Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze to witam wszystkich. Pierwszy post.

Mam taki problem w moim aucie (528, '98), a w zasadzie to wiele problemów z elektroniką, a mianowicie:

-nie działa radio

- sterowanie z kierownicy( radio, tempomat, klakson, nie ma podświetlenia przycisków)

- nie działa komputer( zawiesza się, nie da się zmienić funkcji)

- samoczynnie zapala mi się oświetlenie wnętrza po uruchomieniu silnika

- zapala się AIRBAG, a czasami wogole nie zapala się, choć powinien przy przekreceniu kluczyka

- mrugają mi światła STOP-u

No i to ostatnie właściwie eliminuje mnie z jazdy bo jadę z zapalonym stopem....

Problem pojawia się na mrozie, przy dużej wilgoci. Latem jest wszystko ok ale zimą tragedia. A i jeszcze przygasają reflektory, lekko ale przygasają.

Możecie mnie jakoś naprowadzić? stawiam na kostke stacyjki, czasami jak kilka razy wsune kluczyk do stacyjki to załapuje i wszystko działa. Raz uderzyłem w kolumnę kierownicy to też zadziałało.

Proszę o wskazówki, z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kiepskie styki przy kostkach + przetarta wiązka. Jak masz '9:-), to już ma prawo niestety.

2. Przy schowku w środku jest płytka odpowiedzialna za sterowanie światłami (takie bydlątko z ogromnym radiatorem). Tania w wymianie, eliminuje większość problemów ze światłami.

Ja bym się nie grzebał, ale dał do kumatego elektryka BMW (ale BMW, a nie "Władek dobra rada"!), na pewno szybko namierzy kłopotliwe miejsca :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego,

no wiem wiem że do bmw to tylko spec od bmw, a nie Henio, mechanik z PGR'u :)

dlatego wszystko staram się robić sam, chociaż wiedza niewielka ale dzięki forum udaje się często poradzić samemu.

No i problem z dobrym fachowcem, przynajmniej nie słyszałem o takowym w moich stronach( BIAŁYSTOK)

Ale dzięki bardzo kolego za podpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...