Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Mordulec, pelen szacun za te fotki. Droga na lotnisko mnie rozbroilo :)

Tutaj pare z innej bajki. Forest, nie tylko Ty lubisz owczarki :)

Widze ze podstawa do dobrej obrobki w HDR jest dobra fotka, jakies niebo itd, bo tak jak w przypadku psiaka, to jedynie na tej fotce moglem poglebic kolory. A da sie jeszcze cos z niej Marcin wyciagnac czy w przypadku takich fotek to tylko zabawa kolorami itd? Bo jak w przypadku tej drugiej (Gieraltow, kolo Stronia Slaskiego) gdzie jest np krajobraz z pelnym niebem bez slonca to obrobka takiej foty to moga wyjsc naprawde fajne rzeczy. No i zgapilem Tazunia i jeszcze doszedl Corel do podpisow. Na tyle mi sie spodobaly te zabawy z fotami ze juz katalog na kompie sobie zalozylem i bede je sobie tam ladowal. Mordulec, moja praca ucierpi przez ciebie, ale browar postawie za ten HDR przy najblizszej okazji bmw_beer

Borys_25months.jpg

borys.jpg

DSC_0121.jpg

Rysunek2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.- Podobna/y do Ciebie :) Hi hi hi

juz mi tak mowiono, ale ponoc jest wyzszy, hehe :) Mloda, te fotke zrobilem jakies 5 lat temu. Tak wygladal moj pies pare lat temu jak jeszcze mialem to srebrne cabrio. Chyba nic tak bardzo na swiecie sprawialo Borysowi przyjemnosc jak jazda cabrio w sloneczny dzien. Kurde, zeby nie bylo, moj psiak ma dobry gust :) :)

saturday07_fhdr.jpg

DSC_0011_fhdr.jpg

..a od kilku lat mamy kolejnego czlonka w naszej rodzinie. Milo mi Wam przedstawic Kevina :)

DSCN4793_fhdr.jpg

DSCN4803_fhdr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawa do dobrej obrobki w HDR jest dobra fotka, jakies niebo itd

Tak jak rozmawialiśmy , dużo zależy od zdjęcia .... właściwie zrobiona fotka decyduje o tym co da się z niej dalej zmontować :)

Zdjecia typu "u cioci na imieninach" gdzie są ludzie nie nadają sie do takich ostrych przeróbek bo się rodzina obrazi jak zobaczy swoje facjaty przypominające ekipę Indian po wieczorze kawalerskim :lol: - W takich fotach moim zdaniem można pokusić się o lekka poprawkę kolorków / nasycenia itd ale wszystko z umiarem :)

Dobrym przykładem jest tutaj ten piesek , pokręcone nasycenie barw i to by było praktycznie wszystko co można zrobić z tym zdjęciem żeby nie wyglądało groteskowo :)

Najlepszymi fotkami do przeróbki są kompozycje o takich mniej więcej proporcjach 50% beemka lub inny obiekt , 30% niebo najlepiej z chmurami , 10% zielenina trawa krzaki drzewa , 10% asfalt dymek z opon albo jakis inny charakterystyczny detal dla obiektu głównego :)

I wtedy można zabierać się za ostrą przeróbke takiego zdjęcia .... taka jeszcze moja uwaga jesli chodzi o robienie HDR z jednej fotki , warto wykonać kilka prób i ustawić EV albo na + albo na - a dopiero później zabierać sie za przeróbkę kolorów światła itp , sam juz sie przekonałem że ten pierwszy krok ma ogromny wpływ na możliwości dalszej obróbki zdjęcia :)

Tak czy inaczej te wszystkie programy do HDR są bardzo intuicyjne i własciwie warto poświęcić ze 2 godzinki na zapoznanie się z możliwościami i efektami robiąc totalna jazde po bandzie ustawiając jakieś skrajne kolory , nasycenia itd itp wszystko w celach szkoleniowych żeby wiedzieć co do czego pasuje a co z czym się gryzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra koniec temat psiaków bo nas zjedzą

Czemu koniec tematu psiaków ? to jest Off topic mozna pisać o wszystkim , a ten ciapek kevin daje rade :D

Jeszcze taka jedna uwaga co do materiału na HDR poza tym co napisałem istotna jest też wysoka rozdzielczość zdjęcia , im wyższa tym lepsza :)

Niestety obróbka w HDR fotek w rozmiarze np 800x600 kończy się najczęściej totalną pikselozą i nadaje sie co najwyżej do kolejnego pomniejszenia żeby nie było widac pikseli do wielkości avatara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka jedna uwaga co do materiału na HDR poza tym co napisałem istotna jest też wysoka rozdzielczość zdjęcia , im wyższa tym lepsza :)

Niestety obróbka w HDR fotek w rozmiarze np 800x600 kończy się najczęściej totalną pikselozą i nadaje sie co najwyżej do kolejnego pomniejszenia żeby nie było widac pikseli do wielkości avatara :)

Potwierdzam. HDR zrobiony z foty z komorki, czyli miala okolo 400KB. Pikseloza do potegi, a szkoda bo fajne zdjecie moglo wyjsc.. ;)

33333333333.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dorwać pełną wersję tego programu :twisted:

Najlepiej sciagnij sobie darmowy program PICASA, wpisz na google i od razu ci sie pojawi. Z tym programem to po prostu wrzucasz np to swoje przerobione zdjecie z motorem i w przeciagu 5 sekund mozesz go przyciac tak, ze nie bedzie tego napisu na dole. No i oczywiscie oprocz tego wszystkie bajery typu glebokosc kolorow, sephia, cz-bialo, rozmazywanie itd itd itd sa mega proste na tym programie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj wieczorem mialem chwilke wiec sobie pogrzebalem w zdjeciach ktore mi lezaly gdzies na kompie. Pare z moich poprzednich buniek. Nie bede sie znowu rozpisywal jak kozacki jest ten program. Gdyby ktos chcial zrobic jakas zrzute na ori program to dajcie znac, mysle ze znalazloby sie paru chetnych z forum z ktorymi mozna byloby zrobic zrzute i kupic jeden program i go odpowiednio "podzielic" ;)

e34530i03.jpg

e34530i01.jpg

e36328i01.jpg

e36328i02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj wieczorem mialem chwilke wiec sobie pogrzebalem w zdjeciach ktore mi lezaly gdzies na kompie. Pare z moich poprzednich buniek. Nie bede sie znowu rozpisywal jak kozacki jest ten program. Gdyby ktos chcial zrobic jakas zrzute na ori program to dajcie znac, mysle ze znalazloby sie paru chetnych z forum z ktorymi mozna byloby zrobic zrzute i kupic jeden program i go odpowiednio "podzielic" ;)

po co tak kombinowac jak mozna pelna wersje z neta sciagnac? :>

E34 trochę za mała w kadrze i tak średnio wygląda na tych przeróbkach .... ale już E36 za***iaszczo wyszła po modach zwłaszcza przed ostatnie zdjęcie mi się podoba :D

dlaczego? to pierwsze zdjecie z e34 ma taki klimat ze masakra, jeszcze mi tak tylko brakuje padajacego deszczu :) wszystkie zdjecia swietne, poza tym z piachem, a taka e36 328i kiedys bede mial, jak nie e30 2.5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego? to pierwsze zdjecie z e34 ma taki klimat ze masakra,

Tego nie twierdze że ma klimat ... praktycznie każda fotka ma jakiś klimat .... po prostu moim zdaniem wygląda jak "zakurzone" ... jest mało wyraźne ... nawet przy mocnym ustawieniu dramatic light :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co tak kombinowac jak mozna pelna wersje z neta sciagnac? :>

wszystkie zdjecia swietne, poza tym z piachem, a taka e36 328i kiedys bede mial, jak nie e30 2.5 :)

Ten z piachem byl robiony bardziej pod katem tych mega chmur :) Pelnej wersji na necie nie moglem znalezc, jedynie probna wersje gdzie na dole sa zawsze te podpisy ktore non stop wycinam :P. Rush, jesli masz gdzies linka do pelnej to dawaj na otwartym, mysle ze nie jedna osoba bedzie chciala sobie sciagnac ten program..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mordulec jak kiedys otworze firme to zatrudnie cie jako grafika

Eee to chyba nie chcesz żeby Ci firma splajtowała :lol:

.... zacząłem przeglądać stare fotki i może Tomski skojarzysz co to za wyspiarska budowla ?? :)

th_HDR-KATEDRA.jpg

.... to jeszcze jedna fajna zagadka z UK ... co to jest ?? :D

th_HDR-MUZEUM.jpg

Edytowane przez Mordulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...