Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Buni zakupionej od naszego forumowego Kolegi Mat'a(pozdrowienia). Prawdopodobnie będę zakladal gaz(jeszcze biję się z myślami i zobaczymy ile będzie palila po wymianie sondy), pytanie- gdzie?

Kiedyś polecano mi ww. zaklad. Ponoć gazują wszystko i specjalizują się w BMW.Czy ktos zna?

Widzę,że polecany jest inny Klubowicz z kujawszczyzny:)

Zależy mi na dobrej jakości i dobrym zalożeniu, żeby nie bylo problemów.Koszt jest mniej istotny(choć nie mówię,że zupelnie nie:)

Za rady będę wdzięczny.Pzdr

Aha-silnik M50TUB25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonilem do Eko-alma. Za sekwencję ESGI2 zawolali sobie 3tys., o 600zl mniej niz Motronik na Rogowskiej a 1200 mniej niż Motronic na Przedmiejskiej:)Brzmi niezle. Pytanie czy Ci gazownicy są dobrzy,bo opinie dotyczą raczej samej instalacji a ważne chyba też jest kto robi.

Ups:oops:Teraz doczytalem, że są producentem tychże instalacji a nie tylko zakladaja. Domyslam się, że o gazie "wiedzą prawie wszystko":lol:

Ok, jestem na nich wstępnie zdecydowany.

Dzięki Mordulec, Kosa również:)

Edytowane przez Wilkov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tutaj zalecam ostrożność, według Instytutu Transportu Samochodowego

Motronik ma zakaz montażu instalacji gazowych od września 2009 roku.

http://www.its.waw.pl/nsite/uploaded_general/Wykaz_instGaz.pdf

(str 47, str. 382)

a jak są zawieszeni to kto wystawi homologację ???

jeśli teraz montują instalacje to niezgodnie z prawem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i sie pytałem nim e46 robiłem.

Oni zawieszają montaż w okresie jesienno zimmowym, bo trzeba płącic abonamet, a podobno w tem okresie mało ludzików jest i im sie nie opłaca płacić

Podjedz i popytaj.

A jeśli nawet to papiery kpl dostajesz razem z gwarancją, więc to nie Ty dostaniesz po d***.

Liczy sie kasa, o todzaj sprzętu jak i obsługi.

Jak bede miał potrzebę znów to tylko tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i sie pytałem nim e46 robiłem.

Oni zawieszają montaż w okresie jesienno zimmowym, bo trzeba płącic abonamet, a podobno w tem okresie mało ludzików jest i im sie nie opłaca płacić

Podjedz i popytaj.

A jeśli nawet to papiery kpl dostajesz razem z gwarancją, więc to nie Ty dostaniesz po d***.

Liczy sie kasa, o todzaj sprzętu jak i obsługi.

Jak bede miał potrzebę znów to tylko tam.

a komu niby ten abonament się płaci, bo na pewno nie do ITSu,

ale za to by znowu być wpisanym/uprawnionym na wykaz ITSu trzeba przejść całą procedurę od nowa, przejść pomyślnie kontrolę ITSu ... i wpłacić jakieś pieniążki, coś koło 500 zł...

a potem nie ma żadnego abonamentu ani składek do ITS

zatem zawieszanie na zimę a potem odwieszanie na lato wydaje się bezsensowne, gdyż trzeba przejść przez całą procedurę ITSu i zapłacić.

btw, słyszałem, że przez ostatnie wysokie ceny benzyny poprzedni miesiąc był rekordowy jeśli chodzi o liczbę zamontowanych instalacji gazowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kutwa,za późno;/

kupilem już u wulkanizatora runflat'y;/ 205/55/r16 .Dzisiaj rano(przez allegro)a w pn jadę montować.

Masz jakieś radia?:)Widzialem kiedyś w ogloszeniach innych,że sprzedawales chyba Pionka i JVC.Potrzebuję jakiegoś przyzwoitego, bo obecne przy przejeździe przez dziurę ma focha i nie gra:)Albo stoję i slucham radia albo jeżdżę i slucham R6:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam temat, bo się rozkimna zrobila;/

Eko montuje ESGI zaś koleś na Rogowskiej Staga,który ponoć jest lepszy.Plusem jest to,że jak dzisiaj do niego dzwonilem to cena byla 3200:)A eko się trzyma i nie zechce zejśc.200 zl to juz naprawde nie różnica,więc...niby ważne kto zaklada,ale sam uklad tez istotny.O stag-u,prinsie(czy od prince'a?) sie slyszy a o tym ESGI nigdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego ja montowałem u nich stag 300 do e32 jakies 2 lata temu, i było mi to polecone na jednym z forum, szczerze u mnie w miejscowości za ta instalacje wołali 1000zł więcej i wiem teraz że wole dac te 1000zł wiecej niż u nich 2 raz zakładać, Owszem zgodzę się stoi tam dużo BMW(z forów) ale ten warsztat to taka partyzantka, niby mieli wiedzieć co robią, a chyba tylko im sie zdawało.

Pierwszy ich błąd zaraz po montażu, w drodze do domu zaczeła mi slabnąć na gazie i nie mieć mocy, co sie okazało źle podpięli węże od reduktora który mi zamarzał, czyli kolejny wyjazd do Wrocławia na poprawienie węży,

Drugi wizyta w motronik, mieli mi gaz ustawic mapy itp. bo jakoś dziwnie jeździła, tak poustawiali pokrecili śrubka przy reduktorze, że buma chodziła lepiej ale mieszankę miała tak bogata że gasla mi przy parkowaniu auta i kulała na wolnych obrotach.

Trzecia wizyta, nie wyświetlał mi sie stan gazu na przełaczniku, tzn ustawili mi że np butla jest napełniona na full i ten full świeci się cały czas mimo to że np w butli już rezerwa, w ogóle z tym stanem gazu to za każda moja wizyta walczyli niby miało być dobrze a nie było.

W końcu pojechałem u siebie do gazownika na Małomicach, zapłaciłem 50zł tyle co każda podróż do Wro i z gazem mam spokój do dnia dzisiejszego.

Jeśli chodzi o jakość wykonania, wszystko zrobione na łatwiznę po najmniejszej linii oporu, jak zobaczyłem instalacje u kolegi w audi A6 2,8 V6 zrobiona w Małomicach to nie mogłem uwierzyć że to można zrobic tak estetycznie i prawie niezauważalnie.

Zapewniali mnie że butla którą mi proponują będzie pasować idealnie w miejśce koła zapasowego, po montażu okazało się że jest jak by za wysoka przez co z początku na środku bagażnika miałem górkę, a teraz mam bagażnik płytszy bo musialem popodkładac jakieś gąbki co by to wyrównać.

Z miesiąc przed instalacja było wszystko uzgadniane wlew gazu miałem mieć we wlewie paliwa, w dniu montażu okazało się że nie maja tego małego wlewu i muszą zamontowac duży w zderzaku(nie mogłem czekać na następny termin bo pracowałem w delegacjach i miałem tylko weekendy wolne)

Następną rzeczą było opuszczenia lekko baku ponieważ nie było miejsca do przeciągnięcia rurek od gazu(jedna do reduktora i druga do wlewu w zderzaku), a że śróbki były pordzewiała i nie chciały się odkręcić to te pasy które trzymaja bak zostały potraktowane kątówką, na tyle skutecznie że musieli lekko zachaczyć bak bo teraz w tym miejscu zaczyna mi sie pocić benzyną.

Ale ty jesteś z Wro wieć możesz u nich byc nawet codziennie na poprawki, no chyba że to tego czasu się wyrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Motroniku na ul. Rogowskiej

Jeszcze taka ciekawostka, nie dostałem od nich żadnej książeczki serwisowej stag 300 według nich stag takowej nie posiada a oni będą wbijać mi przeglądy na jakąś kartkę, w sumie to tej książeczki nie potrzebuje bo tak jak nadmieniłem wyżej gaz serwisuje u siebie, ale takich rzeczy się nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać Motronik na Rogowskiej staje się bardzo popularny (ale w negatywnym znaczeniu)

Dodam coś od siebie w temacie, może troszkę długie - ale i tak wszystkiego nie wymieniłem...

Mi tam zakładali gaz rok temu (silnik jednopunktowy wtrysk)

Też ustaliliśmy wlew gazu obok wlewu paliwa - i tak zrobili - tylko, że wtedy mi się skończył przegląd

i na Stacji Kontroli Pojazdów diagnosta musiał wytłumaczyć Panu Damianowi, który zakładał instalację,

że źle to zrobił (przewód od gazu szedł w bagażniku czyli wewnątrz samochodu i nie był należycie

zabezpiczony/obudowany)

zatem wlew gazu poszedł do zderzaka (bo nie można było niby dostać takich

części)... a różnicę 80 zł odzyskiwałem przez kilka miesięcy (bo ciągle nie mieli pieniędzy)...

Podobnie ze zbiornikiem w miejsce koła zapasowego - został tam wciśnięty 47 dm i też dostałem jakieś

deseczki żeby wyrównać podłoże bagażnika (i tym samym bagażnik został podwyższony i zmniejszony),

i na dodatek zbiornik został najprawdopodobniej pod złym kątem zamontowany bo mogę wlać tylko 30l gazu

...był wymieniany wielozawór i nic nie dało, straciłem przez to czasu i pieniędzy - benzyny,

ostatnia wersja to taka, że przy produkcji się pomylili z tabliczkami znamionowymi, podobno się zdarza

czasem i trzeba zbiornik do producenta oddać - tylko, że przez kilka tygodni bym musiał jeździć na

banzynie, więc odkładałem to ciągle...

Jeszcze pamiętam podczas instalacji były problemy,

np. okazało się, że potrzebny jest emulator, więc został zdemontowany z beemki stojącej z boku

(zresztą przełącznik z diodami, które pokazują stan gazu też, gdyż dostałem standardowy - który nie

przeszedł badania na stacji kontroli, ponoć wymagany jest taki by pokazywał stan zbiornika...)

i z tym emulatorem nie działało autko na gazie - to usłyszałem, że to wina cewki zapłonowej,

więc wziąłem dzień wolnego i pojechałem do polecanego w internecie elektromechanika Jana Muchy

i Pan Mucha sprawdził i powiedział, że on im (motronikowi) nie wierzy,

pożyczył mi sprawną cewkę (miał takich kilka) i w motroniku okazało się, że wymiana cewki nic nie

zmieniła...

i następnie się okazało, że potrzebny jest specjalny emulator (inny, wielka strata dla firmy motronik

że nie pasuje ten z demontażu ich bmki, -nie wiedzieli o tym i musieli dokupić za własne pieniądze)

A ostatnio niestety (po niecałym roku na lpg) doszło do wybuchu i uszkodzenia jednej części (mam

nadzieję, że tylko jednej), nie chcieli mi uwzględnić reklamacji, więc zawołałem rzeczoznawcę

i poszłem do Inspekcji Handlowej (rzeczoznawca stwierdził, że instalacja jest źle zamontowana,

dokładniej mikser jest w złym miejscu), motronik też rzeczoznawcę zawołał (nie wiem czy to jakiś ich

znajomy), który tam stwierdził, że zaniedbałem auto i że auto już stare (dokładną odpowiedź IH będę

znał jutro..)

to już dłuższa historia... (pozostaje mi sąd... trudno, będę musiał się pościerać jeszcze...)

aha, ponieważ Instytut Transportu Samochodowego na swoim wykazie instalatorów lpg wykreślił motronik

25.09.2009 (wcześniej o tym pisałem) - więc po tej dacie nie mają prawa nikomu instalować gazu

(mogą tylko serwisować)

Ciekawy jestem może ktoś z Szanownych Forumowiczów instalował u nich gaz po tym czasie, chętnie bym

zobaczył skan/zdjęcie wyciągu z homologacji

i gdybym miał jeszcze raz instalować gaz - omijał bym szerokim łukiem Motronik na Rogowskiej

cena ma tutaj najmniejsze znaczenie

jest to moja opinia oparta na moich doświadczeniach z tą firmą (nie twierdzę, że wszystkim źle montują gaz, tego nie wiem...)

pozdrawiam

zapomniałem dodać, że nie dostałem u nich żadnej książeczki serwisowej/gwarancyjnej, nic - tylko wyciąg z homologacji i faktura

i mi to wmawiali, że mi to dali - tak samo nakłamali Inspekcję Handlową... (i że zawsze wszystkim dają)

Edytowane przez jackie
zapomniałem dodać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać, że nie dostałem u nich żadnej książeczki serwisowej/gwarancyjnej, nic - tylko wyciąg z homologacji i faktura

i mi to wmawiali, że mi to dali - tak samo nakłamali Inspekcję Handlową... (i że zawsze wszystkim dają)

Miałem to samo.

Zapomniałem dodać że butle od gazu założyli mi do jazdy na wstecznym, i wogóle jak porównałem jakość wykonania instalacji w swoim aucie a aucie kolegi który robił na Małomicach, stwierdziłem że oni dopiero uczyli sie na moim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...