Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys (tzn jakies poltora roku temu :twisted: ) jak bylem o krok od kupna czarnego camaro, dosc mocno sie rozpisalem na forum zeby ludziska mi podpowiadali co i jak. I okazuje sie, ze takie silniki 5.0 TBI (monowtrysk) pala w miescie nie wiecej niz 20 litrow, niektorzy mowia ze moga spokojnie zejsc do 16-17 litrow. Jestem w stanie w to uwierzyc, bo silnik, mimo swojej pojemnosci, ma tylko okolo 180-190KM, za to momentem zabija. Ale przez to ze ten silnik jest tak masakrycznie odciazony (5.0 pojemnosci, moc okolo 190KM znaczy ze w zadnym stopniu sie nie meczy, no i przejedzie 8 miliardow kilometrow :) ), wiec to ze pala jak wsciekle to wcale nie taka prawda..

Jak dla mnie gdybym kupowal to tylko i wylacznie na silniku monowtryskowym. Jest on slabszy od wielopunktu, starsza generacja, ale tylko takie cos byloby opcja, bo tylko w nim mozna zrobic jedna piekielna rzecz... :twisted:...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka fura to nie do zapierdzielania tylko do spokojnego wozenia sie w sloneczny dzien i sluchania glosow dobiegajacych spod machy, przynajmniej ja bym tak robil heh ;) nie wyobrazam sobie, zeby ktos takim kaskiem od swiatel do swiatel wciskal gaz w podloge i staral sie pokonac konkurencje ;) a mimo wszystko moje marzenie to Dodge Challenger :) ten nowy tez nie jest zly, ale to nie ten klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka fura to nie do zapierdzielania tylko do spokojnego wozenia sie w sloneczny dzien i sluchania glosow dobiegajacych spod machy.

Zupelnie sie z Toba zgadzam. Jest to fura ktora sie jezdzi 60 na godzine, wsluchiwajac sie w bulgot silnika. Jedyna opcja to z dachem targa, czyli prawie jak cabrio. Kiedys sobie sprawie takie cacko, ale obawiam sie ze nawet jesli kapusta by sie znalazla na cos takiego i wprowadzilbym kolejna fure na podjazd, to Zona wprowadzilaby walizki do przedpokoju :P

co można zrobić z tym monowtryskiem??

Zalozyc cos takiego! Jadac taka fura, z takim bulgotem i miec cos takiego wystajace z maski przed oczami musi byc niezla frajda. Powiem inaczej, raczej ciagly orgazm :twisted: Jesli chodzi o takie scoopy to zawsze mi sie marzylo takie cos, juz jako maly dzieciak sie slinilem na widok takiego scoop'a :)

CCW3h4wWkKGrHqQOKpkE0VI1KNiEBNK2DYYy7_12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec to ze pala jak wsciekle to wcale nie taka prawda..
Woz'u jak dla Ciebie 20litrów to mało to luz :) Ostatnio był do kupienia taki mega krążownik z 7.5 litrowym benzyniakiem pod maską za śmieszną kasę (jakieś 25tyś.zł na nasze), bo blacharka do remontu była, ale nie pozwolę sobie na coś takiego dopóki bańki na końcie nie będzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a e34 530i lub 540i pali mniej?
no właśnie, Ty masz takiego amerykańskiego Niemca :) też 8 garów tylko z Niemiec rodem... 4litry, a 5 to niewielka różnica, ale E34 waży niecałe 1.5tony, a większość tych "amerykańców" więcej. Poza tym to motory sprzed 50 lat, konstrukcje z lat 50-tych nie będą palić tyle co te z 80-tych czy 90-tych.

Tak a propo Camaro: http://www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=26191030

trochę więcej kucyków niż pisałeś, gdyby tak turbo dołożyć, hmm....

Edytowane przez E34-Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne te stare amerykańce. A co do spalania 20litrów... To chyba często dolna granica. Nie pamiętam w jakim programie mówił prowadzący chyba o Cadillacu DeVille, że przy jeździe miejskiej 35-40l to nie jest aż taki ogromny wyczyn i zdarza się nie tak rzadko. No ale przy takich autach niby o spalaniu się nie mówi bo to najmniej istotne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam, jak mialbym sie takim samochodem 5 razy do roku przejechac, to nie przeszkadzaloby mi zbytnio spalanie podejrzewam. A jak fura ma 7 litrow, to podejrzewam ze pod 40 litrow moze podejsc. Z reszta, nie wierze, zeby ktos nie dogazowal od czasu do czasu nie dla przyspieszenia, tylko dla posluchania tego charakterystycznego bulgotu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...