Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od niedawna mam problem z moim BMW e30 316i.

Jechałem sobie na święta do domu tj. 24 grudnia. Pokonałem jakieś 100 km za wrocławi i momentalnie straciłem moc na silniku, kiedy dodawałem gazu nie było żadnej reakcji ze strony silnika. nie chce odpalić do dnia dzisiejszego. Sprawdziłem bezpieczniki, świece, pw, paski są wszystkie. Nie wiem czemu tak się stało.....

Potrzebuje pilnie pomocy gdyż nie mam obecnie czum dojeżdżać do pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cewka działa bo słychać jak stuka przy przekręcaniu kluczyka iskra była :), paliwa nie może brakować bo jest zatankowane 60 litrów :), chyba, ze pompa nawaliła i nie zapodaje paliwa albo filtr się zapchał.

Edytowane przez mundek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cewka działa bo słychać jak stuka przy przekręcaniu kluczyka iskra była , paliwa nie może brakować bo jest zatankowane 60 litrów , chyba, ze pompa nawaliła i nie zapodaje paliwa albo filtr się zapchał.

Zamiast sprawdzić na 100% to piszesz "chyba"

Wykręć świece i sprawdz czy jest iskra

Odepnij wąż na pompie i sprawdz czy pompuje

Czyjnik położenia wału masz zamocowany w dolnej części silnika w M40 po prawej stronie od pasażera przy kole pasowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast sprawdzić na 100% to piszesz "chyba"

Wykręć świece i sprawdz czy jest iskra

Odepnij wąż na pompie i sprawdz czy pompuje

Czyjnik położenia wału masz zamocowany w dolnej części silnika w M40 po prawej stronie od pasażera przy kole pasowym

sprawdzę jeszcze raz iskrę jak tylko naładuję akumulator :) bo teraz to raczej niemożliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak się sprawdza na jakimś wygwizdowie wielkim jak napierdziela śnieg i jest -15 stopni??

W tej sytuacji jedyne co mogę Ci poradzić to zaczekaj do wiosny , będzie cieplej to może jakoś dasz radę to posprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji jedyne co mogę Ci poradzić to zaczekaj do wiosny , będzie cieplej to może jakoś dasz radę to posprawdzać.

a jest jeszcze jakaś szansa żeby to sprawdzić teraz tzn jak najszybciej. Może Mordulcu masz przypadkiem garaż??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jeszcze jakaś szansa żeby to sprawdzić teraz tzn jak najszybciej.

Mógłbyś ewentualnie zaparzyć kawę .... najlepiej taką z fusami / z gruntem - (rozpuszczalna odpada) i jak ją wypijesz to z tego syfu co zostanie na dnie szklanki mógłbyś siedząc w ciepłym mieszkanku spróbować coś powróżyć

Wzglednie zadzwoń do kogoś na tym portalu , może dadzą rade coś zdiagnozować :

http://www.viversum.pl/index.php?pid=11303&gclid=CIepte_Nm6YCFRaIzAodfR8EaA

Szybszych sposobów nie znam , ale może ktoś z forumowiczów się wypowie na temat "jak nie wychodząc z domu sprawdzić iskrę na świecach albo czy pompa paliwa jest sprawna"

masz przypadkiem garaż??

Garażem niestety nie dysponuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundek84, cos strasznie swirujesz. Pytasz o rade, dostajesz. Po czym odpisujesz, ze dzisiaj wyjatkowo u ciebie jest minus 15, gdzie w pozostalej czesci kraju jest w okolicach 0 lub na plusie. Wiec Mordulec ci odpowiada, ze skoro nie chce ci sie wyjsc na 5 min i sprawdzic iskre bo pogoida nie sprzyja, to najlepiej z takim podejsciem poczekac do wiosny. Znacznie przyjemniej bedzie pracowalo sie przy samochodzie w sloneczku. Po czym ty cwaniakujesz i pytasz sie czy ma moze zapasowy garaz zebys to posprawdzal? Chcesz cwaniakowac spoko, takich mistrzow na kazym forum znajdzie sie multum i na nich sie nie zwraca uwagi zbytnio, ale nie dziw sie jezeli twoje problemu z samochodem beda jak grochem o sciane. 17 postow i juz lecisz w kulki - takie podejscie jest srednio widziane Kolego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś ewentualnie zaparzyć kawę .... najlepiej taką z fusami / z gruntem - (rozpuszczalna odpada) i jak ją wypijesz to z tego syfu co zostanie na dnie szklanki mógłbyś siedząc w ciepłym mieszkanku spróbować coś powróżyć

Wzglednie zadzwoń do kogoś na tym portalu , może dadzą rade coś zdiagnozować :

http://www.viversum.pl/index.php?pid=11303&gclid=CIepte_Nm6YCFRaIzAodfR8EaA

Szybszych sposobów nie znam , ale może ktoś z forumowiczów się wypowie na temat "jak nie wychodząc z domu sprawdzić iskrę na świecach albo czy pompa paliwa jest sprawna"

Garażem niestety nie dysponuję.

niezły jajcarz z Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundek84, cos strasznie swirujesz. Pytasz o rade, dostajesz. Po czym odpisujesz, ze dzisiaj wyjatkowo u ciebie jest minus 15, gdzie w pozostalej czesci kraju jest w okolicach 0 lub na plusie. Wiec Mordulec ci odpowiada, ze skoro nie chce ci sie wyjsc na 5 min i sprawdzic iskre bo pogoida nie sprzyja, to najlepiej z takim podejsciem poczekac do wiosny. Znacznie przyjemniej bedzie pracowalo sie przy samochodzie w sloneczku. Po czym ty cwaniakujesz i pytasz sie czy ma moze zapasowy garaz zebys to posprawdzal? Chcesz cwaniakowac spoko, takich mistrzow na kazym forum znajdzie sie multum i na nich sie nie zwraca uwagi zbytnio, ale nie dziw sie jezeli twoje problemu z samochodem beda jak grochem o sciane. 17 postow i juz lecisz w kulki - takie podejscie jest srednio widziane Kolego...

chodziło mi o to że jak tylko mi padło bmw a byłem w trasie do radomia to wtedy sprawdziłem na szybko czy jest iskra. Zrobiłem to 24 grudnia. Z racji tego ze mi padł akumulator to dzisiaj nie jestem w stanie nic zrobić przy samochodzie tak jak to pisałem wcześniej

tu nie chodzi o żadne cwaniakowanie bo to n ie jest w moim stylu.

Edytowane przez mundek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mundek84 jeśli dalej ci to nie działa to możesz zaholować autko do mnie ,mam gararz w pełni wyposażony nażędziowo i ogrzewany.Ja jestem mechanikiem samoukiem więc może coś wymyślimy.morze masz tak jak u mnie że rozrząd Ci przeskoczył.Tym bardziej że mówiłeś że podczas jazdy ci się to stało.jak coś to pisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

po pierwsze zobacz czy nie łapie lewego powietrza gdzieś i to co mordulec ci pisał.nawet jakby paliwo dochodziło to może jeszcze regulator cisnienia na listwie nie trzymac.mozliwości jest dużo.pamiętaj że pompa podaje dopiero jak kręcisz rozrusznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zobacz czy nie łapie lewego powietrza gdzieś i to co mordulec ci pisał.nawet jakby paliwo dochodziło to może jeszcze regulator cisnienia na listwie nie trzymac.mozliwości jest dużo.pamiętaj że pompa podaje dopiero jak kręcisz rozrusznikiem.

lewego powietrze nie łapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...