Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z odpaleniem samochodu 330d M57. Rano wstaje wkładam kluczyk przekrecam stacyjke swiece grzeja, po chwili gasna przekrecam kluczyk a tu nic. Rozrusznik kreci tylko nie słychac jak załącza się pompa paliwa pod siedzeniem w baku. Posprawdzałem bezpieczniki, przekaźniki no i nic. Po kilku minutach nagle odpalił i wszystko było ok.

Kilkakrotnie odpalałem go i gasiłem i problemów nie było. Wieczorem podjechałem do banku wracam i ponownie niemoge go odpalic. Nie słychac jak załącza sie pompa.... Wrociłem do samochodu po ok godzinie i auto odpaliło... Słychac jak załącza sie pompa... Nie wiem o co chodzi... Dodam ze filtr paliwa nie był juz dłuzszy czas wymieniany...moze to jego wina? Prosze o podpowiedzi i uwagi w tym temacie. Auto stoi na codzien pod chmurka...nigdy mnie nie zawiodło a tu taka niespodzianka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa jak najbardziej prawdopodobne - filtr paliwa a dieslu wymienia sie równie często i systematycznia jak olej. Mozliwe, że w filtrze skrapla sie woda i utrudnia uruchomienie auta. Wymień jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebardzo.

Dalczego nie? Powinno się wymieniąć jak najczęściej, a napewno przy okazji wymiany oleju tym bardziej biorąc pod uwage jakość paliw w Polsce. Wydaje mi sie, że uzytkownicy diesli mnie poprą. A wg. Ciebie Patryk co jest wyznacznikiem wymiany filtra paliwa w dieslu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostka-w ciężkim sprzęcie budowlanym(ładowarki,spycharki)wymiana oleju-co 500 godzin roboczych,wymiana filtrów(oleju,paliwa,powietrza)co 250 godzin,tak że wymiana filtrów,wszystkich 2xczęściej niż samego oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wymieniona i jak narazie wszystko ok...samochód odpala... Dodam jeszcze ze nie kupowałem zamiennika a dokonałem regeneracji orginalnej pompy w serwisie pomp. Mam nadzieje ze bedzie długo mi służyć. Pozdrawiam i dziekuje za pomoc

A ten filtr wymieniony co by tradycji stał sie za dość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...