Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem dzis jazde probna sprawdzic co i jak i wszystko jak zwykle bylo ok.

Jednak jak parkowalem Bunie przed domem niechcial wskoczyc wsteczny wiec wzucilem 1 i pozniej wsteczny i bylo ok zaparkowalem pobawilem sie chwile wstecznym i znow to samo az w koncu wzucilem na luz puszczam sprzeglo a on jedzie do tylu !! !! !!!

Jutro mialem jechac do Niemiec pozniej do Czech a nastepnie odpaczac w gorach a tu taka lipa !! !!

Dodam ze zaden bieg niechce wejsc a drozek stoi w pozycji luz i mozna nim ruszac w tym obszarze, na wylaczonym silniku to samo !! !!

POMOCY !! !!

Dla oslody wzuce fotki wnetrza :sad::sad::sad: Dodam ze nigdy niemialem problemow ze szkrzynia ani tym autem...:sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja wiem to jest cos takiego ze drazek zmiany biegow mogl wypiac sie jakims sposobem od tego drazka co idzie do skrzyni biegow...

Sprawdzisz to kladac sie pod autkiem i niestety bedziesz musial bume podniesc bo konieczne bedzie odkrecenie podpory skrzyni biegow ( wtedy sie opusci a te dwa drazki o ktorych pisalem znajduja sie nad skrzynia) wtedy zobaczysz laczenie tych drazkow...

Osobiscie pierwszy raz spotkalem sie z takim czyms ale ja najpierw tam bym szukal :)

Pozdrowienia i daj znac jak poszlo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeglo ci chodzi ok ? Chodzi mi o to ze mialem podobna sytuacje tylko, ze auto zostalo na 1dynce. Biegami moglem mieszac tylko na zgaszonym silniku na odpalonym niedalo rady zmienic biegu. Okazalo sie, ze dywanik sie poprul i wlazl w pedal sprzegla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze niemam jak i niemam gdzie, znajomy ktory sie na tym zna jak na zlosc wyjezdza, przez telefon juz mi wymienil rzeczy ktore mogly sie popsuc...

Samo sprzeglo jest ok tzn bylo nie slizgalo sie kapcia palil bez problemow, chodz nowe nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kibel się trafił..... współczuje. Ale do rzeczy.

Skoro nie możesz wbić innych biegów to może być awaria w jednym z tych miejsc.

1. Jeśli biegi nie trafiają w tzw. podwójne HH to bliżej gałki (wiesz :P 1,2,3,4 itp ;))

2. Jeżeli trafiają na swoje miejsca a bieg dalej jest na R to raczej we wnętrzu skrzyni

[ATTACH=CONFIG]14399[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli biegi nie trafiają w tzw. podwójne HH to bliżej gałki (wiesz :P 1,2,3,4 itp ;))

2. Jeżeli trafiają na swoje miejsca a bieg dalej jest na R to raczej we wnętrzu skrzyni

[ATTACH=CONFIG]14399[/ATTACH]

Hmm chodzi o to ze galka stoi w pozycji neutral w wbity jest wsteczny. Galka niemoge zmienic biegu ale w pozycji neutral rusza sie w tym swoim luzie.

Czyli raczej to pierwsze rozwiazanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne tak czy inaczej musze zrzucac skrzynie ??

Bo chodzi o to ze niemam gdzie i jak dopiero znajomy bedzie mogl od 8maja.

Jest cos co moge zrobic sprawdzic bez kanalu tzn np jutro i wykluczyc.

Bo musze miec autko sprawne i bede musial sie zaopatrzyc w jakies inne.

2 maja bede bral resztke BMW E30 z takim samym silnikiem jak moj, tylko ze stalo ponad 10lat, tam jest taka sama skrzynia jak u mnie, czy po tylu latach bedzie jeszcze nadawala sie do jazdy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja wiem to jest cos takiego ze drazek zmiany biegow mogl wypiac sie jakims sposobem od tego drazka co idzie do skrzyni biegow...

Sprawdzisz to kladac sie pod autkiem i niestety bedziesz musial bume podniesc bo konieczne bedzie odkrecenie podpory skrzyni biegow ( wtedy sie opusci a te dwa drazki o ktorych pisalem znajduja sie nad skrzynia) wtedy zobaczysz laczenie tych drazkow...

Osobiscie pierwszy raz spotkalem sie z takim czyms ale ja najpierw tam bym szukal :)

Pozdrowienia i daj znac jak poszlo :)

Tak jak ci bullit napisał.

Podnosisz auto. Odkręcasz mocowanie skrzyni. Skrzynia opadnie na tyle żeby wsadzić tam ręce. ALE UWAGA!! Musisz mieć hydrauliczny podnośnik i opuszczać skrzynię delikatnie żeby nie spadła bo wyrwiesz poduchy łap silnika a także możesz narobić bigosu z osprzętem silnika.

Nie robiłem tego ale czytałem że bez problemu da radę. Jak masz koziołki żeby spokojnie postawić auto to dasz radę.

Nie sadze zeby to skrzynia była walnięta.

P.S.

Kup short shifter'a od razu :D

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam taka nadzieje....

Chodz jak dlamnie ten wybierak niema prawa sie popsuc....

A jakies tam zebatki w skrzyni moga sie zakleszczyc urwac posypac...:sad:

Problem w tym ze ja bez tego znajomego jestem nikim niema nic nawet podnosnika....

Tak czy siak musze czekac az wroci.

Patrzylem na allegro na skrzynie do E30 i do silnikow m10 jest problem... a taka skrzynia od M40 bedzie pasowac ?? czy byly inne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że powinna pasować ale głowy bym nie dał.

To musiałby się ktoś wypowiedzieć kto jest tego pewny.

A co do samej awarii to ja nadal stawiam na drążek.

http://allegro.pl/bmw-e30-e36-short-shifter-shift-nowy-stal-super-i1548448985.html

Może wywaliło tą dolna tuleję do którego przykręcasz drążek do skrzyni?

http://www.pelicanparts.com/bmw/techarticles/E36-Short_Shift/pic7.jpg

Albo z drugiej strony czyli przy samej skrzyni biegów.

To tez sie przyda:

[ATTACH=CONFIG]14402[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]14403[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że powinna pasować ale głowy bym nie dał.

To musiałby się ktoś wypowiedzieć kto jest tego pewny.

A co do samej awarii to ja nadal stawiam na drążek.

http://allegro.pl/bmw-e30-e36-short-shifter-shift-nowy-stal-super-i1548448985.html

Może wywaliło tą dolna tuleję do którego przykręcasz drążek do skrzyni?

http://www.pelicanparts.com/bmw/techarticles/E36-Short_Shift/pic7.jpg

Albo z drugiej strony czyli przy samej skrzyni biegów.

To tez sie przyda:

[ATTACH=CONFIG]14402[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]14403[/ATTACH]

Teraz jak widze ten caly mechanizm to fakt tam moglo sie cos uszkodzic...

i obys mial racje....:P

Co do skrzyni to one sie chyba tak nie sypia w 5min ?? i zadnych objawow...

Ale co kolwiek bede wiedzial dopiero po 8maja.

Obecnie kupilem juz zastepcze auto wiec paniki niema ale jakies kolejne opinie schematy zdjecia milo widziane:p:p:p

Czasem zaluje ze nie mozna podziekowac 2razy w jednej sprawie... :P:p:p:mrgreen::mrgreen::D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem swoja przypadlosc, tylko jak zwykle nikt nie napisal rozwiazania... :sad::sad:

Jedyne co mnie odroznia od goscia to to ze on mial juz jakies problemy ze skrzynia a moja chodzila bardzo dobrze :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=67&t=121410

Znalazlem tez ze skrzynie od m10 i m40 sa takie same ale ze znowu do coupe sa inne skrzynie ??

Ktos moze sie orientuje robil cos takiego ?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to brzmi nieciekawie. Czyli bez zrzucania skrzyni się nie obejdzie.

Pytanie teraz jakie byłyby szacowane koszta kupna używanej skrzyni lub naprawy Twojej skrzyni?

Tutaj niestety juz nic nie podpowiem. Tu wchodzi mechanior ;)

Co by nie było trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia do M10: jak sie uda od znajomego to mysle max 50zl jesli nie to 150-200zl na allegro. Znajomy mial dzis zly humor i chcial 300zl.

Jesli pasuje od M40 to ok 100zl.

A wymiana skrzyni to chyba kwestia 2-3godz ??

Jakby ktos mial info czy mozna kombinowac ze skrzynia od M40 to stawiam wirtualnego browara.... :P:p:p

P.S. W tym Nissanie co kupilem (6lat mlodszy od mojej) jak podnioslem zeby tylko kola przelozyc to wgniotla sie podloznica, u mnie dzis podnioslem swoja na wysokosc pol metra zeby tam wejsc to nawet konserwacja z podluznicy nie zeszla... :P:p:p

I jak tu nie jezdzic czym innym jak E30... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...