Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy jaki masz dokladnie model auta, bo np w E46 wszystkie szyby maja juz fabrycznie 25% przyciemnienia szyb, wiec nawet jak przyciemnisz najslabsza folia to i tak przekroczysz limit 30%. Ale jak dobrze pogadasz to Ci dowodu nie wezma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh czechu ma racje...tak czy siak przekroczysz dopuszczalną wartośc......ja wybrałem w miare bezpieczna opcje....zmarnowałem z 2 folie za 15 zł ale nauczyłem sie sam przyciemniać:):) mam przyciemnione folia z ok 15 zł....większośc widziała jak wygląda w realu....mniejsza z tym....jeszcze nikt sie nie przyczepił...nawet jak to po prostu ładnie przeprosze...jak będzie upierdliwy to poprostu zerwe przy nim....15 zł i znowu będą czarne :twisted: dla mnie albo ciemno albo wcale :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przyciemniałem sam w swoich autach i ojca busie, ale po roku czy dwóch ta folia zwyczajnie blaknie, więc jak dla mnie to bez sensu, w lodówce dałem 350zł i profesjonalnie zrobili to folią z gwaracją na 8 lat, że nie straci koloru. Efekt o niebo lepszy. Nigdy więcej nie będę przyciemniał sam. Wracając do tematu, miałem również przednie ciemne i jeździłem tak ok.rok czasu, myślę że to szczęście, bo w moich rodzinnych stronach też bardzo uczuleni sa policjanci na ciemne szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie albo ciemno albo wcale :twisted:

rowniez sie pod tym podpisze. sam zamierzam sie zabrac za swoje szybki. Willi jak przyciemniales szyby to wyciagales je z drzwi czy na aucie? ptyam bo w paru autach juz to robilem wlasnie ta magiczna folia za 15zl ale w kazdym przypadki szyby wyciagalem a w bmw to troche inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie wyciągałem.....mi chodziło bardzie o ekonomiczne podejście.....mam juz od początku wakacji folie i dalej są czarne...nie wiem jak zachowają sie poźniej bo niedługo je ściągam do przeglądu i zakładam ponownie po przeglądzie.....wiadomo są folie lepszej marki...dajmy nawet 100 zł za folie to i tak będzie taniej niż "zawodowcy" za 350....gwarancja na kolor??jak cos to i tak daje ja producent a nie zakład który je montuje wiec droższa folia tez bedzie miała ta gwarancje...przynajmniej tak mi sie wydaje....głównie chodziło mi o to że jak ktos sie delikatnie mówiąc dopierd*** to po prostu ściągam 15 zł z szyby....a nie dajmy 200....a w nastepny dzień zakładam ponownie....co innego na tył....to tak kupiłbym drogą folie bo mam pewność że nikt sie do niej nie czepi i warto w nia inwestować.....jedni wyjadą z podwórka i juz maja nie dośc że po folii to jeszcze po dowodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy.....to nie u mnie w miescie bo niebiescy puścili cynk do stacji ze mam ciemne szybki i maja mnie z nimi nie przepuszczać....śmieszne?ale prawdziwe....ja na wakacjach to zazwyczaj przynajmniej raz w miesiącu mam kontrole....;pteraz paru kolegów wstąpiło do niebieskich i powoli daja sobie siana:) a ogólnie to przeglądy robie porządnie żebym wiedział co mam do wymiany:)czekam tylko na papierek od homologacji zbiornika i raczej puszczam na giełdzie moje maleństwo:(3 lata o nią dbałem jak mogłem i czas na qupejke na zime zebym miał co robić w garażu....najlepiej delikatnie przerysowaną albo pukniętą:P sory za of

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Willi230, zgadzam się że lapiej ściągnąć folię za 15zeta niż za 350, ale mówię, że miałem taką folię za 15 i taką za 350 i różnica jest kosmiczna. Dlatego tak jak piszesz to dobry pomysł, tył zrobić porządną folią, a przód gównianą, na wypadek jakby trzeba było zdjąć :) Gwarancję na kolor daje producent, ale facet który ją zakłada będzie musiał założyć nową jeśli ta stara wyblaknie w ciągu tych 8 lat prawda? Pozdrawiam i życzę jak najmniej spotkań z policją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę :) Chociaż tył jest trudniejszy niż przód jesli chodzi o demontaż. A dobrze byłoby żebyś schował folię parę cm poniżej tapicerki i lekko w uszczelkę szyby po bokach. Nigdy do samego rantu, 2-3mm musi zostać gołej szyby bez folii, ale to pewnie wiesz. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę :) Chociaż tył jest trudniejszy niż przód jesli chodzi o demontaż. A dobrze byłoby żebyś schował folię parę cm poniżej tapicerki i lekko w uszczelkę szyby po bokach. Nigdy do samego rantu, 2-3mm musi zostać gołej szyby bez folii, ale to pewnie wiesz. Powodzenia.

wiem wiem, troche juz sie w to bawilem. dzieki bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chciałbym zapytać ile u Was biorą za przyciemnienie szyb całego tyłu w e39 sedan szyb jest 5 tylna i po dwie w tylnych drzwiach u mnie bez wyciągania wołają min 400zł czy to dobra cena czy macie namiar na jakiś zakład gdzie zrobią bez wyciągania i taniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...