Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi, więc pisze...

Jadę sobie do 80 km/h - wszystko OK. Od 80 km/h zaczyna mi drżeć kierownica i drży coraz mocniej im szybciej jadę. Ze względu na aurę i jazdę w mieście nie przekroczyłem 100 km/h, więc nie wiem, co później.

Co to może być? Maglownica? Coś w zawieszeniu? Felga + opona (FAKT, mam je raczej kiepskiej jakości, do wymiany).

Coś się Wam nasuwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe zle wywazone kola, albo krzywa felga- ale wydaje mi sie ze takie rzeczy czulbys nawet przy mniejszych predkosciach. moga to byc powybijane sworznie- ja tak mialem ze najpierw bicie w kierce zaczynalo sie przy 120, potem przy 90 a pod koniec 70-80km/h. ale po wymianie sworzni wszystko minelo. jak chcesz to sprawdzic to podjedz sobie na jakas stacje diagnostyczna i sprawdz swoznie. taki zabieg- okolo 20zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Tato mial identyczna sytuacje w E39, przy podobnej predkosci zaczynaly sie drgania na kierownicy ktore przy wiekszych predkosciach znikaly, tak jak juz pisal E34-Patryk przyczyną okazały sie zle wywazone kola, wiec ja rowniez bym zaczal od porzadnego wywazenia kol.

Edytowane przez Kosa325i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas zmiany opon okazało się, że zarówno felga (felgi?) jak i opony są lekko zwichrowane. Czy w wypadku problemu z felgami / oponami nie powinno być problemu przy małych prędkościach, a zanik przy większych?

Co do sworzni, to niedawno było sprawdzane zawieszenie i wymienione były dwa wahacze... Pojadę chyba na diagnostykę i zobaczę o co chodzi jakby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuacje. Strasznie mi telepało cała budą, myłślałem ze felgi do wyrzucenia, stały z 4 miesiące w garażu. Jak przyszła zima chciałem je oddać do "gumiarza" w rozliczeniu za oponki bo mysle nic z tego nie bedzie. Facet do mnie mówi zebyśmy spróbowali załozyć na nie zimówki, wyważyc jeszcze raz, zobaczymy co sie stanie. Wrzuciliśmy, szybka rundka i miłe zaskoczenie, brak wibracji, wina była w złym wyważeniu. Od 3 tygodni te 16'tki latają z zimówkami i jest ok, żadnym wibracji a poprzednio jeździc sie nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponownym wyważeniu w piątek jest teraz OK. Ale tak czy siak opony jakie mam są już dezelki, a i felgi wymagają prostowania... Dla tego w tym tygodniu zamiana na 16" i 225/55 - wszystko nowe! :-)

Może ktoś chce tanio 17" felgi do renowacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...