Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Od razu przejdę do sedna sprawy (apelu), mam nadzieję, że nie naruszam regulaminu forum

potrzebuje pomocy Forumowiczów (i nie tylko):

Jeśli ktoś z Was zakładał tam gaz i dostał tylko fakturę i wyciąg z homologacji (tym samym nie dostał żadnej książeczki gwarancyjnej/serwisowej)

i nie jest zadowolony z obsługi/serwisu/jakości wykonanej instalacji -

- i ma 15 minut

to proszę zrobić skan/zdjęcie faktury i załączyć do e-maila - skargi do Inspekcji Handlowej we Wrocławiu:

sekretariat@wiih.wroclaw.pl

(bardzo proszę również wysłać kopię ukrytą e-maila do mnie admf@o2.pl to ważne)

a w treści e-maila podać swoje imię, nazwisko oraz adres (bez tego skarga pójdzie do kosza)

i opisać przedmiot skargi, jak dla mnie to nawet wystarczy jedno zdanie, np.:

W dniu xxx w firmie AUTO CENTRUM "MOTRONIK" S.C. Rogowska 1, 54-440 Wrocław

zamontowano w moim samochodzie instalację gazową - jednak nie otrzymałem żadnej książeczki przeglądów/serwisowej/gwarancyjnej

(jeśli się komuś więcej rzeczy nie podobało to proszę bardzo opisać i te inne sprawy...)

mi w 100% wystarczy takie jedno zdanie

xxx - data montażu gazu z faktury

dane firmy (z GUSu):

AUTO CENTRUM "MOTRONIK" S.C. ANETA GAZDA, DAMIAN STAWICKI

UL. ROGOWSKA 1

54-440 WROCŁAW

REGON 020539060

NIP 8942904881

zainteresowanym osobom zdam relację po wszystkim

pozdrawiam,

jackie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wyjaśniam

mam za sobą mediacje z ww. firmą przez Inspekcje Handlową, w której właściciele firmy twierdzą (i mi wmawiali), że dali mi książeczkę gwarancyjną

(a w książeczce wpisują stan licznika w dniu instalacji gazu) - a że domagam się od nich rekompensaty za straty spowodowane niewłaściwym montażem instalacji gazowej

to przyjęli taktykę, że to ja nie chcę pokazać/ przyznać się, że dostałem tą książeczkę - bo przejechałem nawet 100 tys km w niecały rok na gazie (tak mi mówili przez tel, przy następnej rozmowie już zeszli na 30 tys km)

- a do 10-15 tys km miałem się pojawić na przeglądzie gwarancyjnym - i tym samym wciskają, że gwarancja jest nieważna

(tymczasem przejechałem ok 8 tys km)

co do słuszności tego, że źle zamontowali gaz nie mam wątpliwości - potwierdził to rzeczoznawca, 3 warsztaty lpg we wrocku oraz internet...

i dla świętego spokoju (i sądu) przydatna będzie informacja, że nie tylko mi tej gwarancji nie dali (albo oni kłamią - albo wszyscy inni kłamią)

gdybym przejechał 100 tys km w rok (teraz mam na liczniku ok 120 tys) to by oznaczało, że kupiłem auto 13-letnie z przebiegiem 20 tys km

- takich aut to raczej nie ma, a już na pewno bym takiego nie kupił...

Edytowane przez jackie
100 tys km w niecały rok na lpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to współczuję;/niestety nie poradzę,bo znam chyba dwie osoby,które tam montowały,ale są zadowolone...

masz 13letnie auto i 120tys.km?takie cuda się jeszcze zdarzają?w "normalnych"autach,bo perełki można dorwać...np.40letnie auto z przebiegiem 26tys.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cuda nie cuda,

jak kupowałem miało 13 lat i 96 tys. km - po roku założyłem gaz (ale wcześniej jeszcze zdążyłem zrobić sobie wycieczkę do Francji - ponad 2,5 tys. km)

i wtedy miałem 112 tys. km, a potem ze względu na sytuację rodzinną nie jeździłem zbyt wiele...

a do kupowania auta wziąłem 2 zaufane osoby (1 naprawia różne pojazdy, silniki - głównie rolnicze od ok. 30 lat, ale osobówki też, a druga kupuje tanie auta po giełdach, naprawia przygotowuje i sprzedaje dalej - więc wie jakie tricki ludzie robią i dużo aut się naoglądała i naprawiała...)

i z ich dokładnych oględzin (nie będę tu sie rozpisywał, bo jak ktoś wie na co zwracać uwagę to mu się o wiele łatwiej kupuje auto :) )

wynikało, że to możliwe, że jest to przebieg faktyczny - a przede wszystkim auto było w dobrym stanie i warto było je kupić

...

ciężko by nie było niezadowolonych klientów - chociaż Wrocław jest duży i teoretycznie zawsze może ktoś inny przyjechać i się naciąć - i tak można wiele lat mieć dobry interes

(i jeszcze pytanie który monter instalował)

a co do perełek to tak mi się przypomniało:

http://moto.onet.pl/1621171,1,1800-km-przebiegu-w-23-letnim-aucie,artykul.html?node=2

23-letni AM z 1800 km przebiegu :) za ok. 800 tys. zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt,tam jest zdaje się dwóch panów D. i jeden robi super robotę a drugi psuje markę.Nie wiem jak Ci pomóc-ja ostatecznie zamontowałem e Eko-almie i po bolesnym początku, teraz się cieszę jak tankuje,bo mi grosze za paliwo wychodzą a auto chodzi jak na benzynie.

lubie Astony...tego też mógłbym widzieć w swoim garażu:)

jackie-jakim autem jeździsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdaje się ten jeden Pan co robił super robotę to chyba od ok. min. 2 lat tam nie pracuje...

ale na necie - forum vw-passat można było przeczytać, że ten super Pan tam pracuje - dopiero po jakimś czasie ktoś dopisał, że tego super już tam nie ma

i tak mi się skojarzyło, że jakieś 1,5 roku temu kolega tam (na Rogowską) podjechał i się pytał o tego super Pana to usłyszał, że akurat go nie ma (a już tam nie pracował ładne parę miesięcy)

... takie coś to już jest fe, jakieś granice rozsądku powinny być... a nie tylko kasa i kasa...

a ja mam volvo, ale pojeździłem chwilę niedawno trójką e91 - i takie by mi wystarczyło, ale póki co nie jestem aż tak zamożny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm....znajomy zakładał w październiku i nie narzeka,także bez tego "supermana"tez czasem potrafią założyć:)

który volviak?:) kanciak? te akurat lubie...jakiś miesiąc temu ujeżdżałem w cięzkich warunkach serię700:)kanapa,ale po zakretach miło latała:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie, może mój kanciak 440 z jednopunktowym wtryskiem (mono bosch) okazał się zbyt skomplikowany... (chociaż to chyba te same silniki co w renault 19 czy lagunie)

ale jeśli się zakłada mikser nie tam gdzie trzeba (przed obudową kolektora - na przecięciu 1 i 2 ze zdjęcia)

obudowa_kol..jpg

i potem po wybuchu tej plastikowej obudowy (1) wmawia się klientowi, że to jego wina (niech se świece, przewody wymieni itp)

to to jest przegięcie...

a potem byłem w 3 innych warsztatach lpg i tylko w jednym chcieli się upewnić i odkręcili ten plastik by zobaczyć, że to na pewno jest mono bosch

i mi pokazują w katalogu lovato mixer jaki powinien być w moim aucie:

775016.jpg

a ten wiadomo (z racji jego budowy) zainstalowany może być tylko w jednym miejscu - za plastikiem, a nie przed...

w pozostałych 2 warsztatach mechanicy nie mieli żadnych wątpliwości i od razu powiedzieli, że jest źle - nie ten mixer (i nie w tym miejscu)...

to wszyscy się mylą tylko Motronik na Rogowskiej ma rację ?

a ten znajomy co zakładał w październiku to dostał wyciąg z homologacji ? a jak dostał to bardzo ciekawe czy to oryginał ...

jeszcze raz linka przytoczę do wykazu instalatorów lpg ze strony Instytutu Transportu Samochodowego

http://www.its.waw.pl/nsite/uploaded_general/Wykaz_instGaz.pdf

ta firma od 25.09.2009 ma zakaz montowania instalacji gazowych (str. 47 i 386)

Nie chciałbym w takiej firmie instalować gazu, która nie ma na to pozwolenia - ba! została wykreślona, więc tym bardziej wiarygodność raczej mała...

no ale to już indywidualna decyzja każdego z nas

obudowa_kol..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on wtedy o tym nie wiedział,przechulał tą Lagunką(2.016v)już ponad 20tys. i problemu nie ma,a skoro auto zarejstrował bez przeszkód to widocznie dostał homologacje...Podpytam go przy okazji.

Kurde,wychodzi,że bronię motronika...znam tylko ten przypadek z takiej bliższej relacji,ale fakt-opinii jest dużo i to sprzecznych,dlatego swoją Bunię gazowałem gdzie indziej.

Współczuję,że Ci tak schrzanili.Doszedłeś do ładu z tą instalką czy będziesz się sądził i potrzebne Ci auto tak jak jest(do opinii rzeczoznawcy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

chciałbym wyjaśnić pare rzeczy co do zarzutów pana JACKIE. Osobiscie zakładałem gaz do jego przepieknego volvo. Co do montażu instalacji: przyznaje miałem problem lecz winą było otrzymanie przezemnie złego emulatora do odciecia wtrysku gdyz jak znający sie na temacie ludzie wiedzą że potrzebny jest emulator do systemu RENIX. Po wymianie go na emulator BRC wszystko hulało i podejrzewam że hulało by do tej pory, gdyby nie zaniedbanie układu zapłonowego przez uzytkownika. Podczas oględzin przez rzecoznawcę okazało się że od czasu montażu instalacji ww PAN nie robił kompletnie nic z samochodem tzn. brak wymian swiec zapłonowych, przewodów wysokiego napięcia, filtra powietrza nie mówiąc o wymianie oleju co pomijam. Pan rzecoznawca w opisie wspomniał o źle zamontowanym mikserze co było przyczyną wybuchu i mogło uszkodzić przepływomierz którego ten samochód NIE POSIADA!!!! Co do montażu miksera - jak zostało stwierdzone że jest źle zamontowany??? przecież auto przeszło badanie techniczne co jest dowodem na prawidłowy skład mieszanki. Więc wypraszam sobie bezpodstawne oczernianie mojej firmy i mnie. Aha chciałbym jeszcze dodać że podczas oględzin PAN JACKIE CHAN nie pozwolił wykręcic świecy zapłonowej w celu zrobienia zdjęcia twierdząc że będą oceniali to biegli sądowi. Dodam jeszcze że na jednym ze zdjęć ewidentnie widać wyciek oleju z pod pokrywy zaworów do gniazda swiecy zaplonowej. Pozdrawiam i dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...