Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Emisja spalin podczas jazdy na gazie


NetSerwer

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś na badaniach technicznych wyszła mi dobra emisja spalin na benzynie i silnie (albo raczej SILNIE) przekroczona emisja przy jeździe na gazie. Mam STAG'a 200, a badanie było na absolutnych resztkach w zbiorniku gazu.

Ktoś wie, co zrobić, żeby to poprawić??? Czy grozi to czymś dla silnika?

Rany, ten gaz to ciągle dla mnie czarna magia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do gazownika, moze dawka jest nie odpowiednia? U mnie np CO2 jest w normie. Jak dawka jest nie odpiwiednia może być za duża temp. w komorze spalania co moze doprowadzić do wypalenia gniazd zaworowych, zaworu a nawet wypaleni dziury w tłoku w skrajnym wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z gazownikami, gdzie po nowym roku oddaję samochód na przegląd i powiedzieli, że kiepski wynik mógł wynikać z tego, że po przejściu z benzyny na gaz przez chwilę silnik pracuje i na gazie i na benzynie i dopiero po ok. minucie pracy na gazie stabilizuje się na tyle, żeby pokazać właściwe wyniki. Mi na stacji diagnostycznej liczyli z 15 sekund na benzynie i 2500 obrotów, a później przeszedłem na gaz i to samo - 15 s + 2500 obrotów.

Po przeglądzie pojadę jeszcze raz i sprawdzę (pal licho te 15 zł ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na przeglądzie tez powiedział ze wynik co2 jest za wysoki i pewnie mam duże spalanie,ja na to ze przy mojej jeździe pali mi 13.stwierdzil zebym podjechal to wyregulowac to bedzie mi palił 9 (M50 przy czestym kreceniu do 5500obr ??) hahahaha.pojechałem do gości którzy mi zakładali i ........wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...