Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem posiadaczem BMW E39 2.5 TDS i mam pytanie odnośnie temperatury układu chłodzenia.Na zegarach po rozgrzaniu wzkazówka temperatury cieczy jest w połowie(czyli tak ja powinna być).Natomiast w menu OBC w test nr.7 pokazuje temperature 99 i rośnie.Przeprowadzając test nr.02 wszystkie wskaźniki działają poprawnie, a zwłaszcza temperatury.Gdy temp. dojdzie do 108 C na(OBC) wentylator wchodzi na wyższe obroty i temperatura spada do 78 C i tak już jest cały czas.W czym tkwi problem?Dodam że wczoraj podczas jazdy przy ruszaniu popiskiwał pasek klinowy przy rozgrzanym silniku.Rano gdy odpaliłem auto popiskiwania już niebyło, a temperatura jest w normie.Termostat? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

na OBC temperatura będzie się zmieniać,a wskazówka będzie w pionie,a to z tego powodu,że wskaznik trzyma pion w pewnym zakresie,nie pamiętam dokładnie,ale coś od 78st.do 108,ale jak spada do 78,i tak trzyma,to termostat raczej wymień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak jest w e39 to pewności nie mam ale zakres(by niepotrzebnie nie denerwować kierowcy)dla wskazówki w pionie od 78 do 108 jest troche wydaje mi się przesadą.

U mnie przy termostacie z pkt.otwarcia 80st.C wskazowka jest poniżej pionu o 1mm a realna temp 78st.C

U mnie wskazówka jest w pionie od 80st.C do 96st.C.

97st.C juz 1mm za pionem.

Popiskuje pasek-to pompa wody nie kręci tak jak powinna.Wymień go,zobacz jak rolki przy okazji wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...