Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Kilka pytan zwiazanych z elementami zawieszenia wiec wrzucilem jako jeden temat.Mianowicie :

1. Wahacze przednie - posiadaja tulejke oraz dwa mocowania ''kulkowe''.Gdy bede je wymienial to mam kupic kompletne wahacze czy wystarcza 2 tuleje ? Nie wygladaja na swieze,ale chodzi mi o to czy kulkowe moga sie az tak zuzyc zeby je wymieniac.

2.Obnizenie auta -

a/ o ile bezpiecznie obnizyc ?

b/ aby nie stracic komfortu, jak krotkie sprezyny moge zalozyc na standardowy amortyzator ? (opcja drozsza niz p.C)

c/ czy lepiej kupic gotowy zestaw amor+sprezyna?

Caly czas mam w mysli ze jest to auto rodzinne i na codzien uzytkowane wiec nie chcialbym aby bylo dla mnie katorga przejezdzanie przez garby itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze - oryginały mają niewymienne sworznie. Kup Meyle HD (wzmacniane) w nich sworznie można wymienic.

Zawieszenie - szukaj mtechnic, żadnych gwintów za 1500 zł bo to marny interes. Zresztą nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem. Kilka osób twierdzi, że jest zadowolonych z MTS, czy TAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wkladal gwint TaT lub MTS - na zime bedziesz mogl dzwignac auto na wysokosc malej ciezarowki :)

ze sprezynami jest tak:

posadzisz -40mm, posmigasz, znudzi ci sie, zalozysz - 60mm itd, a gwint to gwint ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posadzisz -40mm, posmigasz, znudzi ci sie, zalozysz - 60mm itd, a gwint to gwint

Wlasnie nie wiem czy bym tak zmienial.Jak bym juz obnizyl do bezpiecznej wysokosci to by gralo.Tylko nie wiem jaka jest najlepsza opcja 30 na 25 byloby ok ? Nigdy nie obnizalem auta wiec temat dla mnie nowy.

Sprawdzilem dzis troche market i sprezyny + standardowe amory wychodza jakos drogo,wiec raczej szukalbym gotowego zestawu.

Do tego musze pamietac o wahaczach wiec koszta rosna a chcialbym to zrobic w jednym czasie aby nie powtarzac roboty w nastepnym miesiacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...