Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam, posiadam od niedawan e34, chciallbym wymienic obc na wiekszy. Probowalem ostatnio wyjac caly wyswietlacz zeby sprawdzic ilosc kabli ale mi nie wyszlo. Wedlug wskazowek z komentarzy wyjalem radio, znalazlem jakas blokate od strony radia po jej zwolnieniu panel obc gasnie i wysowa sie o jakis 1 cm. Nie chce ciagnac na sile zeby nic nie wyrwac, musze jeszcze cos odblokowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest klarowna.

W tym przypadku wystarczy wpiąć BC IV i skomunikować go z licznikiem-bywa że sam to robi.

Przed tym sprawdź sobie czy na pinie 17 jest (+).

Jeśli jest to wsadzaj BC IV.

Jeśli nie ma na 17 (+) to odetnij kabel z pinu 17 tak z 10cm za wtyczką i połącz ten kabel z pinu 17 razem z kablem idącym do pinu 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czesc, w koncu kupilem obc. Chcialem sprawdzic czy dziala i podpiolem pod kostke z wielkim trudem. Dzis wyjalem bezpiecznik 20, bo jak robilem pod pradem to spalilem zarowki od podswietlenia w starym. Kiedy wlozylem bezpiecznik bylo slychac gag, ale na wyswietlaczu nic. Male bc dziala z duzym nie mam pojecia, moze zepsute kupilem albo spalilem. Koncowka 55

Edytowane przez galone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpiolem pod kostke z wielkim trudem

O jakim trudzie piszesz??

Z kieszeni należy wyjąć zieloną wtyczkę(tą z 25 przewodami) tak by była "lużna",wysunąć ją lekko i podpiąć do BC4 przy czym nie wkładać BC4 w ramkę /w kieszeń.

BC4 nie wchodzi do końca w ramkę po zegarku analogowym i BC 1.

Dzis wyjalem bezpiecznik 20, bo jak robilem pod pradem to spalilem zarowki od podswietlenia w starym

W przypadku działania przy BC4 odłączanie zasilania jest niezbędne-popełniasz karygodny błąd i jeśli BC4 podłączałeś na zasilaniu to wielce prawdopodobne ,że padło

Kiedy wlozylem bezpiecznik bylo slychac gag, ale na wyswietlaczu nic. Male bc dziala z duzym nie mam pojecia, moze zepsute kupilem albo spalilem. Koncowka 55

małe BC potrzebuje mniej zasilań(+) duże BC4 potrzebuje jeszcze zasilanie na 17 pinie.

Dziwnie jest cytować samego siebie

Przed tym sprawdź sobie czy na pinie 17 jest (+).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tam jest malo miejsca i kabel jest krotki. Wogole nie mialem pojecia ze bc4 nie bedzie pasowac do ramki. Wyjolem kostke od schowka. Nie chcialem odlaczac aku bo nie mam kodu do radia. Wyjmujac bezpiecznik myslalem ze bedzie dobrze. Sprawdze dzis ten pin 17, ale jak? sprawdzil bym tez obc czy nie spalilem. Po wlozeniu bezpieczika ten gong od kompa mnie zdziwil, pomyslalem o dziala a jednak kaban.

Siedzialem troszke z miernikiem wieczorem, wydaje mi sie ze na 17 pinie jest + kolo 12v. Komputer chyba zepsuty jest, zarowki sprawdzlem kazda spalona. Gdyby mial mozliwosc wlozyl bym to bc do innej bmki dla pewnosc, w ostatecznosci zwroce.

Edytowane przez galone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sdhd-u Ciebie nie sprawdzi BC4 z końcowką 055 bo Ty masz tds'a-no chyba że zależy wam na tym by sprawdzić tylko czy się obudzi w postaci PPPP.

galone-wymień żarówki w tym BC4 bo nic teraz nie widzisz-może BC jest ok ale przez spalone żarówy wydaje sie martwe.

W bojach z BC4 nie ma pojęcia"wydaje mi się że jest (+)na 17".Albo jest albo ni ma od tego wiele zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziki mam pytanie odnosnie przelozenia komputerow. Mam e34 525 24 v 95 rok z multizegarkiem czyli temperatura godzina data wiadomo, mam ta zielona wtyczke na 26 pinow, czyli rozumiem ze wystarczy wlozyc nowy obc IV tak? A co z ta manetka BC, tam gdzies bedzie kosc zeby podlaczyc funkcje tej manetki ?

Edit: Troche sie pospieszylem, mam pytanie odnosnie zdjec ktore przeslal galone, u mnie wyglada to niby identycznie, jest 26 pinow ale kabli od kostki idzie 8...I tu pytanie czy na podstawie tych zdjec od razu widziales ze ma 26 kabli bo ja nie moge sie dopatrzec. No i pytanie jak mam 8 kabli to trzeba ciagnac kable tak? I czy ten schemat o ktorym mowiles wczesniej powstal/powstanie?

Edytowane przez OscarKKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zostaje sprawa ramki, ja sie zapedzilem kupilem BC4 a tu nie pasuje. pomijam fakt ze po podlaczeniu i tak nie dzialalo. wyprowadzilem kostke przez schowek jakos na sile zeby sprawdzic czy sie zaswieci i nic. na manetke wlasnie czekam, zamowie jeszcze ramke i przeloze wszystko w raz z radiem. juz pol roku przekladam to bc:Dhaha

mistrzostwo przelozyc BC wraz z zegarem spalania chwilowego na temp oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki mam pytanie odnosnie przelozenia komputerow. Mam e34 525 24 v 95 rok z multizegarkiem czyli temperatura godzina data wiadomo, mam ta zielona wtyczke na 26 pinow, czyli rozumiem ze wystarczy wlozyc nowy obc IV tak? A co z ta manetka BC, tam gdzies bedzie kosc zeby podlaczyc funkcje tej manetki ?Edit: Troche sie pospieszylem, mam pytanie odnosnie zdjec ktore przeslal galone, u mnie wyglada to niby identycznie, jest 26 pinow ale kabli od kostki idzie 8...I tu pytanie czy na podstawie tych zdjec od razu widziales ze ma 26 kabli bo ja nie moge sie dopatrzec. No i pytanie jak mam 8 kabli to trzeba ciagnac kable tak? I czy ten schemat o ktorym mowiles wczesniej powstal/powstanie?
Ostatnie zdjęcie jakie wkleił galone doskonale pokazuje wtyczkę(ja po grubości wiązki wiem ze jest więcej niż 8)a na tym zdjęciu widać 26szt gniazd pod kable z czego 25 jest wypełnione pinami.Jeśli jest pin to jest i kabel,nie ma pinu nie ma kabla)Jeśli masz 8kabli to resztę musisz sobie dorobić.Schemat powstanie-narazie jest w formie w której ja się orientowałem więc zawierająca spore przeskoki a chcę zrobić taki prosty w którym wiadomo która wtyczka do czego i który pin do czego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do manetki to wypina się wtyczkę starej manetki kierunkowskazów(po lewej stronie kolumny kierowniczej/pod tapicerką)i wpina tą wtyczkę od manetki ze sterowaniem BC.Po stronie manetki wtyczka ma jeden pin więcej.Po stronie instalacji powinien być pin pasujący i połączony z BC4.Ty nawet jeśli wepniesz manetkę to nie masz tego pasującego pinu po stronie instalacji(to nie problem bo trzeba sobie dorobić pin i połączyć z odpowiednim w BC4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

rozprulem dzis auto, podlaczylem bc i nic. czy jest jeszcze jakas inna mozliwosc oprocz tej ze na pinie 17 moze nie byc pradu. nie wiem czy ciac te kable, pozatym i tak nie ma tam dostepu.

snc00194v.jpg

snc00195.jpg

snc00198a.jpg

nie wspomne ze nie wiem jak sie dostac do kostki od manetki, myslalem ze wszystko bedzie pod kierownica a nie gdzies glebiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snc00206oj.jpgUploaded with ImageShack.us

od prawej strony od gory

1. 12,5v

2. 0

3. 0

4. 0

5. 0

6. 0

7. 0

8. 11,1

9. 11,1

10. 0

11. 0

12. 9

13. 10

14. 0

15. 5,3

16. 12

17. 0

18. 12

19. 11,83

20. 12

21. 12

22. 0

23. 0

24. 12

25. 9

26. 0 V

dzis sprawdzilem na wlaczonym zaplonie, wina w 17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde zle napisalem od lewej strony w kierunku prawej. poprawiam.

18 i 2 sa zoltoczerwone

15 i 19 fioletowobrazowe

10 czerwonoszarożółty

zielonoczerwony 21

samego brazowego nie ma jest brazowo czarny 23

8 bialoczerwone 9 bialoniebieskie

6 czarnozoltobialy

17 czarnozolty

25 niebieskobrazowozolty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zamieszane.

Białoniebieski i białoczerwony to pin 18 i pin 19.

To piny dla Gonga-sygnał T3 i T4.

Żółtoczerwony to pin 25- to pin dla manetki BC

Nie ma dwóch takich samych kolorów kabli.

Wiesz jak "czytać" kolory kabli?Widzisz różnicę między żółtoczerwonym a czerwonożółtym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licz tak piny we wtyczce z wiązką źeby biało niebieski i białoczerwony wyszły tobie jako 18 i 19.

Pin który według Ciebie jest nr 2 to w rzeczywistości pin nr 25 zółtoczerwony-licz od tej strony w dół

Wtyczka 26pin po 13 w rzędzie.

Edytowane przez Dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli musze 26 zamienic na 1 i powinno byc poprawnie

[TABLE]

[TR]

[TD=width: 88]26[/TD]

[TD=width: 88]12,5[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]25[/TD]

[TD]0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]24[/TD]

[TD]0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]23[/TD]

[TD]0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]22[/TD]

[TD]0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]21[/TD]

[TD]0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]20[/TD]

[TD]0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]19[/TD]

[TD]11,1[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]18[/TD]

[TD]11,1[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]17[/TD]

[TD]0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]16[/TD]

[TD]0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]15[/TD]

[TD]9[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]14[/TD]

[TD]10[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]13[/TD]

[TD]0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]12[/TD]

[TD]5,3[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]11[/TD]

[TD]12[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]10[/TD]

[TD]0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]9[/TD]

[TD]12[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]8[/TD]

[TD]11,83[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]7[/TD]

[TD]12[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]6[/TD]

[TD]12[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]5[/TD]

[TD]0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]4[/TD]

[TD]0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]3[/TD]

[TD]12[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]2[/TD]

[TD]9[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]1[/TD]

[TD]0[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...