Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam kopić E46 320d (136KM), dziś oglądałem kilka jedna mnie zainteresowała i zastanawiam się nad kupnem. Nie znam się bardzo na tych silnikach, ale zaniepokoił mnie dymek, to znaczy raczej para wydobywająca się z pod korka wlewu oleju na zapalonym silniku. Dodam ze obroty są normalne i nic się nie dzieje innego tylko ta para. Nie wiem czy to świadczy o jakiejś nieszczelności może czy to porostu tak bywa. Proszę o szybka odpowiedz

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej wygląda normalnie i nie ma masła, pracuje tez normalnie. A z tego co czytam na różnych forach to ludzie mówią ze to normalne szczególnie wiosna. ze różnica temperatur silnika i otoczenia. ale ja jednak się trochę obawiam i nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
A z tego co czytam na różnych forach to ludzie mówią ze to normalne szczególnie wiosna. ze różnica temperatur silnika i otoczenia.

Dobra dobra zgadzam sie ze moze byc osad z masła na korku , ale nie róbmy jaj parowóz po odkreceniu korka od oleju to nie jest normalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem kiedys pełno masła na korku i bagnecie wszyscy stawiali na uszczelke pod głowica.było sprawdzone i uszczelka cała. po prostu gdy jest duza równica temperatur wytraca sie woda z oleju.wiadomo że potem nie wymiesza sie ona z olejem wiec bedzie parowac.... Tak powiedzieli mi w Jetronicu wiec chlopaki mieli chyba racje i nie martw sie o silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zaniepokoił mnie dymek, to znaczy raczej para wydobywająca się z pod korka wlewu oleju na zapalonym silniku

co to znaczy, para a para może różne rzeczy znaczyć, jeśli było poniżej zera (niska temp) to normalne że widać dymek, w końcu olej jest gorący i też paruje, ale nie może być tak że widać dużo pary-jak z czajnika,

sprawdz czy nie ma oleju w płynie chłodzącym, czy nie śmierdzi spalinami ze zbiorniczka wyrównawczego,

co się działo jak odkręciłeś korek oleju, jakaś reakcja silnika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odkręceniu korka żadnej reakcji silnik pracował prawidłowo. a para, albo dymek delikatny bez śladów spalin, ale jednak widoczny. a temperatura około +10 stopni. nie wiem nie znam się i dlatego pytam bo w innej po odpaleniu chyba nie było czegoś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wskazuje na zapchana odma,bo po odkręceniu korka obroty powinny falować,słyszałem kiedys to takim sposobie sprawdzania odmy żeby odkręcić korek wlewu oleju i położyć kawałek kartki na otwarty wlew jak zdmuchnie go ciśnienie to wskazywało by to na zapchaną odmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszą Koledzy wyżej, po odkreceniu korka silnik powinien "falować". Sparawdź jeszcze czy jak połozysz reke na wlewie oleju czy zasysa delikatnie dłoń i silnik odzyskuje równomierną prace. Jeśli nie to na 100% odma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam kopić E46 320d (136KM), dziś oglądałem kilka jedna mnie zainteresowała i zastanawiam się nad kupnem. Nie znam się bardzo na tych silnikach, ale zaniepokoił mnie dymek, to znaczy raczej para wydobywająca się z pod korka wlewu oleju na zapalonym silniku. Dodam ze obroty są normalne i nic się nie dzieje innego tylko ta para. Nie wiem czy to świadczy o jakiejś nieszczelności może czy to porostu tak bywa. Proszę o szybka odpowiedz

inicjator postu napisał "dymek" a nie kopcenie jak PAROWÓZ . zresztą niech wklei filmik i sie zobaczy bo to gdybanie ,

Po dodaniu gazu tez DYMI --proszę o odp założyciela postu ?

Edytowane przez Kenti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem kiedys pełno masła na korku i bagnecie wszyscy stawiali na uszczelke pod głowica.było sprawdzone i uszczelka cała. po prostu gdy jest duza równica temperatur wytraca sie woda z oleju.wiadomo że potem nie wymiesza sie ona z olejem wiec bedzie parowac.... Tak powiedzieli mi w Jetronicu wiec chlopaki mieli chyba racje i nie martw sie o silnik

To samo miałem w E 36 2,5 benzynka u Arka w Opolu (M-Auto Serwis) otrzymałem potwierdzenie że jest o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
inicjator postu napisał "dymek" a nie kopcenie jak PAROWÓZ . zresztą niech wklei filmik i sie zobaczy bo to gdybanie , Po dodaniu gazu tez DYMI --proszę o odp założyciela postu ?

Widze ze się dobrze orietnujesz w temacie , to jak mozesz to napisz skąd bierze się ta para w dizlu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...