Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co ja slyszalem od ludzi posiadajacych takie xenony, to coraz ciezej jest przekonac Pana Wladze. Jesli jeszcze jest auto, ktore moglo byc wyposazone w xenony w opcji, a przetwornice sa niewidoczne to mozna nasciemniac ze jest ori. Ja ostatnio walczylem z montazem xenonow, nie do swojego auta, ale po 4 probie stwierdzilem, ze zalozy sie jakies pozadne zarowki i tyle. Moze ja mialem takiego pecha, ale zakladalem xenon na soczewke i swiecil na zgnila zielen...

A ja wlasnie jestem ciekawy, bo przeciez z tego co sie orientuje rzadko ktore auto ma wycieraczki reflektorow, np. moje E60 ma spryskiwacze, ale nie ma wycieraczek. Czyli wychodzi na to, ze te wycieraczki to maja byc tylko w przypadku dokladanego? Co jak co, ale przepisy dot. montazu xenonow, przyciemniania szyb itp. w ogole nie sa sprecyzowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z racji tego że sam jestem posiadaczem takiego zestawu ksenonów w buni to temat zdrowo przemaglowałem pod kątem prawnym i sprawa wygląda następująco ;

policjant się nie przyczepi nie zabierze dowodu ani nie nałoży mandatu w przypadku gdy posiadamy zaświadczenie ze stacji diagnostycznej że lampy są zgodne z przepisami i normami w zasadzie nie musimy sie na tym znać czy ma być system samopoziomowania ,czy mają być spryski itp. itd. mamy mieć tylko zaświadczenie i sprawa załatwiona

druga rzecz że w przypadku gdy będziemy mieli kolizję wypadek możemy mieć wielkie kłopoty w przypadku niezgodności świateł, firmy ubezpieczeniowe często zaczynają się tego czepiać bo jest to podstawą do nie wypłacenia odszkodowania a i mogą być problemy z osobami które brały udział w wypadku i ciąganie się po sądach o odszkodowanie dla takich osób

generalnie najlepiej uzyskać zaświadczenie od diagnosty bo przepisy są niejasne jeżeli chodzi o montaż zestawów HID w autach używanych bo można przecież wstawić zestaw do BMW -30 z 1982roku wiadomo że fabrycznie takiego zestawu nie było ale można taki założyć zgodny z europejskimi normami tylko trzeba uzyskać zaświadczenie na przeglądzie technicznym

regulamin nr48 EKG ONZ mówi o systemie oczyszczania lamp nie precyzuje czy mają być wycieraczki ale to i tak niby nie dotyczy zestawów dokładanych tylko nowych zestawów fabrycznych dla nas jest potrzebne jak napisałem wyżej

Edytowane przez mariusz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ja niemam zaświadczenia ale takie zaświadczenie rozwiązuje problem legalności kwestia dobrego bajeru z diagnostą

kosa z tego co wiem to szkła muszą być gładkie a lampa pod soczewkę i z oznaczeniem, wychodzi na to że trzeba by kupić lampy jakby specjalnie robione pod tuning np. e-30 co pewnie nie jest tanie o ile takie są w sprzedaży ale tak jak pisze wyżej jak jest zaświadczenie od diagnosty to kwestie techniczne cię nie interesują

Edytowane przez mariusz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle sie do kolesia przyczepili.

Ale tak jak tam pisali inni ja bym po prostu poprosił o drugi patrol bo jeżeli wg. VINu auto ma xenon to nie mieli prawa zabrać mu dowodu. Pewnie piesek czegoś nie usłyszał na szkoleniu albo przysnął w jego trakcie :D

A ja sobie odpuszczam zenka. Mam nowe soczewki i porządne żarówki i jest gites :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wg. VINu auto ma xenon to nie mieli prawa zabrać mu dowodu
ale Lijo czytałeś cały temat? Jesli nie ma oznaczenia DC na lampie, czyli że jest przystosowane do ksenona to mogą mu zabrać dowód. Jeżeli ktoś zmienił lampy, bo np.miał dzwona i założył nieoryginalne to chyba pies miał rację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a prawda jest taka,że jak się jakaś łajza uprze,to i tak ci zabierze dowód

http://7er.pl/showthread.php/14468-Zabrali-dow%C3%B3d-za-niby-nie-oryginalny-ksenon-pomocy

heh dlatego napisałem zaświadczenie i żaden niedoszkolony piesek dowodu nie zabierze z tym 7er chyba było coś nie tak bo tak jak mu napisali drugi patrol wezwać można jeszcze skargę napisać do komendanta wojewódzkiego uzasadnić temat i kilka innych sposobów ale jak jest się pewnym że wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, ze nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu :/ ja tam jestem za braniem dowodu w momencie gdy xenon jakiegos tam jegomoscia tak daje po oczach, ze oslepia wszystkich z przeciwka, jak ten xenon jest ok i widac ze wlasciciel sie natrudzil zeby to jakos wygladalo to dawalbym spokoj. No bo fakt jest taki, ze nie kazdy dokladaniec jest do bani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-34Patryk wystarczyło uzyskać zaświadczenie od diagnosty i masz w d....ie jakie jest oznaczenie na kloszu itp. policjant nic tu niema do gadania jeżeli uważa że tak nie jest może czepić się zakładu diagnostycznego ,diagnosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, ze nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu :/ ja tam jestem za braniem dowodu w momencie gdy xenon jakiegos tam jegomoscia tak daje po oczach, ze oslepia wszystkich z przeciwka, jak ten xenon jest ok i widac ze wlasciciel sie natrudzil zeby to jakos wygladalo to dawalbym spokoj. No bo fakt jest taki, ze nie kazdy dokladaniec jest do bani...

czechu tu masz rację dobrze ustawione światła to podstawa bez względu czy to HIDY czy halogenowe każde oślepiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uwazacie ze tak latwo od diagnosty wyciagnac takie zaswiadczenie? U mnie w miescie juz coraz czesciej podbicie papierow za zabrany dowod wziac, bo kazdy sie po prostu obawia o swoj wlasny tylek. A jak sie okaze, ze koles dal takie lewe zaswiadczenie, no to ma mokro. Ja sie im w tym przypadku w sumie nie dziwilbym. Poza tym, pierwsze slysze, ze mozna dostac takie zaswiadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

ale mariusz13,takie zaświadczenie też można podważyć,sama pieczątka diagnosty o sprawności auta powinna być takim zaświadczeniem,ale spróbuj to powiedzieć jakiemuś nawiedzonemu psiakowi,że przecież masz ważny przegłąd,to jeszcze diagnoście problemów narobi,jego nie interesują twoje papiery,tylko jakieś ich instrukcje, znaczki na lampie,nie ma ich,ma podejrzenie,że lampy są przerabiane,i możesz wzywać kogo chcesz ,z systemem nie wygrasz,i to jest chore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uwazacie ze tak latwo od diagnosty wyciagnac takie zaswiadczenie?
właśnie o to chodzi. Stracić uprawnienia diagnosta może bardzo szybko, a na tym im nie zależy. Jak jeszcze robiłem przeglądy w Polsce to były takie akcje, że psy ustawiały się 200-300metrów od SKP i czekali na wyjeżdżające auta po przeglądzie, brali na bok i takie rutynowe sprawdzenie, opony, wszystkie światła, czy szyby nie są przyciemnione, wycieki oleju itd. Jak cos było nie tak, a przegląd podbity 5 minut wcześniej to diagnosta miał pozamiatane. I skończyły się przeglądy podbijane za flaszkę. Czym będzie diagnosta bez uprawnień? Może zostać mechanikiem, ale to juz nie ta sama kasa i robota cięższa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki w takim zaświadczeniu pisze sie numery (tak powinno być)bo normalka że na przegląd mogę pojechać z zestawem git a po przeglądzie wyjmuje zestaw kolegi i wkładam swój nie do końca idealny podobnie jak z oponkami po przeglądzie wkładam łyse bo lecę na lotnisko dajmy na to bokiem polatać i miśki mnie złapią to co winny diagnosta ? mogłem je zmienić, podobnie jest z lampami

uwierzcie może we wro i okolicach tak jest że diagności się boją ale po mniejszych wioskach tak jak u nas jest walka o klienta i jeszcze duuuużo można :P pewnie do czasu

Edytowane przez mariusz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

no dobra,ale co on ci napisze w takim zaświadczeniu,że masz sprawne oświetlenie?że xenony są oryginalne?łapią cię miśki,zabierają dowód,odwołujesz się i sprawa trafia do sądu,sąd powołuje biegłego diagnoste i zgadnij co on orzeknie?chodzi o to,że nie ma przepisów,które regulowałyby tę kwestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie upierdliwy misiek to sprawa może się skończyć w sądzie ale 99% miśków da sobe spokuj zadowoli się zaświadczeniem a w zaświadczeniu wystarczy wpis że lampy są zgodne z normą europejską i przepisami unijnymi a na kloszu może wtedy być napis "i love you " i policjantowi nic do tego gdzieś przeczytałem taką wypowiedz rzecznika policji nie twierdzę że tak na pewno jest wszystkie informacje wyczytałem w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Widzę dyskusja się zrobiła konkretna a sprawa jest właściwe bardzo prosta :

Policjant ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny właściwie w każdej sytuacji w której uzna , że auto z jakichś przyczyn jest nie sprawne , może stwarzać zagrożenie w ruchu drogowym itd itp .... tyle że powód zatrzymania musi wpisać w pokwitowanie.

Jeśli wszystko jest Ok z samochodem a Pan policjant wykazał się nadgorliwością to płacimy te 20zł za przegląd , odbieramy dowód .... i śmigamy poskarżyć się na policjanta , najlepiej w formie pisemnej do komendanta wydziału ruchu drogowego.

Prawo w tej i nie tylko w tej kwestii jest w naszym kraju poddawane interpretacji pod konkretne zdarzenie , wiec w skrócie mówiąc jak będzie chciał zabrać dowód to i tak go zabierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Mordulec któryś polityk powiedział Polska to dziki kraj

Trudno nazwać to dzikim krajem skoro niby wszystko jest zgodne z literą prawa ......... kraj mamy spoko ....... tylko ludzie którzy tworzą prawo nie maja o tym zielonego pojęcia ..... dlatego jest jak jest ... wszystko można interpretować w zależnie od sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...