Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

zna ktoś może jakie warunki muszą być spełnione aby włożyć zestaw ksenonów do lamp np. K-6000 słyszałem że musi być jakiś atest bo dowodzik mili panowie mogą zatrzymać podobno też spryskiwacze muszą być może ktoś ogarnia temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no tak mordulec,ale przeglądy

Na przeglądzie mówisz że to fabryczny ksenon :) masz spryskiwacze + soczewki i jest gitara

Najgorszy wariant jak zaczniesz się "chwalić" jakimś kserowanym chińskim atestem , wtedy to sory ale wątpie zeby ktoś chciał to podbić na przeglądzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam k-5000 lub 6000 nie pamiętam już ale fioletem nie dają no właśnie różne wersje słyszałem

spryskiwacze to wstawię już na m-ke zderzak bo ten nie daje rady wizualnie :) a co do oślepiania to chyba nie jest najgorzej bo jak do tej pory nikt mi się nie rewanżuje długimi ;) ale najbardziej się

obawiałem kontroli drogowej i przeglądu

a tak na marginesie ma ktoś do sprzedania spryskiwacze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przeglądzie mówisz że to fabryczny ksenon :) masz spryskiwacze + soczewki i jest gitara

Najgorszy wariant jak zaczniesz się "chwalić" jakimś kserowanym chińskim atestem , wtedy to sory ale wątpie zeby ktoś chciał to podbić na przeglądzie :)

Mi facet w Polkowicach nie podbił przeglądu z powodu nie działających spryskiwaczy xenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby wymagane sa spryskiwacze ale jak zalozysz sobie jakeis atrapy to nie przyczepia ci sie... ostatnio jak mnie zatrzymali pamowie "policianty" to o to pytalem i mowili ze nigdy nie slyszeli o zadnych spryskiwaczach na ksenony :D zalezy jak trafisz :D ja sam planuje ksenony (cos kolo 8000K) ale narazie musze odlozyc ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to najlepiej nie prowokować kontroli drogowej.

Ksenony max do 6000-powyżej to juz robi sie niebieskie.

Granice światło-cień ustawić na przyrządzie kapke niżej niż dla zwykłej żarówki halogenowej.

Jeśli na trasie widzimy z daleka kontrole to opuszczamy je jeszcze bardziej bo policja zwykle stoi na prawym poboczu.Brak kontroli-podnosimy je do normalnego stanu.

Forest-w Oławie pod nosem jest stacja diagnostyczna gdzie pan napewno nie robi takich problemow ze spryskiwaczami.

Ja ich u siebie nie mam a na przegląd jadę ekstra umytym autem(ale nie prosto z myjni).Ksenony jakos tak normalne sie wydają wtedy i nie kontrastują tak z nadwoziem.

Ksenony mam od 3lat i sporo kontroli ,żadna nie dotyczyła świateł.Pamietam ze policja miala sie za to brać juz chyba ze 2lata temu-dalej sie nie bierze.

Rozmawialem z policjantem(kumplem)i mówił ze przywalają sie do świateł jak ktoś nap...la po oczach lub trafią na pękniety klosz a w innym przypadku odpuszczaja.Nawet spryski ich nie interesuja.Rada jedna by zamaskować przetwornice i utrzymywać ze to oryginalny ksenon,jak sie trafi na słuzbiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby wymagane sa spryskiwacze ale jak zalozysz sobie jakeis atrapy to nie przyczepia ci sie... ostatnio jak mnie zatrzymali pamowie "policianty" to o to pytalem i mowili ze nigdy nie slyszeli o zadnych spryskiwaczach na ksenony :D zalezy jak trafisz :D ja sam planuje ksenony (cos kolo 8000K) ale narazie musze odlozyc ten temat...

ja akurat trafilem na takiego znawce ze nawetv nie mialem poco buzi otwierac ;/;/;/ zabral mi dowod za zle oznaczenia na kloszu od swiatel dziennych :/;/;/ ale to malem za swoje bo chwycil mnie jak smigalem na samych halogenach gdzie mam palniki 8000k :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spryskiwaczy, to ja tam osobiscie zawsze mialem w E46 wylaczone spryskiwacze kloszy, bo po prostu sikaly mi na szybe i cala maske obzygiwaly i cholernie mnie to draznilo ;)

Co do barwy, kumpel ma 4000k i wyglada to jak fabryka, osobiscie mi sie najbardziej podobaja.

Rowniez jestem ciekaw jak to jest z bialymi ringami, bo na dniach przerabiam swoje. Zna ktos temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

z xenonami to najlepiej nie przesadzac zeby za niebiesko nie byly no i te spryskiwacze trzeba miec i niech spadaja. a co do ringow to uwazam ze nie powinni sie czepiac. na dobra sprawe w dzien ich praktycznie wogole nie widac, w nocy z daleka w sumie tez no i przeciez nowe modele maja ringi w standardzie wiec uwazam ze nie powinno byc problemow. zawsze mozna przyszklic i zrobi wlacznik tylko do ringow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat trafilem na takiego znawce ze nawetv nie mialem poco buzi otwierac ;/;/;/ zabral mi dowod za zle oznaczenia na kloszu od swiatel dziennych :/;/;/ ale to malem za swoje bo chwycil mnie jak smigalem na samych halogenach gdzie mam palniki 8000k :)

pamietam edu :) po drodze na zlot straciles dowod ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke info technicznych

* lampa wcale nie musi byc projekcyjna (soczewkowa) aby orgialnie byla przystosowana do zrodla swiatla wyladowczego (xenon) np. volvo, laguna II

* tradycyjna lampa wcale nie musi miec gladkiego szkla, aby rowniez byla na xenonie np. merc e-klasse pierwsze

* wg przepisow lampy xenonowe musza byc zainstalowane wraz z ukladem czyszczaco-myjacym (spryski) oraz regulacja (przepisy dopuszaczaja regulacje reczna z wnetrza pojazdu, niekoniecznie musi byc samopoziomowanie)

* spryski sa przydatne, wg mnie niezbedne, gdyz swiatlo xenonowe jest kilkakrotnie mocniejsze od halogenowego, przez to bardziej sie rozprasza na brudnej szybie lampy, szczeglnie zima jazda bez spryskow jest uciazliwa, gdyz z brudnymi kloszami na xenie widzimy mniej niz na zwyklej zarowce.

* lampa musi miec wybita homologacje do zrodla swiatla xenonowego (HC, HR lub HC/R)

* montujac hida w zwykla soczewke, chociaz przerobic przeslone aby uciac prawe gorne widmo swiatla (ostatecznosc), ja polecam wsadzenie soczewki ori xenonowej, ktora lepiej "oddaje" swiatlo, ktorej ogniskowa jest wyliczona do palnika xenonowego

* najlepsze palniki to ori philips lub osram, hidy w 90 na 100 nie trzymaja norm, nie trafiaja w ogniskowa soczewki, gorzej oswietlaja!!!

No i wspolczuje wszystkim hidowcom, bez rozumu, bo wlasnie sa prowadzone szkolenia diagnostow, oraz policjantow drogowki na badanie pod katem HID'ow

Maja punkt po punkcie wyliczone co i jak sprawdzic, takze bedzie panowie gorzej dla niektrych z Nas:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz widze moja rozmowe na przegladzie jak wrzuce ksenon i spryskiwacze dla picu zamontuje

diagnosta : a ten ksenonik?

ja : panie soczewa jest spryskiwacze są jest ok

diagnosta : ale to tak nie moze byc bo to nie fabryczne

ja : jak nie fabryczne jak fabryczne w e34 byly montowane ksenony

diagnosta : w 92 roku ?

ja : pan sie wczoraj narodzil ze nie wie o tak logicznych sprawach ?

i w tym momencie bede myslal gdzie jechac do innego zakladu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zawsze można sobie złożyć xenony nawet o mocy 8000 bez spryskiwaczy i samopoziomowania. Później wystarczy tylko przejechać przez zachodnią granicę i przekonąć napotkanego policjanta, że prawo jest po Naszej stronie.

Niestety ta postawa jest zaraźliwa i drogówka po tej stronie Odry też przestaje być przyjaźnie nastawiona do domowego rękodzieła.

To tak jak z promilami - na pewno mnie nie zatrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pytanie prawne:

Czy montując ORI wycieraczki i system spryskiwaczy na reflektory w E30 mogę się pokusić o HID'y?

Czy jest szansa na obronę swoich racji przy ew. sprawie w sądzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...