Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wycinałem-rzęziła mi tylko puszka zewnętrzna przy pewnych obrotach-pospawałem i cisza.

Stan katalizatora sprawdzajcie na analizatorze spalin i ewentualnie gdy są wyczuwalne spadki mocy a nie na oko-zresztą jak kto woli.

Sondę masz jedna przed katem wiec potem wstawiasz rurkę lub środkowy tłumik i będzie dobrze.

Do dzwięku się przyzwyczaisz i do smrodu spalin myślę ,że też choć u mnie był to zanaczący argument by kata się nie pozbywać nie mając żadnego innego argumentu na potwierdzenie jego niesprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
ja tam wyciełem i wstawiłem strumienice od subaru jest troszke inny dzwięk wydaje się bardziej rasowy ale mocy raczej nie przybyło

Strumiennice i inne wynalazki turbo-mega-hiper dopalacze mające przyspieszyć wylot spalin .... nadają się do aut z turbiną pod warunkiem że ktoś to dokładnie policzy wydech i go wyspawa od kolektora aż po końcowy.

W beemkach raczej się nie poprawia fabryki , bo to projektowali ludzie którzy znają się na tych sprawach , wszelkie rzeźby typu tutaj stożek a tam strumienica kończą się najczęściej pokaźnym spadkiem mocy ..... świetnie to widać na hamowniach np na zlocie w Toruniu większość porzeźbionych M50B25 w garażu u pana Henia zamiast 192KM z trudem pokazywało 160KM .... i były wielkie dramaty właścicieli którzy nie dowierzali w swoje wydruki.

Ja mam u siebie wycięte oba katalizatory i wspawane identycznej wielkości/pojemności tłumiki ...... efekt na hamowni 204KM (218KM Fabryka) i 298Nm (290Nm Fabryka) ... efekt jest prosty układ został odetkany silnik zyskał na elastyczności przybyło 8Nm a koników no cóż trochę z wiekiem się rozbiegło .... niemniej jednak to całkiem przyzwoity wynik jak na 18 letnie auto :)

Więc katalizator jak najbardziej można wyciąć , ale w jego miejsce należy wspawać coś podobnych gabarytów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co wy na to zebym wywalił katalizator i poprostu rure wstawił ? to nie osłona bo osłony nie mam zadnej .. wiec to musi byc kat... raz rzęzi raz nie.. wiec jak mam robic to od razu powiem mechanikowi ze out z katem :)

wiec wycinac ? nie bedzie wiecej palic przez tą sonde ? oczywiscie wsadze rurke poprostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw rurke. Ale bierz pod uwage ze bedzie chodzilo glosniej, wiec albo rurka, albo tlumik srodkowy (przelot). Upewij sie ze srednice rur w nowym tlumiku beda identiko jak te ktore masz u siebie w ukladzie. Co do wyciecia katow itd. Mam wyciety kat, hamownia pokazala mi 278,5KM, fabrycznie o 7,5 wiecej, wiec jak na 18 letni samochod to nie jest zle. Mysle ze smialo mozna wywnioskowac, ze jezeli uklad robiony jest z glowa to wyciecie kata niczego zlego nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się nic dziać , ja śmiało bym wywalał , zobacz na moją sygnaturę MOJE BYŁE FURY wszystkie w benzynie bez LPG , i z wszystkich wywalałem katy , w kilka tylko wstawiłem strumienice , a w niektóre tylko rurki przelotowe, w odczuciach zero zmian , teraz wycinałem pierwszy raz w Dieslu , dlatego też zaięgałem porady u kolegów na forum , jeżdzę tak już rok i nic się nie dzieje , a jeszcze kata za kilka stówek ożeniłem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam mialem troszeczke inny problem.moja betka jest troszeczke za niska jak dla mnioe bo puszka po pepsi wchodzi tylko i mysle ze to tego wina ze uklad zrobil sie dziurawy od rdzy.mechanik mi go jakos poprawil i w miejsce kat wstawil kat od e60 ale pewnie to tylko obudowa bo przypuszczam ze w srodku to kuz nic nie ma i czy taka zamiana jest dobra dla auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...