Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jak w tytule chce kupic taka bunie szukam dopiero od 2 miesiecy. Pisze dopiero bo jak widze na forum i nie tylko to ludzie dlugo szukaja tego typu autek zeby wszystko w nich gralo dodam ze ma byc to 530d manual. i tu sie konczy moja wiedza w tym temacie :) Znalazlem takie autko na alegro niestety jest w warszawie a ja w trojmiescie koszt autka to niemal 77 000pln kilku krotnie rozmawialem z jego obecnym wlascicielem i zapewnia mnie ze jest wszystko ok http://moto.allegro.pl/item1178461377_bmw_530d_m_pakiet_269km_shadowline_skora_xenon.html to jest link do tej stronki moje pytanie czy warto jechac ogladac to autko a jezeli tak to na co zwracac uwage z gury dziekuje i pozdrawiam.happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm

dodam ze chodzilo mi o rocznik 2007-2008 szukalem u kartofli :) ( niemcow ) ale ceny okolo 30 000 EU no plus akcyza za ten silnik okolo 14proc + tlumacz itd. wiec cholernie drogo a i tak rodzinka nowi ze zwariowalem kupujac stare auto za te pieniadze.

ja sobie swietnie zdaje sprawe z tego ze muglbym kupic w salonie skode czy jakiegos japonca ale to nie bedzie BMW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee stare auto? To co wrzuciles wyglada ok, nie mam wzroku blacharza, ale przebiegowo na pierwszy rzut oka by sie zgadzalo. Jak ja zwracalem kupowalem to zwracalem uwage na to co zwykle, jedynie teraz dowiedzialem sie, ze dobrze by bylo usunac z kolektora ssacego klapki wirujace, bo lubia sie wywalic i napsuc duzo rzeczy przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie na pewno jest salon BMW. Umów się na przegląd auta, zapłacisz kilka stówek i będziesz wiedział co i jak z autem. Sprzedający zawsze Ci powie, że auto jest tip top ;) Auto wizualnie może być super ale nie kupuje się na oko fury za tyle kasy :) Silnik 3.0d to poezja pod warunkiem, że właściciel wiedział jak postępować z dieslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze noc taka z programu nominalnie milala 231km a program zrobiony w mastersie jeszcze ponoc gwarancja jak mi mowil obecny wlasciciel autko kupione w polskim salonie co mnie martwi to ze jak pisze niedawno wymienil kilka zeczy mn. Tarcze a wczoraj napisal mi ze ( znowu wymienil tarcze tym razem na ATE Pawer Disk ) niewiem czy to jakas norma czy? jeszcze pytanko jak zywotny jest ten motor ja robie jakies 40-50 tys rocznie mialem juz kilka dizelkow i wiem ze te zilniki sa wdzieczne o ile leje sie do nich odpowiednie paliwo szanuje turbo i robi wymiany z tego co trzeba i tam gdzie trzeba. Po prostu nieznam tego motoru wczesniej chcialem 2l D lub 2,5l D ale zadzwonilem do dilera BMW i powiedzialem prawde ze chce kupic uzywane a niewiem z jakim motorem polaczono mnie z kierownikiem dzialu tech. Wiec jestem pewien ze 3,0D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam E60 od kilku miesiecy, tyle ze przedliftowa i jak na razie nic sie nie zepsulo. Tankuje na shellu, leje castrola i wszystko chodzi jak w zegarku. Tutaj jeszcze jest schipowany manual, wiec bedziesz mial ogromna frajde przy podejrzewam nizszym spalaniu. Jedyne co mnie meczylo to kaprsyny komputer, cos mu sie lekko nie spodoba i juz wywala blad, ale z drugiej strony im nowszy samochod tym wiecej bedzie takich przypadkow, wiec na to nie patrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak sie napalilem na ten egzeplaz ze chyba musze trodhe ochlonac zanim po niego pojade. jest jasne ze podjade do ASO koszt zprawdzenia wszystkiego lacznie z gruboscia lakieru to 480pln wiec da sie zrobic. Koledzy nie spytalem was jeszcze o cene autka? co sadzicie na ten temat.

Pytam bo niewiele mialem okazji w zyciu do kupowania uzywek i niewiem czy przyjac sobie jakas sume a powyzej juz nic czy dac mu to czego chce?

Co do manuala i tej mocy to obecny wlasciciel wczesniej mial 535d w automacie 275km zrobil z niej rowniez w mastersie 306km mowi ze jest pasjonatem marki BMW i programy sa zawsze optymalne dla silnika i skrzyni biegow. Zastanawialo mnie sprzeglo jego stan ale bylo wymienione przed programem no kurcze niemam sie do czego doczepic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( Tutaj jeszcze jest schipowany manual, wiec bedziesz mial ogromna frajde przy podejrzewam nizszym spalaniu. Jedyne co mnie meczylo to kaprsyny komputer, cos mu sie lekko nie spodoba i juz wywala blad, ale z drugiej strony im nowszy samochod tym wiecej bedzie takich przypadkow, wiec na to nie patrz )

Kolego a ile ona ci pali? i w jaki sposub usowasz bledy kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chipem 10 w miescie, chip zrobiony wczoraj wiec spalania jeszcze nie znam, chociaz tym pierwszym liczeniem to bym sie nie sugerowal, bo mam napal na wciskanie pedalu w podloge ;)

Bledy usuwam na czuja magicznym pokretlem I Drive :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ja pewnie bede mial narazie 15. Ale jak piszesz 10 to nie zle liczylem na sporo wiecej mimo ze czytalem dane producenta.

Ale wiesz jak jest tam chyba prowadza manekiny jakies nigdy nie zdazylo mi sie palic tyle co pisali a tu wychodzi mniej niz podaja :) tylko sie cieszyc

Pozdrawiam i narazie dziekuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hmmm mi pali w miescie okolo 15/16 ale nie mam lekkiej nogi noi wrocław i automat robi swoje na trasie całkiem przyzwoicie z nieoszczędzaniem trasa lublin wrocław - bez autostrad :) wyszlo srednio 8,6

moze ktos mi cos podpowie jak zmniejszyć spalanie w miescie - może mam jakąś usterke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po pszerwie

ja ciagle nie kupilem wymazonego autka no ale czekam za akcyza nzm zniknie a czytalem ze od 01 09 juz jej nie bedzie jak dokladnie sprawdzilem to wychodzila mi na ten motor 18,6 wiec masakra a znalazlem fajne autko w niemieckim salonie BMW za 17000eu lepszy rocznik i mniejszy przebiek.

co do spalania to moja dziewczyna miala mazde ktura jej palila 8-9 ta sama mazda u mnie spalala niecele 5l oczywiscie dizelek

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesla z USA? Ogolnie nie polecam, w styczniu szukalem i duzo to auta po mega dzwonie, po jakis podtopieniach itp. Inna sprawa jak sie jedzie samemu obejrzec, ale to od razu o wiele wyzsze koszty no i trzeba miec tam jakiegos przewodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesla z USA? Ogolnie nie polecam, w styczniu szukalem i duzo to auta po mega dzwonie, po jakis podtopieniach itp. Inna sprawa jak sie jedzie samemu obejrzec, ale to od razu o wiele wyzsze koszty no i trzeba miec tam jakiegos przewodnika.

disla nie bo tam malo takich smmiga :/ Ale 30 bezynke to mozna naprawde za fajne kase ostatnio z gosciem rozmawialem co zajmuje sie tym i roznica w cenach to ok 30 tys zl :) Dam przyklad moj kierownik budowy sciagnal auto ze stanoe dodza 3.3 l na gotowo wyszlo mu 35 tys zl Popatrzylem na allegro najtanszego znalazlem za 65 tys zl wiec chyba jest roznica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he no co do spalania to wiesz jak cisnie od swiatel do swiatel na max 2 biegu myslac ze zdazy :) a ja mam okolo 50 km do firmy ale jade m-in obwodnica wiec juz mniej troche.

Co do aut ze stanow to mam kumpla ktury od lat jezdzi takowymi autami no mnie to nie bieze jakos no niewiem mial dodge i inne takie tam a teraz jezdzi mercedesem R

Wszystko w bezynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm

co do cen aut z USA to tez slyszalem ze warto wyzej wspomniany znajomy zaplacil za tego R misia niecale 80 000pln dodam ze 2008r.

Z tym ze dosc dlugo czekal na niego a tam zostal kupiony z ubezpieczalni po prostu odzysk kradzionego auta.

Co sie z tym wiaze polowa czesci nie dotarla do polski wiec musial kupic je tu u dilera.

Jak mowil cena miala byc o okolo 20% nizsza. Jak mowi to nie wszystko zamowic i czekac trzeba jeszcze troche poswiecic temu czasu a ja niemam czasu a jak juz go znajde to wole spedzac go z moim synkiem w prawdzie znajomy ma 3 dzieci no ale pracuje na platwormie wiertniczej czyli miesiac tu a miesiac tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas robi swoje bo na takie auto przeba czekac ok 1.5 miesiaca a co do spalania zawsze jest opcja Zagazowania :) Moj Znajomy sciagnol juz duzo aut i nie bylo taki problemow jak opisales poprostu trafil na goscia ktory robi dobre walki na takich ludziach ktorzy ida w ciemno :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy kolega sprowadzal juz za posrednictwem tej firmy autka i bylo z nimi wszystko ok no a teraz uparl sie na tego R wiec znalezli mu to co akurat bylo czyli autko z ubezpieczalni odzyskane po kradziezy no chyba na czesci bo jak widzialem je po raz pierwszy to do polowy bylo rozebrane znaczy fotki widzialem.

wiele z owych czesci dojechalo do PL. Niestety nie wszystkie.

Powiem jedno kumpel jest od lat wielbicielem amerykanow no a w chwili obecnej jezdzi niemcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze napewno masz racje z tymi autkami no co niekture bardzo mi sie podobaja tylko narazie potrzebuje autka solidnego z szeroko rozumianym serwisem z pelna dostepnoscia do czesci itd. Jak juz muj syn zacznie za mnie pchac ten wuzek to sobie pewnie takowe kupie ale raczej klasyka narazie synek konczy 4 latka :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa i tak dodam wazna jak dla mnie rzecz. Ty masz o wiele wieksza gaze ode mnie na zakup auta, wiec szukaj tylko takiego z m-pakietem. Ja zalowalem kilku tysiecy i teraz zaluje, bo jak nawet jak wymienie zderzaki to cenowo wyjdzie mi na to samo :/ A m-pakiet o wiele bardziej polepsza wizerunek auta :) nawet o bardzo wiele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O r wlasnie takich zeczy niewiedzialem.

Co do szukania ja niewiele czasu mam na to ale wynajolem 2 niezalezne powiecmy firmy kture szukaja dla mnie autka w niemczech.

W zwiazku z tym co kilka dni na mailu mam nowy zestaw zdjec z cena i przebiegiem. Niemniej jednak po autko pojade osobiscie, no jednak tak to jest ze musze widziec co kupuje:) Prawde mowiac podobala mi sie ta warszawska no tylko ten przebiek po 3 latach u mnie miala by ponad 300 000przebiegu wiec troche duzo i tym razem ja mialbym problem ze sprzedaza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...