Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, miałem podobna akcję - tarpało przy 80 jak starą taczką ;) - najpierw wymieniłem wahacze + końcówki dr., a później założyłem pierścienie centrujące na koła [CH 74 (E38.) na Ch 72,6 (E32). ] - drgania spadły do minimum - jeszcze muszę wymienić gumy na belce poprzecznej + stabilizator i nie powinno nic drgać... BTW Kiedyś słyszałem ze to może drgać od źle dotartych tarcz ham. (ale to wierutna bzdura moim zdaniem skoro nie drży na innych kapciach...) a w jakimś ang. programie moto mówili że to wada fabryczna - niby wpada w czestotliwosc rezonansu przy 80-90km/h i cała buda drży - też jakaś bzdura! ;)

P.S. pierscienie najtaniej kupisz u Sochackiego za dworcem: http://allegro.pl/item1153458824_pierscienie_centrujace_konkretna_oferta_expres.html

- Powodzenia !<bmw_3>

Edytowane przez Pit3er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec to jest ten gostek co powodowal luz na kole.Gorny tylny.Zostal zastapiony nowym.Ale wymontowac stary nie bylo latwo...znaczy nic trudnego ale sruba tak sie spiekla z trzonkiem ze sie razem obracali :) i nie obeszlo sie bez szlifierki katowej.Luzu nie ma...

Drgania sa nadal ..przy 70mph fotel pasazera skacze i czuc drgania na budzie.Wydaje mi sie jakby z przodu zawiecha albo ta zgieta felga.

Czy po wymianie wahaczy powinienem jechac na zbierznosc ?

29072010138..jpg

29072010138..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy czasami nie masz kół które mają średnice od e39

wtedy pierścionki 74->72.4 czy jakoś tak ;)

MAT podziekowania poszly dla ciebie :)

A wiec nie wytrzymalem pewnego wieczoru i sciagnalem kola...okazalo sie ze mam felgi z otworem centrujacym 74.1mm (e39) a powinno byc 72.6mm

W zyciu do glowy mi to nie przyszlo ze gosciu mogl jezdzic z taka przyczyna i nie sprawdzic rozmiaru felgi.Dwa pierscionki znalazlem u siebie na jednej stronie przod i tyl.Druga strona nie miala ich wcale.Dobrze ze akurat mialem pod reka nowe pierscionki,zalozylem i test byl pozytywny.Problem rozwiazany dzieki za podpowiedzi.

Koszt naprawy to £6:) niemniej jednak wahacze ktore wymienialem byly zurzyte wiec nie stracilem pieniazkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...