Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

miałem to samo.wrzuciłem wsteczny i już go nie wybiłem.okazało się że jeżdziłem bez oleju.skrzynia się tak zakleszczyła że młotem 5kg nie można było biegu wybic.sprzęgło też rozłączało ale skrzynia do wymiany ,na allegro za 150 zeta. dokupiłem łozysko na wałek od strony silnika w sklepie z łożyskami 5,50 zeta i śmiga do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem ogladac ta E30 i zaskoczyl mnie mily widok kompletna M10 ze skrzynia. Co do stanu to autko stalo od 1999roku u tego znajomego a w niemczech stala od ok 92-94r. Filtr powietrza paliwa byl jeszcze oryginal fabryka BMW !! !! Natomiast filtr oleju byl z 92roku.

Autko rozebrane ale stan elementow ktore zostaly byl jak bym byl w fabryce BMW.

Powinalem:

Silnik + skrzynia

Tylny zderzak

Kola

Przeplywka

Wentylator + nagrzewnica

Pelno plastikow

Przebieg mysle ok 50 000km na tyle wygladaly oryginalne opony BMW Made in W. Germany :P:p:p

A o to gwodz programu, ladowalismy ten silnik do mojego smietnika (nowego zastepczego auta) przez ok 2h, ale udalo sie !! !!

W ten sposob jechalem przez pol wojewodztwa....:-P:-P:-P

201105072893.jpg

Uploaded with ImageShack.us

201105072895.jpg

Uploaded with ImageShack.us

201105072896.jpg

Uploaded with ImageShack.us

201105072897.jpg

Uploaded with ImageShack.us

P.S.

Jezdzac tym smietnikiem docenilem co to znaczy podgrzewane siedzonka :P:p:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadalem ze znajomym co do wymiany uszczelnien, wiec jak mu powiedzialem ze do skyrzni nalezy wlewac zwykly olej przekladniowy 80w-90 (brak tabliczki na skrzyni) i ze skrzynia byla zalana olejem przez te lata co stala to niema potrzeby wymiany uszczelnien. Wg niego jak skrzynie zalewa sie np ATF to wtedy nalezy wymienic lub jesli posiada uszczelnienia jakos tam to nazwal to takze, a ta tego nie posiada....

Hmm ?? ?? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dalem ostro po pizdzie beemce i niestety zaczelo sie pocic ze simeringu gdzie wychodzi wal..... :|:|:|

Licze na to ze to z powodu ze przelalem ok 100ml, plus temperatura wiec moze 150ml bylo jak sie nagrzeje za duzo.

Ale jak to winna starosci to czeka mnie wymiana simerungu....

Robil to ktos ??

Prosze o odp, bo szczeze ma juz dosc tego tematu ze skrzynia.

P.S. Biegi wchodza jak w maselko... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...