci z fotkami a co do efektu to mnie zabijecie albo pomożecie :P

..................... mam zielone podświetlenie!! u szukam bursztynowego panela! :P bo to radio mam od czasu kiedy miałem hondę i tam było zielone ale sprzedałem hondę bo brakowało mi komfortu bmw i teraz szukam a jak nie znajdę panela to będę musiał sprzedać ten model i kupić inny z odpowiednim podświetleniem jedyne z czym pasuje podświetlenie to diody od nawiewu panela klimatronika jak się załączy poszczegulny kierunek gdzie ma wiać :P zdjęcia wstawię jak zmienie panel albo radio!!!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nieeeee myślałem że masz model z bursztynowym. Radio 1DIN w e39 zamiast oryginału nie może być ze srebrnym panelem i jakims takim innym podświetleniem.Szukaj panelu to naprawdę będziesz zadowolony a w kabinie zrobi się ładnie bursztynowo jakby całość oryginalnie.Ja clariona w/w wsadziłem do e34 i elegancko się komponuje z całym kokpitem także szukaj panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będę zmieniał panel na pewno.

Co do wycięcia dziury wyciąłem i wstawił zdjęcia w temacie gdzie się pytałem o wycinanie: http://www.maxbimmer.pl/threads/15939-Wyci%C4%99cie-dziury-za-tylnym-siedzeniem-do-subwoofera/page2

Czy słyszał ktoś o firmie głośników gravity? rozebrałem boczki kierowcy i basażera i właśnie takie coś mam wmontowane i naprawde nieźle grają:

20111119394.jpg

Uploaded with ImageShack.us

20111119396gh.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...