Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,przede wszystkim, P

pytanie dotyczace nawiewu w e30happy_bmw jak wiemy nawiew to standard ze przestaje dzialac w kantach,wiecznie cos to łozyska jakies,to szczotki itp ...no i raz przestal,potem drugi...trzeci i az do momentu kieidy wyjechalem za granice czyli jakies 2msc temu.wrrrrr zmienilem przekażniki,sprawdziłem bezpieczniki,sprawdziłem wentylator na krótko oczywiście działa ,wymieniłem potencjometr,wymienilem rezystor. o cieplym powietrzu moge zapomniec nawet jesli jade ,leci tylko zimnoooooooo. Dodatkowo posiadam wentylator elektryczny bez viska co moze mi utrudnic prawidlowe odpowietrzenie silnikam,robie z pamieci i wszystko gra.Gdy jade mam minimalnie przed polowa nawet w lato a w korkach czy na dluzym postoju(do 15min) musze zalaczyc wentylator przy tej temp jaka panuje teraz wiec pewnie dobrze odpowietrzylem.

Moje pytanie brzmi, pewnie sie nasuwa samo...gdzie tkwi problem...? :(

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego moze cosik sie zatkalo... Nie wiem dokladnie ale kolega mi mowil ze sa jakies srodki do oczyszczania ukladu chlodzenia z osadu... Jak robil to w swoim audi to ponad kilogram jakiegos syfu wyplukal... Wtedy tez mowil ze auto szybciej i duzo mocniej dawalo cieplo do srodka... Nie wiem tylko jakiego preparatu uzywal a nie mam mozliwosci zapytania go poniewaz jest gdziesz za granica i nie mam z nim kontaktu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie , tu chodzi bardziej o mechanike,poprostu przestal nawiew dzialac i lusterka elektryczne,jak wyzej pisalem przekazniki itp wymienialem,slyszalem cos o czym gdzie w nagrzewnicy wiem ze jest rezystor ktory juz wymienilem...ale cos tam jeszcze oprocz tego jest:( nie mam pojecia co i gdzie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o cieplym powietrzu moge zapomniec nawet jesli jade ,leci tylko zimnoooooooo
więc dla mnie jest napisane że powietrze leci ale zimne. Czyli nie puszcza płynu na nagrzewnicę, zaworek zamknięty, bo jeśli układ byłby zapowietrzony to chociaż trochę ciepłego by leciało, a przy zwiększeniu obrotów nawet trochę cieplejsze. Jeśli nie rozumiem wypowiedzi i faktycznie wentylator nie działa to już inna historia, sporo sprawdzania, ale wiekszość kolega sprawdził z tego co napisał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo wspomne jeszcze raz o tych lusterkach elektrycznych,ze przestaly rownoczesnie dzialac razem z nawiewem.Mam ciekawie rano na 20 minut farelka i dopiero jazda do pracy 60km w taka zimnice:) czasami mysle ze dobrze sie hartowac w taki sposob,hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wychodzi na to, że swap wykończył Ci lusterka i wentylator :) A tak poważnie to nieciekawa taka jazda. Na pewno sprawdziłeś wszystkie bezpieczniki? A od lusterek próbowałeś rozebrać ten przełącznik którym sterujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Mam ciekawie rano na 20 minut farelka i dopiero jazda do pracy 60km w taka zimnice

Polecam cos takiego: http://allegro.pl/plandeka-pokrowiec-na-samochod-rozmiar-xl-nylon-i1314529329.html

oczywiscie link przypadkowy ja kupilem taki pokrowiec rok temu i przy mrozach auto mam gotowe do jazdy w 30sekund zero szronu lodu zamarznietych szyb.... Rewelacja...

Zaklada sie ok 1min. Jesli nie mieszkasz na dzielnicy zbojow dziwek i zlodzieji to jako srodek dorazny idealne i jako sposob przetrwania zimy :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale farelka w 20 minut roiu cuda z szybami....sa czyste jak łza a suche jak pisaek na saharze,hehe a co do plandeki to dobry pomysl ale chyba do swiat bede musial przez to przejsc bez ogrzewania. to tak jak na syberie by mnie zrzucili i kazali konno jezdzic,wrrrrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poważnie to nieciekawa taka jazda. Na pewno sprawdziłeś wszystkie bezpieczniki? A od lusterek próbowałeś rozebrać ten przełącznik którym sterujesz?
bezpieczniki sprawdzone,przekazniki po 3 razy,w sumie za kazdym raze na to patrze gdy zabieram sie do szukania przyczyny . probowalem nawet na krotko z przełacznika i tez nic,tak jak by prad poprostu nie mial drogi do wlasnie przepłacznika, wrrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiązka wchodząca do drzwi nie jest przerwana, może jakieś kabelki się zwarły, chociaż wtedy powinno wywalić bezpiecznik... Ja bym na chwilę pociągnął kabel od wiatraka bezpośrednio, zrobił jakiś pstryczek tak jak masz do wentylatora chłodnicy i załączał ręcznie, zawsze to będzie nadmuch, a jak będziesz miał czas i pomysły żeby to zrobić normalnie to wtedy naprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem juz o tym, i to jest chyba nejlepsza opcja,wiem ze dodatkowo bedzie potrzebny przekaznik na przełacznik,chyba ze bedzie zalanczany chwilowo wiec moze sie nie spali:) dzisiaj zrobilem 250Km i zmarzlem dobrze,ciekawi mnie jeszcze brak cieplego powietrza podczas samej jazdy,powinno dmuchac samo z siebie ciepłe czy moze byc przyczyna w samej nagrzewnicy,wyciaglalem silnik zprzed wyjazdem,,odpinalem przewody od nagrzewnicy i moze nie jestem w stanie odpowietryc samej tej nagrzewnicy.Hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DzIała wszystko:D:D poprostu wiadomośc z miasta" Sebastianie zmostkuj piny na przekazniku" tez tak zrobilem ale ciekawi mnie teraz czemu tak własnie działa, a nie działało przy wymianie przekażników? hmmm nastpna rozkmina,hehe Chodze juz 2 dzien z uśmiechem jak banan na twarzy:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat niedzialajacego nawiewu i zimnego powietrza zakonczony..by naprawic wogole dzialanie nawiewu spielem dwa piny na przekazniku razem na krotko ... dziala:):) co do braku cieplego powietrza to weze od nagrzewnicy byly na odwrot,dolalem rowniez wody bezposrednio do niej:) dobre odpowietrzenie i juz po 3 km mam ciepelko aucie.Dzieki za pomoc wszystkim:)

Edytowane przez flypaperr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...