Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie odnosnie glownego termostatu . kiedy weze zaznaczone na niebiesko powinny robic sie cieple . u mnie gdy kreska jest na polowie niebieskiego pola na liczniku zaczynaja robic sie cieple rownoczesnie . czy to objawy padnietego termostatu glownego ? termostat EGR mam wymieniony

uklad.jpg

uklad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej napewno termostat. Skoro masz na niebieskim polu i oba robia sie ciepłe równocześnie, to termostat jest otwarty/niedomkniety i puszcza na chłodnice. Ciepły pownienien sie zacząć robić nie wcześniej nim wskazówka temp osiągnie pion. Czy u Ciebie temp jest w "pionie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej napewno termostat. Skoro masz na niebieskim polu i oba robia sie ciepłe równocześnie, to termostat jest otwarty/niedomkniety i puszcza na chłodnice. Ciepły pownienien sie zacząć robić nie wcześniej nim wskazówka temp osiągnie pion. Czy u Ciebie temp jest w "pionie"?

tak lapie pion ale bardzo dlugo . piszesz ze powinien robic sie cieply jak temp zlapie pion tylko o ktorym wezu mowisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górny co wchodzi do chłodnicy, on pierwszy powiniej byc ciepły.

A przy otwartym termastacie gdzy złapie juz "dobrą temperature" górny powinien być lekko cieplejszy niz dolny po drugiej stronie bo chłodnica powinna juz schłodzić lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górny co wchodzi do chłodnicy, on pierwszy powiniej byc ciepły.

A przy otwartym termastacie gdzy złapie juz "dobrą temperature" górny powinien być lekko cieplejszy niz dolny po drugiej stronie bo chłodnica powinna juz schłodzić lekko.

dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz rozumiem . jeszcze spytam sie zebym dokladniej wiedzial ,czyli wskazowka powinna zlapac pion i te grube weze powinny robic sie cieple a gdy zlapie odpowiednia temperature to gorny lekko cieplejszy od dolnego . u mnie jednak oba zaczynaja byc cieple jeszcze jak wskazowka jest na niebieskim polu czyli jakies 50 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...